COM, NET, INFO и SERP

spy

Active Member
Колеги, предполагам, че такава тема е имало но се разрових и не намерих нищо.

Някой има ли преки наблюдения и тестове каква е тежестта на TLD-то за SERP. Интересуват ме преки наблюдения, а не познатите на всички нас градски легенди и предположения.
 
градски легенди повече бих обърнал внимание на линковете но от бранд гледна точка не бих работил с нищо по различно от ком :) и пълния комплект :)

дори инфо домейните не са лоши /но като говорим за оптимизация на един домейн/ а не за нетурк от хиляда инфо домейна щото са ефтини :)
 
От: Re: COM, NET, INFO и SERP

градски легенди повече бих обърнал внимание на линковете но от бранд гледна точка не бих работил с нищо по различно от ком :) и пълния комплект :)

дори инфо домейните не са лоши /но като говорим за оптимизация на един домейн/ а не за нетурк от хиляда инфо домейна щото са ефтини :)

т.е. според твоя опит няма значение COM или INFO ако търсиш SERP резултат. Разбира се, че за бранд COM e задължителен
 
казвам че няма такова огромно значение при правилен линк билдинг най известният пр чекър в света е на инфо, ифоро им тръгна лоша слава защото като са ефтини и спамърите ги налазиха за нетуркове и от там им тръгна

иначе казвам че винаги търся подхпдящ ком за сайтове които ще се развиват лонг търм даже ако трябва да се купя от вторичния пазар :) около 2% -3% са ми нещо различно от ком /не говорим за случаите в които се държи почти целия комплект/
 
Аз пък не споделям мнението му :) . Има разлика от .info и .com , не е голяма, малка е но я има все пак. Пряки наблюдения нямам, но пък .инфо домейните определено ги мразя, някак станаха нарицание за всичко лапешко, детско и несериозно.
 
От: Re: COM, NET, INFO и SERP

Нека да предифинирам и опростя въпроса:

Някой тествал ли е ако един и същи проект се пусне на COM и на INFO и се прави една и съща онпейдж и офпейдж оптимизация дали ще има разлика в SERP?
 
От: COM, NET, INFO и SERP

Извинявам се че се включвам без да съм тествал подобно нещо но,
Г обича сериозните проекти. Макар че Г иска да покаже наистина полезната информация пред високобюджетните проекти, цената на инфото малко или много го определя като по-несериозен проект. Този фактор е наистина незначителен и не би трябвало да играе голяма роля за СЕРП-а, но предполагам че поне първата година ще има някакво отражение. Както казва coolice, при правилна оптимизация процента на значимост на този фактори би трябвало да спадне до минимум. Понеже след първата година инфо-то вече става на нормална цена, а Г знае това, би трябвало да няма никакво значение.
Казано с прости думи, според мен Г би бил леко скептичен заради домейна, но ако покажеш че можеш да правиш СЕО, ще те хареса. А ако се задържиш поне една година Г ще забрави какво ти е ТЛД-то.

Това са само предположения и ще се радвам някой, който наистина е правил тестове да изкаже по професионално мнение.
 
Re: От: COM, NET, INFO и SERP

Извинявам се че се включвам без да съм тествал подобно нещо но,
Г обича сериозните проекти. Макар че Г иска да покаже наистина полезната информация пред високобюджетните проекти, цената на инфото малко или много го определя като по-несериозен проект. Този фактор е наистина незначителен и не би трябвало да играе голяма роля за СЕРП-а, но предполагам че поне първата година ще има някакво отражение. Както казва coolice, при правилна оптимизация процента на значимост на този фактори би трябвало да спадне до минимум. Понеже след първата година инфо-то вече става на нормална цена, а Г знае това, би трябвало да няма никакво значение.
Казано с прости думи, според мен Г би бил леко скептичен заради домейна, но ако покажеш че можеш да правиш СЕО, ще те хареса. А ако се задържиш поне една година Г ще забрави какво ти е ТЛД-то.

Това са само предположения и ще се радвам някой, който наистина е правил тестове да изкаже по професионално мнение.

