6 декември: Швейцария отхвърля с референдум членството в ЕС. Защо?

От: 6 декември: Швейцария отхвърля с референдум членството в ЕС. Защо?

Остави на кой му се била вдигнала заплатата. Кажи един пенсионер с пенсия константа от 200 лв. по-добре ли живее през 2013, отколкото през 2006-7? 1/3 от населението е от пенсионери - близо 2 милиона са.
 
От: 6 декември: Швейцария отхвърля с референдум членството в ЕС. Защо?

Остави на кой му се била вдигнала заплатата. Кажи един пенсионер с пенсия константа от 200 лв. по-добре ли живее през 2013, отколкото през 2006-7? 1/3 от населението е от пенсионери - близо 2 милиона са.

Не, разбира се но те не живееха добре и преди 10 години. В момента моето семейство и рода си помогаме на възрастните по един или друг начин, чисто математически с 200 лв сега или 2006-7 няма да оцелееш.
 
От: 6 декември: Швейцария отхвърля с референдум членството в ЕС. Защо?

Разбира се, че е така. Но синият ни съфорумец твърди следното:

А ние сме многоооооооо по-зле от ЕС. Още преди да влезем бяхме многооооооо по-зле от тях.

Така, че като влезнахме на нас стандарта ни се повиши и ние сме на далавера.

Изглежда само неговият стандарт се е повишил, та и за това пише такива глупости.
 
От: 6 декември: Швейцария отхвърля с референдум членството в ЕС. Защо?

Разбира се, че е така. Но синият ни съфорумец твърди следното:



Изглежда само неговият стандарт се е повишил, та и за това пише такива глупости.

Ако видиш примерно данни за това, което произвеждаме и какъв ни е бил стандарта преди влизането ЕС да кажем след 2004-5 когато почнаха да се изливат капитали защото влизахме в ЕС - то да ние сме си повишили стандарта. Смятам си наясно, че увеличени стоки и услуги кореспондират именно към стандарт. От тази точка и така ги гледаме нещата, като добавим и доходите да имаме големи ползи от ЕС. Но ти казах, не можеш взимаш една или др променлива. Всичко е съвкупно. Аз смятам, че ако не бяхме в ЕС сега положението ни щеше да е много по зле. Говоря ти, че и този стандарт нямахме го имаме.
 
От: 6 декември: Швейцария отхвърля с референдум членството в ЕС. Защо?

Аз, както и повечето българи, като си вземат $-те, ги даваме основно за храна, квартира, нафта, комунални услуги и прочее. Цените на тези стоки/услуги скочиха значително откакто сме в ЕС. Доходите не са се повишили кой знае колко много. Обикновените хора ги интересува какво могат да си купят със заплатката и от това се определя стандарта им на живот, а не от капитали, ликвидности и прочее щуротии. Тя евроориентацията започна много преди 2007 и подготовката за съюза. Ако не бяхме се отказали от пазарите си и бяхме гледали на изток (не е задължително Русия да е изтока), вместо на запад, можеше нещата да стоят по друг начин.

Въпросът е обаче, че ЕС не донесе благоденствие. Жертвахме доста, за да станем членове и накрая получихме член. В момента се трансформираме в арабо-циганско гето тип буферна зона. Ще изчакаме 2014, кой знае какво са ни подготвили големите братя. Не ми се мисли какво ще става обаче, ако дойдат 200 000 нелегални имигранти.
 
От: 6 декември: Швейцария отхвърля с референдум членството в ЕС. Защо?

За изброените неща, който им са вдигна цената не е щото сме в ЕС. Това са суровини и стоки с цени определени от световният пазар. За жалост ЕС, Япония, Англия, САЩ, Русия и още няколко големи държави, наводниха пазара с ново напечатани хартийки. Хартийки гонещи малко стоки. Би било ненормално да няма инфлация. В това число влиза и Швейцария.

До среда на 2008 в БГ се живееше добре, а тогава мисля че бяхме в ЕС и ползвахме тези облаги налети от 2003 до 2007.

За 2012 - 1,7 милиарда сме нетно на печалба. Стотици милиони траншове от БГ в ЕС към БГ имаме. Не мисля, че не сме получили нищо.

Ако нашите не бяха толкова корумпирани, толкова тежко администрани и бюрократично тежко малтритирани още по-добре щяхме да сме.

А и няколко милиарда отиват към циганите и това не е от днес. За арабите ще видим, какво ще стане - уж ще можем ги експолсираме през Турция.

Евроориентацията почна в края на 90-те, по това време Русия беше като нашето дередже пост фалирала. Всички азиатски страни и те следствие бяха пост азитската криза. Япония си е беше и още в депресия. Китай, те първа напредваше и се превръщапше в това, което е сега. Запада беше икономически най-стабилен и най-близко ние сме първите еврпейци - на къде ще се ориентираш? Към БГ трябваше, но нашите решиха друго. Да ти кажа с този диктат на Путин, някак си ми е по-добре, че не сме при него.

