Epay.bg добавяне на карта

C.Cenov

Well-Known Member
Пробвах преди малко да добавя една карта в Epay.bg, уж процедурата беше успешна, но нямам движение по сметката (понеже нали трябва да дръпнат такса 1лв с основание някакъв код, чрез които да си потвърдя картата). Проверката правя в онлайн банкирането на сметката си, изчаках да мине 14:00 часа (понеже имам някакъв спомен, че тогава минаваха транзакциите) и пак нищо.. някой по запознат да е добавял карта на скоро, ако може да каже г/д колко време отнема да се отрази движението ?
 
не беше ли на банкомат тая карта да се потвърждава и да ти дърпа лева там, такива спомени имам
 
Е, да, ама той е предпочел по-бавния вариант с „извлечение по сметката“. Там е работата, че осчетоводената транзакция с „кодът“ излиза след 2-4 бизнес дни, така че малко ще почака. Да се има предвид, че 22-23 септември са non-business days.

Ако се регистрира на/през банкомат, разбира се, че става instantly (но пък ще загуби още 1 лв.).
 
През банкомата става най-бързо. И само да вметна, че проверка баланс карта през системата на ипей таксува 0.20лв.
 
Ако има СМС известяване от банката за авторизации по картата, ще стане веднага. Но ако няма СМС изестяване - ще трябва да изчака няколко работни дни, за да му се появи в електронното банкиране.
 
2-та варианта са добри, стават и работят. Лошата част е, че са „след дъжд качулка“, т.е. ще има още 1 лв., ако желае да го направи (и има бърза работа). Или общо ще станат: 2 лв. загуба за едната верификация на карта (вместо 1).

1 лв. струват 1 пакет семки за 90-минутен мач + 20 стинки left.
 
Благодаря на всички, не е спешно, просто се чудих дали е станало нещо..
Ако има СМС известяване от банката за авторизации по картата, ще стане веднага. Но ако няма СМС изестяване - ще трябва да изчака няколко работни дни, за да му се появи в електронното банкиране.

"СМС известяване от банката за авторизации" това не го разбрах точно какво прави, ако имаш време да обясниш малко по-подробно ще съм благодарен, получавам смс когато има захранване на сметката..
 
при всяко едно движение по сметката получаваш смс, но почти никой не го ползва защото се плаща за всеки един смс
 
Благодаря на всички, не е спешно, просто се чудих дали е станало нещо..


"СМС известяване от банката за авторизации" това не го разбрах точно какво прави, ако имаш време да обясниш малко по-подробно ще съм благодарен, получавам смс когато има захранване на сметката..

А когато плащаш с картата, получаваш ли СМС? Ако да - в получения СМС би трябвало да се съдържа кодът, който ти трябва за верификацията.
 
Аз първо го направих през картата, обаче в онлайн банкирането не ми показа кода /Първа Инвестиционна/ , след това ходих на банкомат на Райфайзен /на ПИБ банкомата пак не стана, щото нямаше опция за плащане на търговец/
Общо ме изчрджиха 2 лева и нещо.
На мен ми е интересно след това защо тия 2 лева не ми бяха по сметката в Epay, например в Пейпал като регваш карта ти добавят парите по сметката.
 
А когато плащаш с картата, получаваш ли СМС? Ако да - в получения СМС би трябвало да се съдържа кодът, който ти трябва за верификацията.

Не, само при захранване на сметката получавам.

Аз първо го направих през картата, обаче в онлайн банкирането не ми показа кода /Първа Инвестиционна/ , след това ходих на банкомат на Райфайзен /на ПИБ банкомата пак не стана, щото нямаше опция за плащане на търговец/
Общо ме изчрджиха 2 лева и нещо.
На мен ми е интересно след това защо тия 2 лева не ми бяха по сметката в Epay, например в Пейпал като регваш карта ти добавят парите по сметката.

Да и аз се съмнявам, че нещо не е станало като хората ама ще видим.. ходих до банкомата до нас преди да направя схемата с картата /пощенскабанка и аз не видях тази опция и за това го направих онлайн. Ще споделя след няколко дни дали имам успех :d
 
Банкоматите на не всички банки я имат тази опция в менюто.
 
На мен ми е интересно след това защо тия 2 лева не ми бяха по сметката в Epay, например в Пейпал като регваш карта ти добавят парите по сметката.
Защото „побългарената“ работа е такава. Хубава работа, ама българска. Верификация на карта = profit за създателя на системата. Сега се замисли колко десетки хиляди левове печелят, че даже и милиони за годините, САМО от верификации на карти + впоследствие и навярно 5% от тях за „гафове“ на хората, верифициращи по 2-3 пъти или повече карти.
 

Горе