Ако си прав, решението на .info домеин, който претендира да е сериозен е да се регистрира за 2 или повече години :) , тогава G. не би взел LTD името с несериозност. Обаче като се замислиш, по-добре да регистрираш домейн .com за 2 години, отколкото info за 2.
"Както казва coolice, при правилна оптимизация процента на значимост на този фактори би трябвало да спадне до минимум" - Защо е нужно да се започва с по бавен старт, след като можем да започнем с .com и няма нужда да "изравняваме" с линкбайт, както би следвало с .info.

пс: И моите изводи са теоритични, но пък дано стане някаква дискусия, защото едва ли някой ще да е тествал с прецизност.
 
Последно редактирано:
От: COM, NET, INFO и SERP

Според мен цената не е определящ фактор при класирането на домейните. Всички сме наблюдавали на първите места .ме, .ин, а от скоро и .ко.
Ако беше така тлд разширенията на сумалия и още една две страни щяха да бъдат нон стоп на първите места.
Според мен, дали ще бъде .ком, .инфо или .бе - все тая. Всичко зависи от количеството хвърлена работа по оптимизацията и/ако наистина тлд-то има някакво значение в серпа, то неговото процентно съотношение ще е по-малко от 0.05%
 
От: Re: От: COM, NET, INFO и SERP

За този вариант не се сетих.
По принцип най важно си е съдържанието. Г оценява съдържанието а не етикета му. Хубаво е да е лъскав, но важното е да е пълно с контент.
Съмнявам се Г да отчете фактора ТЛД преди да е захапал както трябва фактора контент.

ПП: Съгласен съм с ktomov. Между другото тлд-тата на сомалия и другите би трябвало да имат значение за локал сърча. не виждам причина Г да СЕРП-ира примерно сомалийско тлд в щатско търсене. Докато инфо-то не е гео тлд. Цената на домейна не е от значение по принцип, но ако задълбаем тези 0.05% които даде за пример може и да се достигнат :)
Просто не съм сигурен какво точно вземат под внимание Г при оценка за сериозност.
 
Последно редактирано:
От: COM, NET, INFO и SERP

Сега вече говорим на един език :)
Мислех като коментар в репутацията да го сложа .. ама нещо мишката пак кликна два пъти :Д
 
От: COM, NET, INFO и SERP

Май ще трябва да направя тестовете сам. След 3 месеца ще ви кажа резултата :)
Ще го направя с нови регнати за по 2 години COM и INFO на които ще приложа едни и същи SEO хватки
 
Последно редактирано:
От: COM, NET, INFO и SERP

Ако някой иска да има успех нека да си регистрира домейн, който да е съобразен с националноста в който се намира сайта тоест в България домейна е - bg и т.н
 
От: COM, NET, INFO и SERP

Ако някой иска да има успех нека да си регистрира домейн, който да е съобразен с националноста в който се намира сайта тоест в България домейна е - bg и т.н

За съвсем друго говорим...
 
От: COM, NET, INFO и SERP

Аз нямаше да пиша щото не съм от SEO спецовете да не взема да подведа някой ама все пак ще постна и моето мнение:

Аз досега съм вземал .info само един път щото беше хубав домейна, но вероятно няма да повторя. Нали имаше една поговорка "На калпавия оптимизатор инфо-то му криво", подведох се по нея и взех домейна, после се видях в приключение с него. :mrgreen:

Съдържанието беше 100% уникални, пуснах и няколко линка от мои стари тръстет сайтове колкото да го намери Г. Една седмица го индексира и деиндексира, пуснах още линкове да стабилизираме работата, стабилизира се в пясъчника за 2 седмици. :wink: По нататък като добавях линкове и текст се оправиха нещата ама да ми подаряват .info домейн не го ща вече.

Сайта беше на английски за БГ може да е различно положението. За това време дето ме размятва Г ако бях с .com щеше и за някоя друга ключова дума да е захапало.
 