А и да не забравим можеш ли ми кажеш от 2007 на сам колко БГ са напуснали страната и го сравни от 89 до 2007 цифрите са потресаващи и в момента доста са спаднали. Не забравяй че и след 2014 БГ-та ще можем работим навсякъде в ЕС - ще стане нещо като сега живеем си ние в БГ но вадим кинтите на запад.

Ако утре кажем, чао на ЕС ти гарантирам, че до няколко до 1 година фалираме!
 
От: 6 декември: Швейцария отхвърля с референдум членството в ЕС. Защо?

Много ясно, че не можем да се махнем от раз. Трябва подготовка, трябва гръб за тая работа. Не може 15-20 години да ни съсипват всичко и изведнъж голи като пушки да се правим на мъже. Само че, ЕС не ни е помогнало за нищо. Това, което сме извлекли като полза, сме си го платили двойно.

[video=youtube;h65QAIdmmyE]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=h65QAIdmmyE[/video]
 
От: 6 декември: Швейцария отхвърля с референдум членството в ЕС. Защо?

За субсидиите съм съгласен. Но темпа им в един момент ще съсипе само ЕС и тогава пак ще се върнат пазарните цени. За това, което го правят съм 100% съгласен с теб - това не е никва пазарна дейноста, а систематична държавна схема.
 
От: 6 декември: Швейцария отхвърля с референдум членството в ЕС. Защо?

Абе покажи ми с колко сме забогатели от 2007 до сега, не ми говори глупости за Виденов. Говорим за това КОЛКО СМЕ ЗАБОГАТЕЛИ от членството ни в ЕС, а не за 10 години преди това.

Другите ми коментари са иронични син глупецо.


redrum Мани че не сме забогатели, ами ако се погледне икономически напротив, станали сме още по-бедни. /аз хванах иронията ти ;)/
Аз така и не разбрах, за къв чеп ни трябваше да влизаме в тоя ЕС?!? Еле пък НАТО, там пък е една бездънна яма за пране на пари. Не знам дали знаете, но от както сме влезли в ЕС, реално сме ДАЛИ повече /членски внос/ от колкото сме ВЗЕЛИ. Искахте ЕС, на ви ЕС.. :p

Интересно четиво:
Време е да разбием един голям мит, който ни насаждат – “българите са корумпирани и крадливи, за това ЕС отпуска най-малко пари за България”. Това не е вярно, защото от 2007г. сме вече 7 години член на Европейския съюз, а вместо предвидените и договорени за периода 2007-2013г. 6,7 млрд. евро до края на 2012г. България получи едва 2,5 млрд. евро., което съставлява 31% от договорените преди присъединяването ни средства по европейските фондове. За разлика от парите от еврофондовете то членския внос в ЕС България плаща в началото на всяка година. Той представлява 1% от БВП на държавата, или 600 млн.лв. годишно. Съответно вече сме платили 4млрд.лв. за членски вноски, което е 2 млрд.евро, но по паритетна стойност, поради много по-ниското равнище на цените в България, те са равностойни на около 6 млрд. евро.

източинка: http://alterinformation.wordpress.com/2013/12/06/87530361335/
 
От: 6 декември: Швейцария отхвърля с референдум членството в ЕС. Защо?

Колега, другият път пробвай да провериш дали това, което го пишат в некви измислени сайтове е истина. За по малко от 1 минутка, чичо ти Гошо, ще ти покаже че четеш пълни глупости. Казвам го с цел конструктивна критика, за напред да разполагаш само с официални данни, а те лесно се намират.
 
От: 6 декември: Швейцария отхвърля с референдум членството в ЕС. Защо?

И на мен ми се сториха тези 600 милиона странно число, тъй като специално няколко пъти гледах в закона за държавния бюджет за 2013-та и си спомням, че членския ни внос възлиза на малко над 900 милиона (близо милиард). Това колко и кой точно ги е получил тези пари бая трудно ще се изчисли.
Иначе и аз съм на мнение, че от ЕС повече губим отколкото печелим. Не е случайно, че Турция се отдръпна от ЕС, както и Украйна. Протестите в Украйна са по-скоро плод на медийната пропаганда на ЕС. Не знам защо там темата е за или против ЕС, след като ЕС реално не им е предлагал членство, а само камара условия прецакващи икономиката им с обещание, че някой ден държавите членки можели да решат (а може и да не решат) да им предложат членство (уж предпресъединителни процедури).
 
От: 6 декември: Швейцария отхвърля с референдум членството в ЕС. Защо?

Забавно, нали? Единственото обяснение на тия процеси е историческата им русофобия, която трудно биха могли да преодолеят заради Голодмора. Въпреки това, ако си обичат държавата и народа, трябва да се замислят и да видят, че с ЕС не ги очаква нищо добро. Ако въобще някой ден има "с ЕС", както правилно си отбелязал. Ако гледаш новините ще останеш с впечатление, че аха аха утре ще станат страна членка. Ей, това пропагандата е голямо нещо.
 

Горе