.com е зает. Какво да избера?

D.Ivanov

Well-Known Member
Домейнът, който е .com ми го взеха под носа. Чакам го от 1 месец да се освободи, 1 ден не го проверих и го взеха от една компания, която Купува и продава домейни. Та мисълта ми е какво да си взема сега:

1. .co
2. .net
3. .bg (сайта е за бг, но с английско име)

Дайте съвет, според вас вие какво бихте избрали. Засега съм на 70% за бг домейна.
 
От: .com е зает. Какво да избера?

Ако ще е за България - .bg, само, че това английско име не ми е ясно как ще го брандираш ако е трудно за изписване или хората не могат да го асоциират. Не всеки знае английски.
 
От: .com е зает. Какво да избера?

Разширението на домейна няма никакво значение. Избираш това което ти харесва на теб.
 
От: .com е зает. Какво да избера?

Твърдо ЗА .бг. Инфото, което си дал е малко, но аз бих регнал и фирма с това име ако проекта е сериозен и бих купил домейна на името на фирмата. Брандирането след това е много по-лесно.
 
От: .com е зает. Какво да избера?

колко са 50 лева, че го мислиш чак?
 
От: .com е зает. Какво да избера?

Е добре де, защо не го купиш от тях, в дългосрочен план ще си избие цената от разликата в годишната такса за обслужване на ком и бг домейн
 
От: .com е зает. Какво да избера?

ако ще изграждаш бг брад - взимаш бг, ако сега спестиш пари после може да ти излезе скъпо / аз все още не мога да закупя един бг домен, защото не го купих навремето когато ми се свидеха парите, а сега му предлагам на оня 1000 лв и той пак не иска да го продава /

ако сайта ще е шитня и трупа трафик само от фейса ... то тогава е без значение
 
От: От: .com е зает. Какво да избера?

Твърдо ЗА .бг. Инфото, което си дал е малко, но аз бих регнал и фирма с това име ако проекта е сериозен и бих купил домейна на името на фирмата. Брандирането след това е много по-лесно.

а сайта ти, ако е pari.bg фирмата , която трябва да регнеш ПАРИ.БГ, ПАРИБГ или ПАРИ трябва да е, кое да избера да защитиш домейна?
 
От: .com е зает. Какво да избера?

Изпратил съм запитване за цената на домейна и ще видим с каква цифра ще отговорят. Иначе най-вероятно бг-то ще взема, просто най-удачно и приемливо ще е примерно на някаква фанелка, шапка или топка или друг продукт да пише .bg. Не си представям някак си .co или .net да пише.
 
От: .com е зает. Какво да избера?

Както останалите колега казаха - .bg, по-добре изглежда на потребителите, иначе като цяло и .net да вземеш няма да има проблеми. Разширението не е от най-голямо значение.

За покупката на .bg -> Superhosting
 
От: .com е зает. Какво да избера?

За покупка на .бг от регистър.бг . останалите са посредници и нямат отношение към арбитраж

Вържи си гащите по отношение на аржитража и ги питай за всички подробности за това
 
От: .com е зает. Какво да избера?

Защо подминавате .eu домейн?
 
От: .com е зает. Какво да избера?

Ако .com е зает, избери .com. Все ще измислиш някакво друго име за домейн.
 
От: .com е зает. Какво да избера?

За .eu изобщо не се сетих, но като му гледам абсурдната цена ще го взема да редиректва дори само, ако не е за основен домейн.
 

Горе