Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Re: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Мисля, че за първа глоба ще минеш с минимума

Да, винаги е така, когато е първо провинение. Но не трябва и на това да се осланя човек, ако попадне на някой изрод, може и да отнесе нещо доста сериозно. А нервни идиоти много. :)

Но направи го добре, @Kalinov. В какъв смисъл, освен да ти обяснят какво се прави, как се прави по-умно и в твой интерес. ;)
 
От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Здравейте, започнах да се притесняввам. Имам уебсайт, който генерира около 6-10 000 евро на месец от Google Adsense. Сайтът е на английски, а Адсенсът ми е регирстиран на мое име като физическо лице. Преди 5 месеца си регистрирах ЕООД и получавам плащанията от Google Ireland на банковата сметка на фирмата. Не съм регистриран по зддс, но тази седмица счетоводителят ми ще подаде документите, защото наскоро минах прага от 50 000лв. Счетоводителят ми твърди, че е проучил всичко и до 50 000 лв не трябва да се регистрирам по ддс, а след това не е необходимо да плащам такова, защото работя с юридическо лице от ЕС. В Интернет чета друго и се притеснявам да не ме глобят заради някаква глупост. Нямам за цел да крия данъци, искам всичко да ми е легално и не искам да съм в нарушение заради незнание на законите от мен и счетоводителя ми. Моля хора, които се занимават с това да дадат мнение и да ми кажат какви могат да бъдат санкциите за невежеството ни.
Благодаря предварително :)
Счетоводителят ти е в дълбока заблуда. То ЗДДС има много членове по които можеш да се регистрираш или нещо такова. Не съм счетоводител, така че може да се изразявам неправилно. Питай я за чл. 97а от ЗДДС да видим какво ще ти каже. Мисля, че беше 7 дни преди да получиш първото си плащане, трябва да си регистиран по него. Това не значи обаче, че фирмата ти тогава е регната по ЗДДС, а е само по тоя член. Обаче, за да се регистираш по тоя член, ще ти искат договор с Гугъл, а твоят между теб и гугъл, а не между фирмата ти и гугъл. Следовалтено, не знам. На какво основание Гугъл пращат пари в банковата сметка на фирмата ти, след като нямат договор със самата фирма?
 
Re: От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

На какво основание Гугъл пращат пари в банковата сметка на фирмата ти, след като нямат договор със самата фирма?

А този юзър агримънт не върши ли някаква работа. :)
 
От: Re: От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

А този юзър агримънт не върши ли някаква работа. :)
Ама нашият човек има такъв агриймънт между себе си и Адсенс, а е дал фирмената сметка на фирмата си и те там превеждат парите. Аз така разбрах. Ако е така, нещо не ми е ясно как ще се регистрира по 97а с договор, който не е между фирмата му и Адсенс. Те с договор не искат да регистрират, а какво остава без :-o Освен това, вече си е в нарушение, защото регистрацията трябва да е 7 дни преди да получи първото плащане.

Според мен, да си направи още една фирма. Да си регне един адсенс акаунт, да си регне фирмата по 97а и да използва тоя акаунт да печели парите. А тая фирма, да се прави на луд и дори да я поспре от дейност другата година. Може да мине между капките.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Какви 200-500 лева? Глобите започват от 500 лева само за това, че не е спазен срока за регистрация по ЗДДС.

получавам плащанията от Google Ireland на банковата сметка на фирмата

А това, че е подал некоректна информация към Google за лицето, което получава дохода (писал е физическо лице, а действително фирма получава дохода) е такъв абсурд, че даже не знам какво да кажа... Плащанията се получават по фирмената сметка. А как се осчетоводяват? Като приход на фирмата? Допускам, че е така.

Май redrum написа най-доброто решение. Защото при такива съвети от счетоводителя вероятно има и други нарушения. Ако фирмата сега подаде заявление за регистрация и започне да декларира приходите коректно, автоматичната проверка ще покаже разминаване - Google Ирландия LTD няма представа, че плаща доход на лице с VIN (ДДС номер) едикакъв-си, а от друга страна получателят на дохода декларира, че Google Ирландия LTD изплаща доход...

Ще направят една ревизия на фирмата и е много вероятно да открият още един куп нарушения. И няма гаранция, че ще глобяват минималната глоба (500 лв само за неспазения срок за подаване на заявлението за регистрация - максималната глоба е 10 000 лева).

