Facebook става Meta

AseasRoa имай предвид, че изкуственият интелект имаше също такъв успех на времето. Много го хвалеха, но масово го изоставиха. Днес той не е напреднал чак толкова много технологично, но пък вече успешно се налага, т. е. маркетинга на тази технология жъне завидни резултати. Така може и с 3d реалността да успеят да я наложат, ако са достатъчно настойчиви и дори те принудят някои полезни за теб неща да ги намираш само там...
 
AseasRoa имай предвид, че изкуственият интелект имаше също такъв успех на времето. Много го хвалеха, но масово го изоставиха. Днес той не е напреднал чак толкова много технологично, но пък вече успешно се налага, т. е. маркетинга на тази технология жъне завидни резултати. Така може и с 3d реалността да успеят да я наложат, ако са достатъчно настойчиви и дори те принудят някои полезни за теб неща да ги намираш само там...
Какво, какво?! Масово го изоставиха ли ?! Не е напреднал ли?! Е да ако визираш България или по-скоро мутрите ни, малкия ни и среден бизнес.... ние просто нямаме пари да си го позволим ( а мутрите нямат мозък за тая работа ).
Я се огледай малко повече и освен това разгледай интервютата на Мъск, много са интересни, да видиш точно колко е изоставен "AI" и колко "не е напреднал". Ехо събуди се..... AI е навсякъде, навсякъде.... Силно се замисли кое как се движи. Фейсбук, Гугъл, автономни автомобили, автономни ракети ( които са такива още от 70-те да отбележа ), автономни ( имат възможност за пълна автономия ) кораби ( масово са такива големите, не говорим за пластмасовите кутийки с мачта ), СЕО инструменти, та дори и дронове, самолети и т.н. Пълно е с A.I. Всички мобилни приложения, които ползвате всекидневно се управляват и събират данни от A.I., на чиято база се определят толкова много неща за които си нямате идея дори, дори чрез същите ВИ промиват и мозъците. Ако малко реално помислите по върпсоа, AI е софтуер изпълняващ множество функции способен да взима сам решения на база на приетите сензорни данни ( камера, сензори за каквото щеш и данни от софтуери ). Питам къде не е A.I.?
Чрез A.I. всекидневно точат данни нонстоп от телефоните ви, лаптопите ви, компютрите ви и всяка една камера свързана с интернет, микрофон, чрез A.I. управлявани сателити всекиднвено ви щракат и отгоре и по всяко едно време могат да имат наживо картина и звук отгоре ( не не говоря за старите сателитчета, а за новите и за тези на "Найлон МъсТ". Чрез A.I. се управляват и парите в света! Всички футуристични филми започват малко по малко и лека по лека да се сбъдват. Това което сега прави "ЗУБЪРбърг" е точно същото и до 4-5 години ще видите сбъдването на още повече футуристични фантастични филми от хамаликанското кино... Много от тях вече се сбъднаха, просто още не сте го усетили или не гледате достатъчно. Ето ви влизане в матрицата, лежащи тлъсти кибици с VR очила цъкат с познати/непознати, правят виртуален секс.... и т.н. И мислиш че няма да стане популярно ли ?! Ооо стой та гледай, светът си умира да бъде ТЪП и мързелив, доказано!
 
Последно редактирано:
СЕО.БГ явно си изключително зле запознат с развитието на изкуствения интелект през 80-те години на миналия век, че да ми твърдиш, че има съществен технологичен напредък в тази технология! Тогава имаше не само създадени, но и много активно използвани специални езици за изкуствен интелект, като например Prolog и OPS5. И те се прилагаха масово в така наречените експертни системи.

Днес същите тези разработки с много малки подобрения са вкарани в съвременните технологии за които ти спомена от добре известните ни софтуерни фирми, които ги и наложиха. Развитие на изкуственият интелект все пак има, но то е почти изцяло съсредоточено върху играта на шах. Просто учените не ги интересува колко дрешки са закупени от някакво онлайн магазинче, че да развиват теории и технологии за тази банална област.

И да изоставен си беше - през 90-те и 10-те години на този век почти не се говореше за тази технология от страна на бизнес средите. Но точно в началото на този век компютрите и разработките узряват толкова, че да могат да бият всеки човек на шах (т. е. и гросмайсторите)...
 
