Buddypress или bbPress форум

craftcraft

New Member
Здравейте !
1.Може ли някой да ми каже каква е разликата между тези 3 форума ? В първата тема пише пълна интеграция в bbPress и над 100 Buddypress extensions, на втората и третата пише, че са bbPress forums.
Дали разликата е, че първия е Buddypress, а другите 2 са bbPress ?
2. Как ако купя тема, която изглежда като първия форум, мога да я направя да изглежда като втория или третия форум ?
На първия форум не ми харесва големия шрифт, онези квадратчета, някак си не са отделени в секция и като цяло не ми харесва.
 
bbpress е добавка за форум разработена от WordPress.

Buddypress е друга популярна добавка за WP форум.
Тема направена за Buddypress няма да изглежда като на bbpress.
Ако искаш да редактирал някакви неща (шрифтове и т.н.) може да погледнеш настройките. Но не всичко ще може да се направи без редактиране на кода.

Ето ти няколко идеи.

1. Инсталираш два wp и им слагаш двете добавки. Разучаваш ги (настройки, контролен панел и ют.н).
2. Пускаш тема тук за платена помощ (за редактиране на кода) ако толкова държиш шрифта да е малко по-малък. За мен лично това е напълно безсмислено. Потребителите няма да се регистрират във форума защото шрифта е 15pt, a не 16pt.
3. Съвет: избери някоя тема която изглежда добре, инсталирай я (или плати за конфигурация) и почвай работа върху същинската част - привличане на потребители. Може да минат седмици в които да се чудиш коя тема да избереш.
 
Всички теми които си показал са ок. Аз бих се регистрирал във форум със всяка от тях, стига в него да има съдържание което да ми трябва.

Дали разликата е, че първия е Buddypress, а другите 2 са bbPress ?
2. Как ако купя тема, която изглежда като първия форум, мога да я направя да изглежда като втория или третия форум ?
На първия форум не ми харесва големия шрифт, онези квадратчета, някак си не са отделени в секция и като цяло не ми харесва.
Трябва да платиш на програмист да ти направи тема за Buddypress която да изглежда 1:1 като тази която си си харесал, но е за друг форум.
Няма да е евтино и затова не си заслужава. И за двете добавки има голямо разнообразие.

Затова първо се спри на добавка една от двете добавки за форум. След това търси тема за тази добавка.
 
Последно редактирано:
Buddypress не е форум.
 
Buddypress не е форум.
social netowrk, но тогава например първата снимка форума означава ли, че е направен от bbPress ?
Например първата тема наистина има Forums, Groups, Members. Махам Groups и Members и оставам само Forums, което е първата снимка. 1.Как да направя обаче да изглежда като 2-рата или 3-тата снимка ?
Или колко би ми струвало ориентировъчно да се направи тази промяна ?
Правя го защото към първата тема има блог, който ми харесва повече от другите теми. Харесват ми цветове, меню, login форма и абсолютно всичко останало.
2. Ако ми трябва блог и форум да има само, тогава дали е удачно да ползвам Buddypress тема например както първата снимка ?
 
Не разбрах кой от шотовете какво е ама щом го има като готова тема ще е мнооооого по-евтино да се ползва така отколкото да се маже.
 
- Demos --> bbPress forums

Ако трябва да опиша как най-много ми харесва да изглежда един форум, то е като XenForo.
Например - https://xenfocus.com/xf2/index.php (не точно такива цветове, но такъв стил, структура и т.н), но обаче това е XenForo и няма блог...
 
Buddypress не е форум.
Да, малко е като месидж борд. :) Като цяло се приближават до форумната идея.

Защо е нужно да е на тези изброените системи? Аз бих разчитал на нещо, което си е точно специализиран за това. Поддомейн, който с малко повече усилия може да донагласиш със стилизиране като главния сайт.

Наскоро си говорех с един потребител тук коя система е по-добра, или аз бих го предал така - в момента коя форумна система води класацията? Xen Foro, Invision Community, PHPbb.
 
Да, малко е като месидж борд. :) Като цяло се приближават до форумната идея.

Защо е нужно да е на тези изброените системи? Аз бих разчитал на нещо, което си е точно специализиран за това. Поддомейн, който с малко повече усилия може да донагласиш със стилизиране като главния сайт.

Наскоро си говорех с един потребител тук коя система е по-добра, или аз бих го предал така - в момента коя форумна система води класацията? Xen Foro, Invision Community, PHPbb.
Да, но към XenForo как да добавя блог ?
Тоест правя XenForo на поддомейн и после някой програмист трябва да ми направи основния сайт т.е меню + блог, които да са със стила, цвета и т.н на XenForo темата ?
 
