Count.bg - безплатен брояч на посещенията

Някой ако все пак иска да чете качествено съдържание с активиран адблок, може примерно да си инсталне браузър екстеншъна Tampermonkey и да шляпне следния код вътре:

Код:
// ==UserScript==
// @name         New Userscript
// @namespace    http://tampermonkey.net/
// @version      2024-07-31
// @description  try to take over the world!
// @author       You
// @match        https://vselenata.com/*
// @icon         https://www.google.com/s2/favicons?sz=64&domain=tampermonkey.net
// @grant        none
// ==/UserScript==

(function() {
    'use strict';

    function boomThat() {
        const elements = document.querySelectorAll('*');
        elements.forEach(element => {
            const style = window.getComputedStyle(element);
            if (style.backgroundColor === 'rgba(0, 0, 0, 0.9)') {
                element.style.display = 'none';
            }
        });
    }

    setTimeout(boomThat, 300);
})();

ПП: тва горе е просто в името на науката!
ПП2: да се изключва JS е хептен грубо - така даже каунт.бг няма да му отчете посещението... :(
 
Някой ако все пак иска да чете качествено съдържание с активиран адблок, може примерно да си инсталне браузър екстеншъна Tampermonkey и да шляпне следния код вътре:

Код:
// ==UserScript==
// @name         New Userscript
// @namespace    http://tampermonkey.net/
// @version      2024-07-31
// @description  try to take over the world!
// @author       You
// @match        https://vselenata.com/*
// @icon         https://www.google.com/s2/favicons?sz=64&domain=tampermonkey.net
// @grant        none
// ==/UserScript==

(function() {
    'use strict';

    function boomThat() {
        const elements = document.querySelectorAll('*');
        elements.forEach(element => {
            const style = window.getComputedStyle(element);
            if (style.backgroundColor === 'rgba(0, 0, 0, 0.9)') {
                element.style.display = 'none';
            }
        });
    }

    setTimeout(boomThat, 300);
})();

ПП: тва горе е просто в името на науката!
ПП2: да се изключва JS е хептен грубо - така даже каунт.бг няма да му отчете посещението... :(
Нема оправия ей :D "ПП2: да се изключва JS е хептен грубо - така даже каунт.бг няма да му отчете посещението... :(" Не само, а и форума е като статична страница, на мен лично не ми харесва :D
 
Моето лично мнение за Count.bg след повече от две седмици работа с него можете да видите ТУК. Успех на Count.bg и смело напред. 😇
Искрени благодарности !! <3
 
от 0 на 0 при каунта и матомото
до днес

count.bg - Посетители - 143 - преглеждания - 466
matomo - Посетители - 184 - преглеждания - 342

матомо ми е много по-удобен лично на мен и повече го ръчкам, разглеждам и си правя някакви отделни извадки за мен.
Няма да махам count.bg да си седи. Съпортваме труда.

@Миленски гугъл показват посещенията за деня.
https://vselenata.com/ - такива сайтове с много реклами - директно clоse даже пари да ми дават. И прилича на някакво копие на този сайт. Мое мнение. https://vselenata.com/help/terms/ - bullshits - отиди поне при chatgpt да ти напише нещо кадърно. Преведи всичко на български и най-най-най-ама най-важното е да приемеш критиката градивно и приятелски.

Независимо от коя страна го погледнеш Google Analytics е по-добър откъм функционалности от Count.bg.

НО негативите на Google Analytics са че следят всяко движение в уеб сайта т.е ако днес посетителите ти стоят по-малко време в уеб сайта ти тогава Google го отчита като съдържание което не е ревалентно и съответно измества сайта ти от SERP-а.

Другият негатив е че Google Analytics не е коректен спрямо посетителите т.е поставя бисквитки в техните браузъри и започва да следи тяхното поведение дори когато напуснат уеб сайта тази бисквитка продължава да следи тяхното поведение и така си развиват AI бота за предлагане на Adsense реклами.

Също така в момента в който започнеш да плащаш за Adsense те започват да следят статистиката ти и в момента в който спреш Adsense рекламата тогава органичните ти посещения спадат драстично (този мач съм го играл поне 5 пъти).

Но все пак живеем в свят в който технологиите са на първо място и смятам че всеки е свободен да използва това което смята че ще му е най-полезно.

Иначе майната му на това кое е българско или американско! Една услуга ако ми е в полза ако ще и индийска да е пак ще я използвам. :cool:

В крайна сметка ако не е диреткното въвеждане на домейна, от къде, посетителите, достигат вашите сайтове, google, fb, instagram, tik tok, viber, mails, в процентно съотношение масата сайтове, води гугъл търсачката. Естествено, че ползваме google сървисите им, естествено, че всеки ден е борба за надлъгване като котка и мишка....борим се с техните постоянно променящи се критерии и игнора от тяхна страна, когато спираш да им плащаш и ползваш платените услуги. Та кой не го прави ? Да - хората и фирмите с достатъчно финансови ресурси, които не мислят за намаляване на разходите към гугъл - напротив, но при тях подхода е съвсем друг.

