chatGPT дискусии / въпроси

ReminD

Well-Known Member
Пускам отделна тема. Някой има ли някакви планове за използването - мен ме отказа цената, иначе има доста неща, вече някои SaaS са добавили нещица.
За БГ статии не се справя добре, пък и дори не на БГ - доста от параграфчетата са дублаж - а да рънваш твой model - много пари засега.


h4l7edrd507a1.png
 
Последно редактирано:
Пускам отделна тема. Някой има ли някакви планове за използването - мен ме отказа цената, иначе има доста неща, вече някои SaaS са добавили нещица.
За БГ статии не се справя добре, пък и дори не на БГ - доста от параграфчетата са дублаж - а да рънваш твой model - много пари засега.
Че каква цена има ?
 
$0.0200 / 1K tokens
Prices are per 1,000 tokens. You can think of tokens as pieces of words, where 1,000 tokens is about 750 words. This paragraph is 35 tokens.


Чата пък, който е фрий - не е за статии и е лимитиран нарочно. metaverse говореше в предната тема, че го ползвали за 2 блога, съмнявам се, но той ще каже, за мен се беше объркал много здраво като го писа това.
 
Последно редактирано:
https://openai.com/api/pricing/#faq-token Аз не си измислям, това са им цените. Това в уеб сайта им е супер изрязано и лимитирано, колкото да се изкефят хората.

Впрочем ChatGPT постигна за 4 дни това, което Инстаграм за 6 месеца - 1 милион посетители. Много ударно стартираха това проектче.

 
https://openai.com/api/pricing/#faq-token Аз не си измислям, това са им цените. Това в уеб сайта им е супер изрязано и лимитирано, колкото да се изкефят хората.

Впрочем ChatGPT постигна за 4 дни това, което Инстаграм за 6 месеца - 1 милион посетители. Много ударно стартираха това проектче.
Чата е безплатен май а open ai е платено. Кое е лимитираното на чата ?
Ще разгледам после
 
Топиците, по които може да говори, отделно модела е трениран да бъде неутрален и 'помагащ', 'даващ информация'. В статиита има доста неща.


Пък и за стак овърфлоу много кофти отговори дава - затова го баннаха там.
 
Последно редактирано:
Впрочем ChatGPT постигна за 4 дни това, което Инстаграм за 6 месеца - 1 милион посетители. Много ударно стартираха това проектче.
ударно стартираха с тъпи въпроси как се прави мусака...
от тия 1 милион 99.99% никога повече няма да го ползват.
 
$0.0200 / 1K tokens
Prices are per 1,000 tokens. You can think of tokens as pieces of words, where 1,000 tokens is about 750 words. This paragraph is 35 tokens.


Чата пък, който е фрий - не е за статии и е лимитиран нарочно. metaverse говореше в предната тема, че го ползвали за 2 блога, съмнявам се, но той ще каже, за мен се беше объркал много здраво като го писа това.
Играх си известно време с Rytr, дето ползва Open AI и добавя негови си доработки върху него.
Стигнах до извода че за генериране на контент е шит.

Пробвах различни теми/сфери. Вади некакви базови дефиниции, насоки, обяснения - всичките в стил Captain Obvious, т.е. не нещо, с което можеш да предложиш уникален или обогатен insight на читателите.

... и в тая светлина ми е доста странен ентусиазма на хората тука дето си пълнели блоговете с такива статии.
 
Вмомента тестват услугата като цяло според мен и после ще я затворят с абонамент. Цената, за да поддържат подобна услуга е огромна - вмомента плащат на ден повече отколкото гугъл или youtube, което няма как да е рентабилно в дългосрочен план.
 
  • Like
Реакции: OSH
Аз дори и акаунт нямам. Нямам много време за туй де ще ми резне заплатката :D
 
Вчера го питах знае ли български. Каза че знае и го е научил в семейството и в едно пловдивско училище. Питах коя му е била любимата учителка там. Каза едно име и после като проверих в сайта на училището наистина имаше такава. :D Голям лъжец е станал тоя AI.
 
Вчера го питах знае ли български. Каза че знае и го е научил в семейството и в едно пловдивско училище. Питах коя му е била любимата учителка там. Каза едно име и после като проверих в сайта на училището наистина имаше такава. :D Голям лъжец е станал тоя AI.
Аз го научих.BB578942-8F88-463D-8A58-A70D7653120D.png

A47B06B5-F8D1-4EA6-A84F-F0C74598B102.png
 
Детска радост и бенгалски огън. Изкуствените интелекти не могат да творят - могат само да класифицират или да комбинират това което им се подаде на входа без голяма гаранция, че това на изхода е правилно. Необходим е човек, който да удостовери "правилно" или "грешно". За изкуствените интелекти всичко е правилно.
 
Вмомента тестват услугата като цяло според мен и после ще я затворят с абонамент. Цената, за да поддържат подобна услуга е огромна - вмомента плащат на ден повече отколкото гугъл или youtube, което няма как да е рентабилно в дългосрочен план.
На кое да плащат? То е на Мъск - сървъри ли нямат... - На тях не им излиза пари, освен разходите по ресурси и желязо.
 
Проблемът е, че Гугъл не зачита малките. Голяма част от потребителите също предпочитат кликбайта. Но си мисля, че контент, който е що-горе оригинален, ще пробие в даден момент, отново. Дори някога AI да стигне някакво много добро ниво, не ми се струва, че ще е скоро. Проблемът е в гугъл.
 
На кое да плащат? То е на Мъск - сървъри ли нямат... - На тях не им излиза пари, освен разходите по ресурси и желязо.
Всеки един промпт в чата иска ресурс. Малко ресурс, но го умножи по доста милиони и сметката накрая излиза доста солена. Това е много изчислителна мощ. Към настоящия момент разхода им е повече, отколкото на Гугъл.
 

Горе