Bitcoin / Биткойн

браво Пете. чести ти линк
 
От: Bitcoin / Биткойн



Защо ми е като нямам доверие в койна, защото за мен той няма стойност? По-добре ги дай за благотворителност тези пари.

Аз инвестирам в неща, който имат стойност - не инвестирам в нищо, което нямам стойност и респективно, не желая да притежавам нищо без стойност.

Койните стават за спекулации, но предпочитам да търгувам валутните двойки вместо койните.

А за пари, койна има още много много много път да извърви - както ти писах в началото доверието и стойнстта са важни!

Случайно се сетих за таз тема, бях писал тук през Март 2014 :) Горното мнение е отговор на мен по дискусията за Биткойн. Просто ми е интересно дали хора които писаха тогава по темата и не виждаха това което аз виждах, а именно че Биткойн ще си увеличава цената и е тук за да остане, все още са скептично настроени или са си променили мнението от тогава?
От времето когато писах в форума Биткойн си увеличи цената 35 пъти.

Лично моето мнение не се е променило и ще посетя пак тази тема в бъдеще да видя какви са настоенията.

Поздрави.
 
Аз лично не харесвам Биткойн, но съм фен на Етериум и си държа малко етери от преди предното избухване. Ей така, за кеф, че ме кефи идеята им. Другите шиткойни не ме вълнуват. Особено ме кефят от обявяването, че ще преминат към PoS с Ethereum 2.0. Който не знае какво е Eth 2.0, може да погледне тук - https://launchpad.ethereum.org/
Вече има етери за над 2 милиарда долара заключени в PoS валидатори, които не могат да се теглят мисля поне 1 година. Т.е. доста хора са повярвали в идеята :) И, да. Тук поне има идея, за разлика от биткойна. Пак казвам, не съм му фен и никога не съм бил.
 
Вече има етери за над 2 милиарда долара заключени в PoS валидатори, които не могат да се теглят мисля поне 1 година.
Обаче това със заключването на койните за мен не е показател за това, че цената само ще се вдига. Може би в нормална икономика би било така, защото нали дефлация. Но в крипто сферата все още говорим за спекулация и почти липсва икономика. Така че заключването на голям брой етери просто означава спекулация с по-малко количество етери. Просто става по-лесно да се мести цената както нагоре, така и надолу. По-голяма волатилност => по-ниско икономическо доверие. Та дори биткойна през миналата година показа твърде голяма волатиност и в двете посоки. Както се казваше в една реклама "Още не си готов"... Биткойн, с неговите 70% доминация не е готов, какво остава за доста по-малък койн, стремящ се да стане още по-малък (като наличност).
 
доживяхме цена над 60 бона за 1 биткоин, който реално не може да се ползва за друго освен да си представяш как съхраняваш парична стойност с него, има ли фомо?
 
Случайно се сетих за таз тема, бях писал тук през Март 2014 :) Горното мнение е отговор на мен по дискусията за Биткойн. Просто ми е интересно дали хора които писаха тогава по темата и не виждаха това което аз виждах, а именно че Биткойн ще си увеличава цената и е тук за да остане, все още са скептично настроени или са си променили мнението от тогава?
От времето когато писах в форума Биткойн си увеличи цената 35 пъти.

Лично моето мнение не се е променило и ще посетя пак тази тема в бъдеще да видя какви са настоенията.

Поздрави.
Aз продължавам да съм скептичен, защото играта с крипто е като играта на рулетка. Дори по-опасно, на рулетката веднага виждаш печелиш или губиш жетоните. С криптото може да се набуташ огромни суми, ако изтървеш да продадеш навреме.
През 3 години надуват поредния балон, явно толкова си помни народът. После олеле малеле. Кат се спука ще си напазаря някоя евтина видеокарта, ей тъй да си разцъквам игрички. Жалко, че ASIC не става за друго освен копане.
 
Aз продължавам да съм скептичен, защото играта с крипто е като играта на рулетка. Дори по-опасно, на рулетката веднага виждаш печелиш или губиш жетоните. С криптото може да се набуташ огромни суми, ако изтървеш да продадеш навреме.
През 3 години надуват поредния балон, явно толкова си помни народът. После олеле малеле. Кат се спука ще си напазаря някоя евтина видеокарта, ей тъй да си разцъквам игрички. Жалко, че ASIC не става за друго освен копане.
Не знам дали са балони, ама познавам хора трети апартамент купиха...
 
Не знам дали са балони, ама познавам хора трети апартамент купиха...
И с по-големи простотии хора стават богати. Много народ се и набутаха. През ум не би ми минало, да си купя половин биткойн, вместо нова кола. И да чакам да поскъпва, като се подкваси морето.
 
Според вас възможно ли е подобно нещо или е измислена история:

Toя сайт са най-жалкият възможен отпадък, на който съм попадал в нета. 100% от помията минава през модериране. Всеки пост. Прочетох 2 изречения, не знам кога е пуснато, не знам кога патките ще го изтрият, не ме интересува.
spodeli.net е менте.

Нека да ме налазят тукашните админи, да трият, и те са се засилили с 200 към траша!
 
Вчера Елон Маск обяви че е купил Биткойн за Милиард и половина долара. Биткойн стигна почти 50 хиляди долара. Още има ли скептици?
 

Горе