Facebook фактура?

Jnr88

Member
Здравейте,
Рекламирах миналия месец във Фейсбук и накрая на месеца ми дръпнаха парите от картата и ми се появи документ в Управление на реклами, който свалих, но никъде не пише Invoice. Изгледах 20 клипчета и навсякъде е така, а счетоводителката ми казва, че това не е фактура, а справка за рекламите. Интересното е, че в уроците за сваляне на фактури в Youtube също на документите не пише Invoice, а само Transaction number.
Някой сблъсквал ли се е досега?
 
За фактура не трябва ли да си си вкарал данните на фирмата преди това?

П.П: Преместих темата в подходящата секция. ;)

Здравей,
Вкарани са данните и на PDF файла си излиза всичко - фирмата, адреса, VAT...но никъде не пише Invoice. Прикачам и снимка как изглежда
 

Прикачени файлове

  • Untitled34.jpg
    Untitled34.jpg
    55.9 KB · Преглеждания: 126
данните и ДДС номера ти вкарани ли са?

Billing -> Billing summary -> Invoice ... не беше ли нещо такова
 
порови си и в мейла- може там да са изпратили линк за сваляне
 
Това е фактурата. Аз това давам от години, не съм имал проблем.
 
Изчакай 1 ден и пак свали фактурата. Горе-вдясно ще се появи номер на фактурата.
 
Надписа Invoice обикновено го слагат под твоя VAT номер в горната дясна колона.
 
Това е фактурата. Аз това давам от години, не съм имал проблем.
Може ли да те питам нещо?
Има ли вариант тази фактура от фейсбук да се ползва за разход, без да си регистриран по ДДС?
Само за разход да я ползваш като реклама, а не за данъчен кредит?
 
Никакъв шанс! Ако представиш такава фактура си изгърбен моментално от 500 до 3000 лв. Това е ДДС нарушение. Водят го вътрешнообщностна сделка, а там ти трябва регистрация по ДДС. В никакъв случай не показвай фактурата и не плащай с фирмени карти. Разхода си е за теб.

Може ли да те питам нещо?
Има ли вариант тази фактура от фейсбук да се ползва за разход, без да си регистриран по ДДС?
Само за разход да я ползваш като реклама, а не за данъчен кредит?
 
Никакъв шанс! Ако представиш такава фактура си изгърбен моментално от 500 до 3000 лв. Това е ДДС нарушение. Водят го вътрешнообщностна сделка, а там ти трябва регистрация по ДДС. В никакъв случай не показвай фактурата и не плащай с фирмени карти. Разхода си е за теб.
Хм, някой друг може ли да потвърди това ? Днес говорих със счетоводителката по този въпрос и ми каза, че няма проблеми да е разход, само трябва да напишеш като въвеждаш данните, че не си регистриран по ДДС
 
По-добре си потърси друг счетоводител!

Хм, някой друг може ли да потвърди това ? Днес говорих със счетоводителката по този въпрос и ми каза, че няма проблеми да е разход, само трябва да напишеш като въвеждаш данните, че не си регистриран по ДДС
 
Хм, някой друг може ли да потвърди това ? Днес говорих със счетоводителката по този въпрос и ми каза, че няма проблеми да е разход, само трябва да напишеш като въвеждаш данните, че не си регистриран по ДДС

Ето основанието:

ЗДДС
Задължение за регистрация при доставки на услуги, данъкът за които е изискуем от получателя (Ново загл. - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.)

Чл. 97а. (Нов - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) (1) На регистрация по този закон подлежи всяко данъчно задължено лице по чл. 3, ал. 1, 5 и 6, което получава услуги с място на изпълнение на територията на страната, които са облагаеми и за които данъкът е изискуем от получателя по чл. 82, ал. 2.

Тоест: Получената фактура от Фейсбук е без ДДС. Ти си длъжен да се регистрираш по ЗДДС, ако все още не си и да начислиш данъка и да го внесеш в БГ.
Това е и причината, заради която искат VAT, преди да ти издадат фактура.
 
Сещам се и за вариант, в който разходите за реклама във ФБ или Гугъл да минават за разход без да се регистрираш по ДДС: ползваш българска рекламна агенция на която плащаш директно всичко, като естествено ДДС-то го плащаш на тях + рекламните услуги, но си има плюсовете. :)
 

Горе