Трябва ти някой "скъп" данъчен консултант, който да ти обясни най-добрата стратегия. Може би е разумно да отидеш да си признаеш, че си "абсолютен престъпник" и да си платиш глобите (може да ти ги намалят, като вземат предвид факта, че признаваш нарушенията).

Друго решение е да регистрира нова фирма, да източи старата фирма (да прехвърли цялото имущество на фирмата на други лица, да изплати всички налични пари по сметките като дивиденти/заплати/данъци/осигуровки) и да я продаде на някой обитател на ромските офшорни зони или просто да я закрие.
 
Последно редактирано:
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Не се е____те с нап! Ще ви направят на луди калинки! Къде си ходил, с какви пари, какво си купил, какви банкови сметки, активи, скъпоценности и т.н. Декларации кой колко ти е дал за сватба, рожден ден, годеж. Платил ли си осигуровки и данъци. 1 година ще ви пекат на бавен огън в собствен сос и ако се разминете само с 2-3К трябва да палите свещ всеки божи ден. Най-добре изцяло в черния сектор, парите на ръка без документи, справка братята роми, по няколко К в строителството, на ръка и помощи даже им дават. Ако направиш крими престъпление и си признаеш получаваш по-малко от минималното, при данъчните е обратно - признай и ще ти го нахакат най-малко двойно.
 
Re: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Не се е____те с нап! Ще ви направят на луди калинки! Къде си ходил, с какви пари, какво си купил, какви банкови сметки, активи, скъпоценности и т.н. Декларации кой колко ти е дал за сватба, рожден ден, годеж. Платил ли си осигуровки и данъци. 1 година ще ви пекат на бавен огън в собствен сос и ако се разминете само с 2-3К трябва да палите свещ всеки божи ден. Най-добре изцяло в черния сектор, парите на ръка без документи, справка братята роми, по няколко К в строителството, на ръка и помощи даже им дават. Ако направиш крими престъпление и си признаеш получаваш по-малко от минималното, при данъчните е обратно - признай и ще ти го нахакат най-малко двойно.

Това е хубаво, така е. Но после какво се случва.....виждал съм го това и после човека да видиш как прави бизнес. :) Караш БМВ-та, айфони, а данъците му като на некъв на минимална. И копче не може да кажат. Така е. Законът на "всяко действие има обратно по сила и пропорционално противодействие". ;) Така, че като гъзят някой няма да е лошо после да се замислят какво тях ги очаква, защото съм виждал обратното да работи против тях много по-зле.

Пичът сега може да е съвестен и да си го направи като хората, но може да плати за една качествена и много кадърна консултация и нашия НАП да не види и стотинка и най-интересното е, че всичко ще е пълно законно. Така, че недейте така. Имаш права и компетентна консултация, всеки може да го играе, но ако иска. На добра воля е. Питайте колко от големите вериги са офширки.... ;)
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Законите се правят от богатите за богатите, проблема е ако си с дребен бизнес и се мъчиш да оцелееш с някой лев от странична дейност.
 
Re: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Законите се правят от богатите за богатите, проблема е ако си с дребен бизнес и се мъчиш да оцелееш с някой лев от странична дейност.

Да, ама ги гледам и тия дето идваха на борсата с коли за 20К и тия бяха едни.... :)
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Добре де, можете ли да ме ориентирате към кого да се обърна за компетентна помощ?
Акаунтът ми е на физическо лице, защото когато започвах щях да се регистрирам като свободна професия, но когато ме одобриха от адсенс вече правех по 30-50к посещения на ден и реших, че е по-добре да си направя фирма. Проблемът е, че акаунтът не може да се прехърля, а не мога да открия втори със съществуващия ми уебсайт, а напоследък одобряват изключително трудно(изискват 40+ оригинални статии и по-стари сайтове)
 
Re: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Добре де, можете ли да ме ориентирате към кого да се обърна за компетентна помощ?
Акаунтът ми е на физическо лице, защото когато започвах щях да се регистрирам като свободна професия, но когато ме одобриха от адсенс вече правех по 30-50к посещения на ден и реших, че е по-добре да си направя фирма. Проблемът е, че акаунтът не може да се прехърля, а не мога да открия втори със съществуващия ми уебсайт, а напоследък одобряват изключително трудно(изискват 40+ оригинални статии и по-стари сайтове)