AseasRoa имай предвид, че изкуственият интелект имаше също такъв успех на времето. Много го хвалеха, но масово го изоставиха. Днес той не е напреднал чак толкова много технологично, но пък вече успешно се налага, т. е. маркетинга на тази технология жъне завидни резултати. Така може и с 3d реалността да успеят да я наложат, ако са достатъчно настойчиви и дори те принудят някои полезни за теб неща да ги намираш само там...
Имаш в предвид, че преди като новост беше интересно, а сега ще се превърне в рутина ли?
 
СЕО.БГ явно си изключително зле запознат с развитието на изкуствения интелект през 80-те години на миналия век, че да ми твърдиш, че има съществен технологичен напредък в тази технология! Тогава имаше не само създадени, но и много активно използвани специални езици за изкуствен интелект, като например Prolog и OPS5. И те се прилагаха масово в така наречените експертни системи.

Днес същите тези разработки с много малки подобрения са вкарани в съвременните технологии за които ти спомена от добре известните ни софтуерни фирми, които ги и наложиха. Развитие на изкуственият интелект все пак има, но то е почти изцяло съсредоточено върху играта на шах. Просто учените не ги интересува колко дрешки са закупени от някакво онлайн магазинче, че да развиват теории и технологии за тази банална област.

И да изоставен си беше - през 90-те и 10-те години на този век почти не се говореше за тази технология от страна на бизнес средите. Но точно в началото на този век компютрите и разработките узряват толкова, че да могат да бият всеки човек на шах (т. е. и гросмайсторите)...
Напротив достатъчно добре съм запознат, явно толквоа си разсъждавал над написаното от мен. Няма значение, де все тая, колкото и да обсъждаме няма да има значение какво мислим
 
А ти помниш ли напстер? В мирк канала на София бил ли си? Майспейс акаунт? :)
Що само мирк канала на София, то имаше много канали, освен майспейс имаше скайп, ICQ, MSN, имаше и некъв hi5 ( всъщност май още го има ), имаше и някакви други чат стаи дето се появиха в някакви странни сайтове, не помня. А до 2006-7-ма г. бях се регистрриал във всекви всевъзможни сайтове преди фейстъп да стане популярен имаше редица други сайтове.
 
Дойде и очакваното недоразумение, което фейса лесно си реши като проблем с новото си име:


Ако някой има каквото и да е приближено до въпросното име, да очаква, ако вече не е, удър. ;)
 
Дойде и очакваното недоразумение, което фейса лесно си реши като проблем с новото си име:


Ако някой има каквото и да е приближено до въпросното име, да очаква, ако вече не е, удър. ;)
Аз не знам тая ок ли е с акъла да му пише във фейсбука. По такива въпроси директно се обърща в съда в страсбург ( не българския съд ), като преди това директно оповестява в медиите защото така няма да направи нищо.
 
Аз не знам тая ок ли е с акъла да му пише във фейсбука. По такива въпроси директно се обърща в съда в страсбург ( не българския съд ), като преди това директно оповестява в медиите защото така няма да направи нищо.
Тя това е сипала също. Ще се търси правата по други начини, не чрез тази социална мрежа. Аз имах някакво малко съмне, че някои такива сходни или еднакви ще го отнесат леко. Но пак пък тотално премахване, това не ми беше минавало през акъла. :)
 
Тя това е сипала също. Ще се търси правата по други начини, не чрез тази социална мрежа. Аз имах някакво малко съмне, че някои такива сходни или еднакви ще го отнесат леко. Но пак пък тотално премахване, това не ми беше минавало през акъла. :)
ей голяма драма и трагедия заради един false-positive но AI бота.... Зад Страсбург чак ще стигне.... Ще подаде два три репорта и две три ескалации и ще има по-голям шанс отколкото да пише в месинджъра или да хленчи на стената
 
Ама те там и AI ли имали за това? Да режат сходни по имена страници? :) Аз аз се надявах някой ден да ми върнат акаунта, обречена работа. Прави си, но в едно друго отношение, щом си във фейса, играеш по правилата им независимо какво са решили и са ги изменили, нещо като при Google, купил си шити линкс, после ревеш, че не излизаш за бранда си. Не ме разбирай погрешно, не намирам голяма новина в това, а е просто допълнение на тази, която пуснах, като да си имат хората едно на ум. Все пак е хубаво да не гледаме само това, което те ни пишат, а това, което се случва около промяната и при околните. :)
 
Ама те там и AI ли имали за това? Да режат сходни по имена страници? :) Аз аз се надявах някой ден да ми върнат акаунта, обречена работа. Прави си, но в едно друго отношение, щом си във фейса, играеш по правилата им независимо какво са решили и са ги изменили, нещо като при Google, купил си шити линкс, после ревеш, че не излизаш за бранда си. Не ме разбирай погрешно, не намирам голяма новина в това, а е просто допълнение на тази, която пуснах, като да си имат хората едно на ум. Все пак е хубаво да не гледаме само това, което те ни пишат, а това, което се случва около промяната и при околните. :)
При всяка една автоматизация, която разчита на евристичен или какъвто и да е match-making скенер може да се случи. Нали не вярваш, че зад мултимилиарден биезнес стоят купчина индийци, които са жълти стотинки, ще вършат работата на бота?!?
 
