DMOZ въпрос

VPenkov

New Member
Имам няколко домейна и поддомейна, които са list-нати в DMOZ. Те са на отдавна зарязани страници (разбирайте стари адреси, което може би ги прави силни).
Имам по-нови и по-печеливши сайтове, които по силни ключови думи са на високи позиции в Google. За един такъв уебсайт от 2 години вече се грижим със съдружника ми без вложена и една стотинка за купуване на линкове, но не можем да го вдигнем над 2-ро или 3-то място.

Та, реших тези DMOZ линкове да ги оползотворя някак. Обаче се чудя как това да стане и обмислям следните варианти:
1. Правя листнатите в дмоз сайтове с 2 фрейма - единят да е 1 пиксел висок, за да не се вижда, а вторият да отваря сайта ми. Целта е да няма duplicate content. Това ми се струва като доста тъпа тактика и вероятно ще се брои за blackhat. При това положение дали с нещо такова може да се reverse engeneer-не нечий ранкинг?
2. Save page на активния сайт, след това го качвам, без да ми пука за duplicate-a: логото линква към истинския адрес, същата работа и с подстраниците. Пак ми се струва леко тъпо, по-точно неефективно.
3. 301 redirect на dmoz домейна към активния уебсайт. Както и пренасочване на 404 страниците към индекса на активния уебсайт. Този вариант ми се струва най-логичен, понеже 301 пренасочване пренасочва и тежестта на домейна. Обаче линковете към пренасочения домейн броят ли се и за линкове към сайта, към който пренасочвам?

Иначе казано - как най-добре да се възползвам от DMOZ линк?
Според вас кой от вариантите е най-удачен? Или нещо друго да предложите?
Моля и за някаква обосновка на отговорите :)
 
Последно редактирано:
От: DMOZ въпрос

Аз лично бих си линквал към мой сайтове, или бих ги ползвал за различни линк въртележки да си разменям насам натам, щом са стари и листнати в DMOZ.
Ако не ми се занимава бих ги редиректнал без да се замисля. Това мисля, ще ти донесе и най-голяма полза.

За първите два варианта какво да кажа... ако не пробваш няма как да разбереш какво ще стане. Поне аз не бих се ангажирал с някакви прогнози.
 
От: DMOZ въпрос

Аз най-вероятно щях да се позанимавам малко и да ги поразвия и тогава да си линквам към другите си сайтове.
Мисля, че е най-доброто в случая вместо да ги хабя с ефтини номера, които няма да имат никакъв ефект и само ще ги пропилея. После без това и ще ги изтрият ако видят редиректи и прочее..
 
От: DMOZ въпрос

Това ясно, но нямам ресурс да ги развивам.
Нито са с интересна концепция, нито с уникална, а времето, което ще им отделя, би било крайно недостатъчно поради други проекти.
 

Горе