Примерно да, и така става. Но като цяло има си и модул за медия секцжия към всеки форум почти. Спомням си, че за vBulletin си имаше. Не беше на нивото на WP, но вършеше работа. Според мен всяка форума система има. Вече зависи какво си си избрал. Някаква конкретна цел и какво се иска, ще даде малко яснота и какво да препоръчаме. По-принцип рядко гледам някакви хибридни неща да се сглобяват, но когато нещо технологично не върши работа и има друго, което го изпреварва със светлини години, не се колебая. Сигурно и някои e-commerce платформи имат модули / адони / плъгини за форуми, но съм сигурен, че ще са доста зле от задоволяване на каквито и да е желая, ако вече знаеш какво е трябва да е форум. :)
 
Примерно да, и така става. Но като цяло има си и модул за медия секцжия към всеки форум почти. Спомням си, че за vBulletin си имаше. Не беше на нивото на WP, но вършеше работа. Според мен всяка форума система има. Вече зависи какво си си избрал. Някаква конкретна цел и какво се иска, ще даде малко яснота и какво да препоръчаме. По-принцип рядко гледам някакви хибридни неща да се сглобяват, но когато нещо технологично не върши работа и има друго, което го изпреварва със светлини години, не се колебая. Сигурно и някои e-commerce платформи имат модули / адони / плъгини за форуми, но съм сигурен, че ще са доста зле от задоволяване на каквито и да е желая, ако вече знаеш какво е трябва да е форум. :)
А ако форума е на XenForo първоначално т.е без блог.
После, ако искам да добавя блог и платя на програмист да ми направи:
- Една основна страница с меню и бутони "блог", "форум" и т.н
- Блог
Като основната страница и блога + менюто и всичко да е със стила, цвета и т.н на XenForo темата

На какво може да бъде и ще е най-добре да бъде разработен сайта - Wordpress или каква система ? Т.е Основния сайт да е на wordpress, а форума XenForo на поддомейн ли как ? Потърсих, но не намирам такова нещо например wordpress сайт да позлва XenForo за форум. Дори май не намирам и като цяло най-много 5-10 сайта който ползват XenForo. Ако някой ползва XenForo то е само за форум без блогове и други неща...
И другия въпрос, който знам, че ще е много трудно да се отговори, но колко горе-долу може да струва да се разработи това нещо - основна страница, меню, блог, които да са със стила на XenForum темата ?
 
Последно редактирано:
Ако ти е по-важен форума.. им 2,3 модула за блог/портал. Разгледай ги.
Разгледах. Наистина също е вариант към XenForo да добавя блог add on. Ето тази - https://www.xenbros.com/downloads/home-blog-for-xenforo2/
Чудех се за едно нещо дали, ако форума и блога и сайта като цяло е на XenForo после има кой да го поддържа или да оправи някой неща, който не ми харесва в бъдеще или ако възникне проблем ? На Wordpress има много хора, които разбират и ще могат да ми помогнат, но с XenForo има ли хора, които разбират ?
Също дали цената няма да е много висока, ако възникне проблем или например искам нещо да се промени дори и малко по-сайта, тъй като не е Wordpress и може би много хора не го разбират ?
Като цяло харесва ми XenForo-то с блог и ще си го купя, но ме притеснява проблема след това с поддръжка, проблеми и т.н понеже изобщо никога не съм работил с XenForo, а само с wordpress и изглежда доста сложно. Също на някой места четох, че php форумите са бавни (а аз ще слагам и блог) и като цяло не знам дали с XenForo понеже не ми е познат и не е толкова разпространен не знам какви проблеми може да имам с него и да не после да има изненади...
 
Последно редактирано:
Също ме притеснява сигурността на сайта. Например на Wordpress си има плъгини като securi или cobweb, който сканират сайта и ако има нещо може да се плати да се поправи сайта и да се изчистят вируси. Например с XenForo как стоят нещата. Като цяло наистина не съм запознат с XenForo, а и май в България малко хора са.. Ако някой може да ми каже за какво да внимавам и къде може да имам проблем.
 
Също ме притеснява сигурността на сайта. Например на Wordpress си има плъгини като securi или cobweb, който сканират сайта и ако има нещо може да се плати да се поправи сайта и да се изчистят вируси. Например с XenForo как стоят нещата. Като цяло наистина не съм запознат с XenForo, а и май в България малко хора са.. Ако някой може да ми каже за какво да внимавам и къде може да имам проблем.
За форума са важни, както и за другите системи, за сигурността му: Винаги да е ъпдейтнат, да пазиш бекъпи, и често да гледаш ерорите в админа какво казват. Всички секюрити фичъри си ги има внедрени, защото тук говорим за форум, който има какви ли не потребители, демек достъпи на няколко нива.
XenForo е платен - почва от 160 долара само да отбележа
Честно казано - заслужава си парите. :)
 

Горе