В момента пакистанците са скамнали цялата network рекламна мрежа (с андройд бот нет мрежа) на гугъл и гугъл го знае и няма против, защото им вдига оборота/печалбата.

С радост ще следя развитието на count.bg (на този етап вски ден влизам в матомо за анализи, статистики и поглед върху нещата, в count.bg навярно 3 4 пъти, интерфейса не ми допада, но няма да го махам) , а google(като услуги) е неизбежното зло без което не може.
 
от 0 на 0 при каунта и матомото
до днес

count.bg - Посетители - 143 - преглеждания - 466
matomo - Посетители - 184 - преглеждания - 342

матомо ми е много по-удобен лично на мен и повече го ръчкам, разглеждам и си правя някакви отделни извадки за мен.
Няма да махам count.bg да си седи. Съпортваме труда.

@Миленски гугъл показват посещенията за деня.
https://vselenata.com/ - такива сайтове с много реклами - директно clоse даже пари да ми дават. И прилича на някакво копие на този сайт. Мое мнение. https://vselenata.com/help/terms/ - bullshits - отиди поне при chatgpt да ти напише нещо кадърно. Преведи всичко на български и най-най-най-ама най-важното е да приемеш критиката градивно и приятелски.



В крайна сметка ако не е диреткното въвеждане на домейна, от къде, посетителите, достигат вашите сайтове, google, fb, instagram, tik tok, viber, mails, в процентно съотношение масата сайтове, води гугъл търсачката. Естествено, че ползваме google сървисите им, естествено, че всеки ден е борба за надлъгване като котка и мишка....борим се с техните постоянно променящи се критерии и игнора от тяхна страна, когато спираш да им плащаш и ползваш платените услуги. Та кой не го прави ? Да - хората и фирмите с достатъчно финансови ресурси, които не мислят за намаляване на разходите към гугъл - напротив, но при тях подхода е съвсем друг.

В момента пакистанците са скамнали цялата network рекламна мрежа (с андройд бот нет мрежа) на гугъл и гугъл го знае и няма против, защото им вдига оборота/печалбата.

С радост ще следя развитието на count.bg (на този етап вски ден влизам в матомо за анализи, статистики и поглед върху нещата, в count.bg навярно 3 4 пъти, интерфейса не ми допада, но няма да го махам) , а google(като услуги) е неизбежното зло без което не може.
Благодаря ти, за позитивното ревю. 🍺 🇧🇬
 
@Миленски гугъл показват посещенията за деня.
https://vselenata.com/ - такива сайтове с много реклами - директно clоse даже пари да ми дават. И прилича на някакво копие на този сайт. Мое мнение. https://vselenata.com/help/terms/ - bullshits - отиди поне при chatgpt да ти напише нещо кадърно. Преведи всичко на български и най-най-най-ама най-важното е да приемеш критиката градивно и приятелски.
Разбира се отворен съм за критики и знам минусите на форума си, но това дали е копие на предприемача, не, не е :D Да ползваме една и съща платформа(форумна, а при нея няма кой знае какво разнообразие и като цяло си прилича с други форуми), постарал съм се да е максимално различен визуално и от към съдържание.

А за "Условия и правила", кой ги чете реално? :D Има си и допълнителни форумни правила(пак не са кой знае какво), и като за начало всичко за момента си е добре. Лека по - лека ще се развива и подобрява(да си имам занимавка :D ). ChatGPT не знам дали може да напише Условия и правила по - добре от адвокат които е учил право в България, но когато се стигне до там, че това да е важно за форума, ще се постарая да ги има както трябва. За 10тина потребителя от които два са ботове, два неактивни потребители, мисля, че няма нужда да се напрягаме :D

Превод - Нужен и важен, но.... и там, лека по - лека. Научил съм се с годините, че колкото повече се бърза, толкова по - бързо проекта умира защото се стига до задънена улица, и вероятността от грешки е много по - голяма. Леко и на далеко както казваше дядо ми :)

Рекламите - са нужни, да съгласен съм за препълването с реклами, че не е добре за който и какъвто и да било сайт, за това са намалени. AutoAds на AdSense съм го изключил за форума защото и мен ме дразни :D Пак има реклами, но са на места на които да не пречат на потребителя. И все пак, отново ще кажа, че за когото е важно, ако ще на всеки клик реклама да има, пак ще посещава въпросния сайт(въпроса колко често ще го посещава е друга тема :D ).

