Brexit?

Ще гласива ли Великобритания за напускане на ЕС?

  • ДА

    Votes: 4 28.6%
  • НЕ

    Votes: 10 71.4%

  • Общо гласове
    14
  • Poll closed .
От: Brexit?

Не си гледал внимателно. В отделна лекция критикува спасяването на банките с пари от хазната. Отделно дето печатат.
Тоя ме грабна, сега гледам точно лекциите му за марксизма, за обща култура.
Фен е на кейнсианството, тука ти си икономистът, ти ще кажеш дали съм прав.

Гледал съм му и други лекции - е как си го обясняваш - срещу спасяването е и се случва спасяване и то преди 2008 и в същият момент говори за капитализъм/фрее капитализъм. Направо ....
giphy.gif

Иначе не случайно казах ляв - фен е на кейнсианството - най-цоцалната икономичешка школа и разбира се най-емпирично доказаната школа на пълен погром. Справка стагфлацията през 70-те, не случайно после му викат неокенсинство нещо което емпирично отново умря в лицето на целият западен цоцален модел. Кейнс стъпква като цяло на държавни разходи, като контра на пазара и логиката зад това е "зли духове" от това били водени пазарите ... Отговорът е в рецесия/депресия държавните разходи да растат, за сметка на излишъци през буума - освен, че не се случва така, ами и Кейс не споменава от къде ще дойдат тези нови разходи. А освен от дълг/монетизация на дълг няма къде да дойдат и именно тук целият модел емпирично се осира. В момента всяка страна е на дефицити с почти 40% държавни разходи в БВП а и над и отново икономиките са в рецесии и под кризистните си нива ...
Кейнсинаството цоцализъмът едни хубави утопии само където не се споменава кой ги финансира ...
 

Горе