Adsense проблем

D.Ivanov

Well-Known Member
Получих следният мейл за един от сайтовете ми:


Здравейте,
Това е предупредително съобщение, с което Ви уведомяваме, че се изискват определени действия, за да може профилът Ви в AdSense да бъде приведен в съответствие с правилата на програмата. По-долу сме предоставили допълнителна информация, както и действията, които трябва да предприемете.

Засегнат уебсайт: xxxxxxx.com

Примерна страница, на която е констатирано нарушението: http://xxxxxxxxx.com/

Необходимо действие: Моля, внесете промени в сайта си в рамките на три работни дни.

Настоящо състояние на профила: Активен


Разяснение на нарушението




ПРОМЕНЕНИ РЕКЛАМИ: На издателите не е разрешено да променят по никакъв начин поведението на рекламите от Google. Това включва преоразмеряване на рамките с цел отрязване на части от рекламите или скриването им чрез названието „Реклами от Google“.

Как да бъде разрешен проблемът
Ако сте получили известие във връзка със съдържание на страница, моля, или премахнете това съдържание от сайта си, или премахнете рекламите от страниците, които са в нарушение. Ако сте получили известие във връзка с начина, по който рекламите са внедрени на сайта Ви, моля, направете необходимите промени по отношение на внедряването. Ще прегледаме автоматично сайта отново след 72 часа. Не е нужно да се свързвате с нас, ако направите промени. Моля, имайте предвид, че ако промените не бъдат извършени в рамките на изисквания срок, показването на реклами ще бъде деактивирано за засегнатите уебсайтове, изброени по-горе.

Освен това, моля, имайте предвид, че горният URL адрес е само пример и същите нарушения може да съществуват на други страници в този уебсайт или други сайтове, които притежавате. За да намалите вероятността от бъдещи предупреждения от нас, препоръчваме Ви да прегледате всичките си сайтове за изпълнение на правилата. За повече информация във връзка с известията ни за предупреждения относно правилата, посетете нашия Помощен център на адрес https://support.google.com/adsense/...gn=notificationhl=bg&answer=1378153&ctx=topic.

Благодарим Ви предварително за съдействието Поздрави, Екипът на Google AdSense


Сайта е вече на половин година горе долу, рекламите са си според правилата. Няма никъде надписи за реклами от гугъл или подобни клонящи посетителите към кликане.
 
От: Adsense проблем

Прав е Ivo_, докато не се види сайта не може да се каже какво е конкретното нарушение.
 
От: Adsense проблем

Мисля, че разбрах къде е проблема. Темата на сайта ми принципно е responsive, но имам един банер, който е встрани 468x60 и той не се вижда целият от мобилно устройство, и по точно не се вижда частта " ads by google". Трябва да преместиш екрана наляво, за да се види надписа и рекламата като цяло излиза от размерите на самият уебсайт. Явно там е проблема.
 

Горе