Adsense са извършили плащане, но не си виждам парите в сметката

koti0

New Member
Здравейте,
Това е първото ми плащане. От adsense е извършено автоматично плащане и вече за дължими суми имам 0 евро.
Обаче не си виждам парите в банковата сметка. Плащането е от преди 2 часа. Друг път, когато си вкарвам пари в сметката до 2 часа са се появили. Нормално ли е?
 
От: Adsense са извършили плащане, но не си виждам парите в сметката

:) нормално е , междубанковите плащания отнемат време
 
От: Adsense са извършили плащане, но не си виждам парите в сметката

Споко, ако си внесеш пари от клон на твоята банка, става бързо, но ако са изпратени от друга банка, може да отнеме 1-2 дни. Утре ще се появят според мен :)
 
От: Adsense са извършили плащане, но не си виждам парите в сметката

По хубавия вариант е да си ги взимаш през Western Union. Мисля повечето хора от тук така си ги взимат. За банков превод не ти ли взимат бая такса ?
 
От: Adsense са извършили плащане, но не си виждам парите в сметката

Предполагам, щом ги получаваш на сметката плащаш и данъци над тях? Още един голям минус.
 
От: Adsense са извършили плащане, но не си виждам парите в сметката

Нямам идея какви такси ще ми удържат. :(

ПС: На fibank съм. тарифи - на преводи в чуждестранна валута ли трябва да гледам?
 
От: Adsense са извършили плащане, но не си виждам парите в сметката

Е точно щото нямаш идея се бавят. Сега са ти ги задържали на митницата и стоят при данъчните на отговно пазене. Ще ти удържат таксите, данъците и осигуровките и ще ти пратят остатъка с пощенски запис. Ако не стигат за данъците ще те извикат да довнесеш остатъчната сума.
 
От: Adsense са извършили плащане, но не си виждам парите в сметката

Това вече прозвуча малко преувеличено. :)
Какви митници и какви пощенски записи, като съм заявил да се пратят по банков път. И чак да ми надхвърлят приходите, че да доплащам ми звучи несериозно. :)
 
От: Adsense са извършили плащане, но не си виждам парите в сметката

Таксите са от страната на гоогле не на твоята банка. Смени си начина на плащане на Western Union. Това е най-добрия начин да ги получаваш. Като мине плащането ти дават там номер , сума и може да отидеш във всяка банка да си ги изтеглиш (повечето работят с Western Union преводи) . Важно е при тегленето да кажеш , че искаш да ти ги изплатят от Western Union в евро и после да ги обърнеш в левове по курса на банката. Че има някакви служителки неграмотни , дето ти обръщат еврата в левове по курса на Western Union, което е в твой минус и губиш пари заради скапания курс.
 
От: Adsense са извършили плащане, но не си виждам парите в сметката

Хм, ок. Защото google казват друго.
Google does not charge you a fee to receive your funds, but you may be charged fees by your bank.
източник
Както и да е, ще изчакам да си получа парите и ще разбера колко са ми удържали за такси и за друг път ще знам да си ги тегля по друг начин.
 
От: Adsense са извършили плащане, но не си виждам парите в сметката

Ако е така ти остава само таксата на фибанк , мисля беше 1 процент , но не съм сигурен дали плащанията от гоогле минават към този вид. Ако примерно получаваш пари от бет365 или друг сайт за залагания , при теглене на парите фибанк взима 1 процент от сумата , като комисионна.
 
От: Adsense са извършили плащане, но не си виждам парите в сметката

Това вече прозвуча малко преувеличено. :)
Какви митници и какви пощенски записи, като съм заявил да се пратят по банков път. И чак да ми надхвърлят приходите, че да доплащам ми звучи несериозно. :)

Целеше да ти провокира сивото вещество да пропочете малко тонове изписана информация във форума :) А ако трябва да съм честен, ако си решил да излезеш на светло и да декларираш всички доходи от Адсенс има случаи, в които месечния доход е по-малък от месечните разходи за осигуровки :D и това е дъвкано.
 
От: Adsense са извършили плащане, но не си виждам парите в сметката

Пускай си разплащане по Western Union от следващия път и вобще не го мисли. :roll:
 
От: Adsense са извършили плащане, но не си виждам парите в сметката

И аз съм с WU. От 22-ри до 25-ти си плащат всеки месец. За предпочитане е WU, защото ти ги пращат и в Събота и Неделя и отиваш и си ги теглиш от някое change бюро дори и в почивен ден.
 
От: Adsense са извършили плащане, но не си виждам парите в сметката

Вече си получих парите. Не са ми удържали нищо. :rolleyes: Благодаря за коментарите.
 

Горе