AdWords Estimated Tax?

godflea

New Member
Здравейте! От дълго време чета форума, но ето че и на мен ми се наложи да се допитам до вас :)

Преди няколко дни започнах PPC campaign на един сайт (с дейност в България), но имам следният проблем...
Избрал съм да извършвам плащането ръчно, като първоначално вкарах в сметната си 70лв.
Стартирах кампанията и рекламите, но на 30 клика с bid около 0.12BGN таксите ми (estimated tax) бяха около 8лв.
След това заредих акаунта с още 170лв. и увеличих дневния бюджет, като оптимизирах ключовите думи до максимум (помислих, че високите такси може да са от това). Днес видях, че таксата е скочила до 40лв. (при около 15 клика).

Някой може ли да ми обясни как работят тези такси за България и как да ги избегна?
Благодаря ви!
 
От: AdWords Estimated Tax?

За първи път чувам, но искам да питам - защо ръчно? Ако е обратното не се налага да вкарваш пари напред, като в същото време можеш да следиш какво се случва и когато прецениш ти да направиш плащането...
 
От: AdWords Estimated Tax?

Според мен не си си настроил кампанията правилно, може би освен по ключова дума рекламираш и в партньорските сайтове от където се генерират и повечето ти посещения в резултат и по-голямо количество посещения. Провери си статистиката.
 
От: AdWords Estimated Tax?

Според мен не си си настроил кампанията правилно, може би освен по ключова дума рекламираш и в партньорските сайтове от където се генерират и повечето ти посещения в резултат и по-голямо количество посещения. Провери си статистиката.

Аз до колкото го разбирам го притеснява голямата сума, спрямо малък брои кликове:

Стартирах кампанията и рекламите, но на 30 клика с bid около 0.12BGN таксите ми (estimated tax) бяха около 8лв.
След това заредих акаунта с още 170лв. и увеличих дневния бюджет, като оптимизирах ключовите думи до максимум (помислих, че високите такси може да са от това). Днес видях, че таксата е скочила до 40лв. (при около 15 клика).

При 30х0.12 би следвало да са 3,60лв, а не както той пише 8...
 
От: AdWords Estimated Tax?

Някой може ли да ми обясни как работят тези такси за България и как да ги избегна?
Благодаря ви!
AdWords таксува за:
активация (еднократъно при създаване на профила),
за всеки отчетен клик.
Не можеш да избегнеш таксуването, единствено можеш правилно да настроиш и да управляваш кампанията.
 
От: AdWords Estimated Tax?

До колкото разбрах тази такса се води VAT, или ДДС, но може би не съм разбрал правилно от къде идва, и за това не съм го обяснил както трябва.

Заредих в акаунта 220 лв и върху тях имам такса 40лв.

Има ли начин да се избегне тази такса?
 
От: AdWords Estimated Tax?

До колкото разбрах тази такса се води VAT, или ДДС, но може би не съм разбрал правилно от къде идва, и за това не съм го обяснил както трябва.

Заредих в акаунта 220 лв и върху тях имам такса 40лв.

Има ли начин да се избегне тази такса?

VAT ти е ДДС, а профила БГ - значи не, няма как да пестиш ДДС
 
От: AdWords Estimated Tax?

При правилна настройка не би трябвало Гугъл да начислява ДДС за българска фирма, и даже не е законно.
Рекламодателят трябва да бъде българска фирма, регистрирана по ЗДДС и сама да внася ДДС на данъчните в България.
 
От: AdWords Estimated Tax?

При правилна настройка не би трябвало Гугъл да начислява ДДС за българска фирма, и даже не е законно.
Рекламодателят трябва да бъде българска фирма, регистрирана по ЗДДС и сама да внася ДДС на данъчните в България.
Имаш ли представа къде може да съм сгрешил при настройките? Благодаря предварително!
 
От: От: AdWords Estimated Tax?

Имаш ли представа къде може да съм сгрешил при настройките? Благодаря предварително!
вероятно в настройките за таксуване
трябва да бъде: държава България, използваш рекламата за стопанска (бизнес) цел
 
От: От: AdWords Estimated Tax?

вероятно в настройките за таксуване
трябва да бъде: държава България, използваш рекламата за стопанска (бизнес) цел

Мисля че проблемът идва точно от там - акаунтът ми в момента се води Personal. Има ли възможност да сменя тази настройка на Business без да създавам нов акаунт?
 
От: AdWords Estimated Tax?

Би трябвало да може, ако не - обади им се на безплатния телефон и ще го оправят
 

Горе