От: От: COM, NET, INFO и SERP

Taka ето резултатите при мен няма .ком защото просто ги бяха изкупили :D а и това са ми първите сайтове заради това съм се объркал да купя 5 подобни един на друг домейна :D Ето резултатите..целия трафик е от търсачки главно гугъл също така сайтовете ги направих преди 25 дни преди 15 дни ми ги индексира гугъл имат средно по 3000-4000 беклинка всеки сайт като 150 от беклинковете са от пр5 до пр 8 останалите са от типа на whois и тн(лайняни и без никаква стойност дори се съмнявам че гугъл зане за тях)...компетицията е 888000 а за най долния сайт от снимката ме няма в топ100 за ключувата дума там се осрах тотално защото компетицията е 6 910 000 .Сайта с 10000 посещения стигна до 3то място обаче почна да му пада позицията и в момента е на 7мо
2131321py.jpg
Сайтовете от снимката са..
watchmoqfilm.info
watchmoqfilm.net
watchmoqfilm.us
watchmoqfilmonline.info
moqfilm.us
НЕ бъдете много крайни в отговорите си след мен защото това са ми първите сайтове и се занимавам с тея неща от много скоро :)
 
От: COM, NET, INFO и SERP

За момент помислих, че си регнал тези странни домейни, после видях, че са dummy
1. На едно и също IP ли са сайтовете?
2. Беклинковете еднакво ли са набирани за всички?
3. Каква е платформата? Еднаква ли е за всички?

Има ли обяснение на фрапиращо по-добрия резултат на NET-a?
 
От: COM, NET, INFO и SERP

Според мен Томов е прав, вероятно Г ще класира .сом пред .инфо ако всички останали показатели са равни (което няма как да стане) от което следва че явно няма значение какво взимаш. Това мога да го подкрепя и с факти за един сайт взех инфо за сателит и в момента по определени ключови думи е на по добри позиции просто защото има повече съдържание за съответната ключова дума въпреки че основният сайт го бие по всички останали параграфи - линкове, ПР, общ обем уникално съдържание, ТЛД, посещения, среден брой разгледани страници и време прекарано на сайта и тн.
Просто Г. вече явно основно се влияе от съдържанието даже силно съм скептичен вече и към ползата от линковете ( когато ми остане време ще направя два сателита на които ще слагам едни и същи но уникализирани статии и на единият ще му правя линк билдинг на другият не да видя колко е разликата )
 
От: COM, NET, INFO и SERP

За момент помислих, че си регнал тези странни домейни, после видях, че са dummy
Незнам какво е дъми домейн. Но наистина всички домейни съм ги регнал не питай защо... преди 1месец незнаех нито какво е сео нито нищо просто 5-те домейна ги купих за общо 20$ и те така..А посетителите са запо няколко секунди във сайтовете защото бях сложил и на петте сайта cpalead content locker ;)
1. На едно и също IP ли са сайтовете?
Сайтовете са на хостинга да годеди и са направени всеки на различен хостинг акаунт само тоя последния сайт с наймалко посещения.СЪм го сложил на платения хостинг.
2. Беклинковете еднакво ли са набирани за всички?
Да
3. Каква е платформата? Еднаква ли е за всички?
Да и петте сайта са на уърдпресс и 4 от сайтовете нямат никакъв контент 1 блог пост със ембеднато видео и това е.Петия сайт е със 15 блогпоста и стабилно контент но както виждаш е на последно място гугала ми индексира само таговете....... БЛогпостовете не иска да ги индексира...

Има ли обяснение на фрапиращо по-добрия резултат на NET-a?
Ми не всички сайтове ги направих и не съм ги пипал освен тоя на последно място с наймалко посещения..Просто след няколко дни забелязах че има малко повече посещения от търсачките и му пооправих малко онпейдж сео-то...
Също така може да има и малко повече беклинкове от другите но разликата не е голяма :)
Извода за мен е .ком и .нет+ яко хайпр беклинкс ми правят играта :) ако още нещо те интересува може да ме намериш на скайп:jbcrew_ тамън и аз може да те питам от време на време разни работи тъй като съм по не-опитен в интернет бизнеса
 

Горе