Facebook - промени и новости

ФБ още стрелят напосоки с фалшивите новини и това ще е така още мнооого време, докато не си седнат на задниците и не признаят че е абсолютно невъзможно да знаеш дали едно заглавие/новина е истина или не.
 
Алгоритмите на фб няма как да ги разбереш. Съвсем нормални статии ги хваща като спам, но като получиш известие можеш да се върнеш в групата и има отметка, че не е спам. Като го цъкнеш публикацията си тръгва.
 
Пак казвам - срелят напосоки - винаги като правят някви промени и като не могат да ги направят читаво блокират всичко наред докато не намерят що-годе читав вариант. В момента проблема им е, че политиците ги изправиха пред мнооого сериозен пробелм - ако не се проеборят с фалишивите нови им налагат огромни санкции, под огромни имам предвид наистина огромни и сега са принудени да вземат мерки, но за жалост на практика няма начин да знаеш дали даден фак е истина или не - особено в рамките на 1-2 часа, камо ли минути, което е основното време след публикуването на линк за рийч и трафик от него (говоря за спамърските страници, за които и основно е този проблем). ФБ искат още с публикуването на линка да проверят дали новината е фалшива или не и тогава да го постнат - това е невъзможно, и никога няма да стане възможно... Могат да проверяват за нецензурни думи, за голотии, но не и затова дали дадена иформация отговаря на истината или не...
 
Колеги, как Ви стои постването по групите?
Много ми е странно, че при мен се случва следното...

Преди седмица/2 да кажем, реших да си спамна 1 линкче към мой сайт, и веднага след публикуването в първата още група ми идва известие от фейсбук, че това било спам и го изтрива автоматик от групата....
Днес реших отново да постна и ми вади същото нещо...

В случая нито спамя системно, нито от фалшиви профили, нито пък някакви гадории или гнусотии... а гледам доста колеги си спамят стабилно по най-различни групи и постовете им са видни, явно да се пуска, как на Слави му остават по малко от 3 месеца живот е актуално и не е никакъв спам или гадория и може да се спами навсякъде ежедневно и неограничено! ....

Не просто определени профили ги засяга по късно, по някакъв начин подобно на промените по дизайна, който почват по произволен начин и тука е така, може да отнеме и 2-3 месеца разлика но ще стане за всички.
 
Не, вече не можеш да правиш такива корекции.

As of July 17 at 11:59pm PST, Facebook will deprecate the ability to customize link previews, in an effort to reduce misrepresentation of link content. The changes will apply in Facebook natively, as well as to Facebook’s API integration partners, including Hootsuite.

It will no longer be possible to customize the image, title or description of a link preview in Facebook profile or group posts. Pages will not be affected by this change until a later date.

Facebook pulls link previews from website metadata. If you share a link to a website that is not your own, be aware that it may not have this metadata available. So a complete link preview with an image may not be generated in some cases.

MXNMTAEG3AfBIXslEygEQDIvt
Note that messages scheduled to post after July 17 will publish without any link customizations. The links will instead display their default metadata, if available.
See View, edit, or delete scheduled content to edit your scheduled messages.

Refer to Facebook’s documentation on sharing web-hosted content to ensure that links from your own sites are shared with optimal link preview data.
 
Време беше да го направят това! Прекалено много хора взеха да пускат какви ли не простотии с линкове водеще към съвсем други простотии!
На никой вече не му пука за качеството на каквото и да било. Лично аз одобрявам подобни промени!
 
Фейсбук започнаха пак с простотиите. Блокират пускането на линкове от определени сайтове. От други засега може. Не се знае защо е тази избирателност. Сайтовете, който блокира са с абсолютно легално съдържание, никога не са пускани фалшиви новини.
 
Да... и без видими причини като администратор на страницата не мога да редактирам рекламите си :D Няма информация за проблем или някакво съобщение до момента. Мога да пускам нови реклами, но не и да редактирам или спирам стари. Ще стане забавно :D
 
Няма съобщения и при мен. И аз имам реклами на страниците. Позволява ми да подсилвам публикации от определен сайт, но не ми позволява да публикувам от същия сайт. Пълна обърквация.
 
Да, потвърждавам - и при мен си маха линкове, които са нормални. Като сменя урл-то и стават нещата, ама не е нормално това!
 
Тея съвсем пощръкляха. Затвори ли ми профила дето го ползвам само за реклами. Няма спам страници, няма нищо нередно. Постоянно ми искат да им пращам някакви снимки. Веднъж го върнаха, сега пак същото. Най-тъпото е че профила е активен, ракламите също o_O А нямам достъп до тях :) Сега какво се случва, не мога да видя...

Та въпроса ми е колко време се чака, докато ти върнат достъпа до профила? Вчера сутринта съм им изпратил снимка, още чакам и почнах да се изнервямo_O
Ей това ми пише:

You Can't Log In Right Now
We'll get in touch with you after we've reviewed your photo. You'll now be logged out of Facebook as a security precaution.
 
Верно ли!? Ужас... За същото ли чакаш? Това не може да бъде, тея реклами какво да ги правя, не можеш нито да ги спреш, нито да ги пуснеш.... Ебати мършите долни.

Аз на 1 профил чакам вече месец...
 
Няма никаква логика да спират профили от които се пускат реклами и не се спами. ФБ само и единствено печелят от тях и по никакъв начин не нарушават правилата... Според правят доста сериозни промени и още не са готови с тях и затова сават такива недоразумения..
 

Горе