При всяка една автоматизация, която разчита на евристичен или какъвто и да е match-making скенер може да се случи. Нали не вярваш, че зад мултимилиарден биезнес стоят купчина индийци, които са жълти стотинки, ще вършат работата на бота?!?
Тук се шегуваш, нали? :) Според мен масово са се изнесли в Индия големите кол центрове. Колкото за инжинеринга, там ми е малко на кантар, защото като им гледам AI-то, не успявам да определя държавата и цвета на хората, които са го правили да работи така.
 
Аз не знам тая ок ли е с акъла да му пише във фейсбука. По такива въпроси директно се обърща в съда в страсбург ( не българския съд ), като преди това директно оповестява в медиите защото така няма да направи нищо.
Какви съдилища и какви претенции може да има някой за нещо във фейсбук? Още преди години съм го писал тук - нищо което качвате, пишете, популяризирате и т.н. в този сайт не е ваша собственост и нямате абсолютно никакви права над каквото и да е там. Не можеш да влезнеш в нечий частен двор, да съградиш там един външен кенеф (колкото и популярен да е сред селото този кенеф, много фолоурс да го ползват) и да претендираш, че това е твое. Още при регистрацията в този частен сайт се съгласяваш, че всичко, което градиш в него с години не е твое и във всеки един момент можеш да бъдеш премахнат.
 
Тук се шегуваш, нали? :) Според мен масово са се изнесли в Индия големите кол центрове. Колкото за инжинеринга, там ми е малко на кантар, защото като им гледам AI-то, не успявам да определя държавата и цвета на хората, които са го правили да работи така.
Не се шегувам, във всеки бизнес ръчната работа е най-големия разход или блокер на разтежа.... кол центъра е едно, обхождането на информационните активи и вземането на решения "дали да" или "да не" направя нещо с дадения акаунт, страница, група не се прави ръчно.....ако беше ръчно, щеше да е с цената на швейцарски часовник. Мацката опищя нета с нейния казус, но като се замислиш реално си е заградила сергия в чужд битак и като рече чорбаджията сгъваш сергията и бегаш.
 
Какви съдилища и какви претенции може да има някой за нещо във фейсбук? Още преди години съм го писал тук - нищо което качвате, пишете, популяризирате и т.н. в този сайт не е ваша собственост и нямате абсолютно никакви права над каквото и да е там. Не можеш да влезнеш в нечий частен двор, да съградиш там един външен кенеф (колкото и популярен да е сред селото този кенеф, много фолоурс да го ползват) и да претендираш, че това е твое. Още при регистрацията в този частен сайт се съгласяваш, че всичко, което градиш в него с години не е твое и във всеки един момент можеш да бъдеш премахнат.
След като не е моя собственост защо трябва да нося отговорност тогава при някои случаи примерно като злепоставяш някой човек или бизнес или клеветиш някого те съдят...
 
След като не е моя собственост защо трябва да нося отговорност тогава при някои случаи примерно като злепоставяш някой човек или бизнес или клеветиш някого те съдят...
Много дълбоко бъркаш понятията "право", "привилегия" и "задължение". Седни прочети два реда правна литература докато не мислиш глупости.
 
А ти помниш ли напстер? В мирк канала на София бил ли си? Майспейс акаунт? :)
Точно! ASL, PLS :)

Сигурен съм, че 3D онлайн срещите, разговорите с близките ни и конферециите скоро ще са факт. Просто прекалено дълго останахме с концепцията на ICQ то, без особено развитие. Може за сега 3D очилата, софтуер и т.н. да ни се струват скъпи, но скоро ще ги има във всеки дом. Моя първи компютър беше Правец 16. А съм писал команди на на дискета върху "Правец" 8 М. Светът няма как да не се движи напред, а темпото ще бъде в геометрична прогресия.

Знаете ли, приблизително преди колко години Албер Робида пише, че някой ден светлината ще може да се предава по кабел? Само насока за скептиците.
 

Горе