За брояча - Гугъл аналитика не е задължителен нито нужен, при положение, че има Matomo, безплатно и информацията си е при теб(така мисля). Но за хора като мен, на които не им трябва да знаят майчиното мляко на потребителите си, Count.bg е идеално решение. Колко посещения има, кои статии се четат най - много, от къде им идва трафика. Просто и елементарно но най - важното, ненатоварващо.

Така мисля аз, благодаря за критиката :)
 
оффтопик:

@Миленски важното е, че имаш желание и ти се занимава. Изчетих 5 6 теми..забавно и объркващо :) и във форума нямаш теми(секции) и подфоруми а переш всичко на теми в една секция, не че е забранено, странно ми е. С годините все по-рядко позлвам форумите.

И се сетих едно време как в irc и по форумите играехме rpg игри. Вземи си пусни едно rpg в сайта, да върнеш класиката.

Слагай един rss feed бот да качва hot news за деня, да вдигнеш трафика, ако имаш нужда. но ако не целиш такъв тип трафик, недей.

@nsevimov четох, че си "продал" "дал" проекта на @alexinfoag , та който и да е - ето ви пазарна ниша - повечето фирми предлагащи услуги свързани с реклама, seo и т.н. всеки месец изпращат мейл с добре изглеждащ pdf за месечни посещения(вярвам, че сте виждали такива, а може и да правите такива), дневни, абе всички от статса(предимно от google) в един добре оформен файл, поднесен с правилните цветове и шрифтове и лесен за разчет и е много харесвано от фирмите, нищо, че данните може да ги видят всяка секунда, така им е по-удобно. Говоря за фирмите работещи с външни фирми за реклама.

Навярно е свързано с ресурси, времеви, финансови, процесорни, но ако count.bg може да изпраща такъв доклад, ще имате нов тип клиенти, пък и тъкмо може да пуснете такса след време, за тази услуга и да се издържа проекта.

just saying :)
 
@nsevimov четох, че си "продал" "дал" проекта на @alexinfoag , та който и да е - ето ви пазарна ниша - повечето фирми предлагащи услуги свързани с реклама, seo и т.н. всеки месец изпращат мейл с добре изглеждащ pdf за месечни посещения(вярвам, че сте виждали такива, а може и да правите такива), дневни, абе всички от статса(предимно от google) в един добре оформен файл, поднесен с правилните цветове и шрифтове и лесен за разчет и е много харесвано от фирмите, нищо, че данните може да ги видят всяка секунда, така им е по-удобно. Говоря за фирмите работещи с външни фирми за реклама.

Навярно е свързано с ресурси, времеви, финансови, процесорни, но ако count.bg може да изпраща такъв доклад, ще имате нов тип клиенти, пък и тъкмо може да пуснете такса след време, за тази услуга и да се издържа проекта.

just saying :)
Report-а вече го има като опция и може да бъде активиран от настройките на сайта.

Стъпка 1: Избери сайта за който искаш да получаваш месечен репорт и кликни върху 3-те точки в дясно.

Screenshot 2024-08-11 at 13.00.33.png

Стъпка 2: Кликни върху 'Редактиране'.

Screenshot 2024-08-11 at 13.01.01.png

Стъпка 3: Сложи тикче на имейл полето и кликни 'Запази'.

Screenshot 2024-08-11 at 13.01.28.png

--------

Иначе да, наистина собствеността на проекта е на @alexinfoag, но този проект ми е на сърце и ще продължавам да съпортвам всеки който е потърсил помощ.
 
@nsevimov включено ми е по дефолт. Или поне сега като влезнах видях, че има сложен тик. Известия не съм получавал. Кога, на какъв принцип ги изважда и опция да генерира на момента ? Та да видя как сте го направили да го показва, дали е това за което споменах.
 
@nsevimov все така не получавам репорт известия. True story. Решение?
Това е странно.
Може ли да пробваш линка за забравена парола да видиш дали получаваш имейл?

Също така ако получаваш имейл, може ли да ми предоставиш достъп до твоят акаунт?
За да проверя какво се случва.
 
Да, мейл за възстановяване дойде веднага. Имаш ЛС.
Рестартирах ти опцията за имейли и би трябвало сега да е наред.
 
Супер. Ако става на въпрос за включване и изключване на тика, това го правих, но може би за друг рестарт говориш. А кога ги генерира, дата, закономерност, всмисъл кога да очаквам първия репорт по email?
 
Винаги е в началото на всеки нов месец.
Но в следващите дни ще проверя по обстойно частта с имейл репортите за да съм убеден че ще работи така както се очаква.
 

Горе