Защо не сформираш един добре направен и подреден мейл, с който да обясниш какво искаш да ти се случи с акаунта, тъй като смятам, че си доста сериозен публишър, не някое сайтче, което си цикли там с по 1-2 евро на седмица. Смятам, че ще ти обърнат внимание, определено. А междувременно, няма да е зле да се посъветваш с опитен счетоводител по тези въпроси, (тук има поне двама, за които се сещам и единия даже се включи в темата) и за двата сценария - ако успееш да обърнеш акаунта на фирмен и ако не успееш. Като смятам, че във всеки един от случаите ще си придвижиш нещата, така че всичко да е ОК. ;) Това е моя съвет. И може да започнеш при готовност от твоя страна.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Преди 2-3 месеца без никакво обяснение от Google блокираха акаунта на мой познат от САЩ, който има сайт с алекса ранк 2500 и изкарваше над $300 000 на месец(т.е. носеше на google над $150к месечно) След множество опити да се свърже с тях и посещение в централата им не получи отговор на въпроса си. Не смятам, че биха обърнали внимание на моя мейл. Ще се радвам ако ми изпратиш на лично ID-то на някой от въпросните опитни счетоводители, за да се чуя с тях възможно най-скоро, защото наистина се притесних от прочетеното. Счетоводната къща, която ползвам е добра, но за съжаление може да не е подходяща за моя бизнес.
Благодаря предварително!
 
Впечатление по счетоводните въпроси са ми направили двама потребителя тук:

http://www.predpriemach.com/member.php?u=9052

и

http://www.predpriemach.com/member.php?u=3594

А колкото до това "отрязване", сигурно е било преди 1-2 подобни плащания. Чувал съм я тази история и наистина не им бе дадено обяснение. А злоупотреби не е имало, поне това споделиха. Нещо не им разбирам политиката (поне мислех, че при лапачката си е ясна). Единствения случай, който знам за резнат и върнат акаунт бе с DP преди няколко години, но там май беше защото много шум се вдигна. Как може да срежеш най-големия уебмастърски форум? Ще тръгне от там доста кофти неща за тази велика партньорска програма AdSense. Но това е друга тема.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Несериозно е да говориш това за одобряването при условие, че изкарваш такива пари. Ще си наемеш хора и ще направиш сайт с 400 статии, ако трябва. Иначе, най-малкото, че е тотално против правилата на Адсенс това, което си направил, защото парите фактически получава трето лице (фирмата е отделно юл). Това ми е мнението. Смисъл, ако по някое време те проверят, може да изхвърчиш, отделно 100% ще имаш проблеми с данъчните, ако продължиш с тая схема. А колкото до това, че счетоводната къща в която си била добра, това е абсурдно. Щом дори не са чували за регистрацията по 97а по ЗДДС и те баламосват с простотии. Но и ти си за бой, защото изкарваш сериозна сума, а не си се поинтересувал за това да си вържеш гащите. Успех все пак, дано всичко мине както трябва при теб.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

При положение, че имаш прилични доходи можеш да си позволиш да платиш за:
1) Създаване на сайт с много страници уникално съдържание, с което да те одобрят.
2) Регистрация на нова фирма и продажба на старата на някой населяващ ромска офшорна зона в България.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Ако колегата иска да си отвори нов Adsense акаунт, да напрви следното, което ще му струва 45 лева:

1. Регистрира си нов мейл - безплатно.

2. Отваря си акаунт в google - безплатно.

3. Отваря си блог в blogger - безплатно.

4. Отиваш в раздел "Пазар", има колеги които пишат статии за по 3лв. - поръчваш 15 броя - 45 лв. (моя съвет е да са ревюта на някои продукти, например техника, защото много лесно може да вземеш картинки на телевизор Sony без някой да има претенции за права, няколко видеота от youtube - пак лесно се намират ако са продукти, в случая телевизори)


И така за 45лв. и 45 минути работа ще имаш нов адсенс акаунт на фирма. (И не забравяй да дадеш различен адрес, ако имаш втори апартамент или роднини, където ще получиш писмото за верификация)


Същото става и с Hubpages - даже за по-малко пари, защото за 1 хуб едва ли ти трябват повече от 5 статии самоче на Английски

Поздрав!
 

Горе