Adsense - Експеримент

cumo_bg

Member
Този нова функция на Adsense, е доста добра, предлагам да си споделим малко опит, който я е пробвал. Ако някой още не я е пробвал, нека да го направи мисля, че ще му е доста по-полезна от това, сам да си правиш експерименти.
Бяха пуснал 2 експеримента тестово, показаха ми интересни резултати и на база на тях си направих изводи.
2 банера всеки един от тях беше с нов вариант(експерименталния): различен цвят и само текстови реклами. На единия банер резултата беше равен(970-90), на другия (336-280) спечели този, с който бях до сега с него.

Сега пак съм пуснал за 2та банера експеримент, ще ги държа до неделя. Те са само с промяна на цветовете. Сайта ми е светъл, рекламите са ми черен фон, жълти букви, зелен линк и бяло пояснение, експеримента ми е с класическия стил на адсенс.

Но най-интересни ще са ми експериментите с допускане и блокиране на реклами, но за да ги правя тях първо трябва да свърша с горните експерименти.

Та ако сте го правили, споделете вашия опит и наблюдение.
 
От: Adsense - Експеримент

Видях, че от скоро са пуснали свободен размер на рекламите, което според мен е доста добре за "напасване" на празните пространства.
 
От: Adsense - Експеримент

Значи, аз миналия месец целия си тествах различни цветове, дали само текстове или само дисплейни реклами.
Ами то кое е по-добре си зависи от позицията, от сайта, от цветовете. То и за това са тези експерименти, за да си намерите най-добрата комбинация за вашият сайта.
Полезна опция, макар че е ограничена само до 2 варианта. Иска ми се да имам поне 3-4 варианта, които да се сменяват и да се види оптималният.

Относно размерите, има фиксирани полета на които ти си задаваш стойностите в адсенс.

За мен най-добрият рекламен елемент е Адаптивният, със собствен цсс и винаги може да си променяш размера и да си задаваш различни размери спрямо резолюции.
 
От: Adsense - Експеримент

Аз като говоря, че е нужно дизайнер да погледне сайта и да каже за рекламата къде и как да се сложи, външния и вид, размери, шрифт, текстова или графична - ми се смеете. Но сега по трудния път достигате до това, което говоря!
Скръндзи такива - не искате някой знаещ да погледне сайта и да ви помогне, а после ревете, че сте нямали успех!? Ми че как ще имате успех, след като показването на реклами и карането на посетителя на сайта да участва в тези реклами не е лесна работа, за да се случи, трябва да можете да разбирате психология и да знаете какво е поведението на посетителя във вашия сайт.
 

Горе