FB пак нарави промени в РИЧА ( достигане на публикациите до потребителите )

От: От: FB пак нарави промени в РИЧА ( достигане на публикациите до потребителите )

Вижте на каква статия попаднах за Фейсбук - motivatori.net/index.php?topic=1333.0.

А защо се правиш на тарикатче и лъжеш така нагло? Това е твоя сайт и това се разбира от това ти мнение!
Значи "случайно" си попаднал на своя сайт? :lol: .
 
От: От: От: FB пак нарави промени в РИЧА ( достигане на публикациите до потребителите

Доста далече са от гугъл

Така е, но в своята област ФБ са най-големите :) Друг въпрос е, че гугъл се бутат във всяка сфера, но Г+ едва ли ще стигне и 50% от популярността на ФБ
 
От: FB пак нарави промени в РИЧА ( достигане на публикациите до потребителите )

Днес пускам в страницата едно клипче, абсолютна тъпотия. Досега към 3500 преглеждания на публикацията, 42 харесвания и 28 споделяния. Към 6 човека отхаресали страницата и един нов я е харесал. Клипчето е качено директно във фейса. Когато са качени снимки и клипове директно във фейсбук без никакъв линк навън достига до повече хора, отколкото като пусна линк, това е положението. Същото нещо с линк към сайт - 100 - 200 човека го виждат.
 
От: FB пак нарави промени в РИЧА ( достигане на публикациите до потребителите )

Лелелелеле тоя Зукъръбъг е станал яко алчен, нагъл и не знам какво. Като изключим факта, че линковете достига до по-малко от 10 % от феновете на страницата, а самите публикации до максимум 50 процента, то не знам какво трябва да се случи, че да се вдигне фактора "говорят за това"... Един ден изпуснах да пусна някакво съдържание в страницата и веднага цифрата падна на половината.. Чудя се дали, ако не набия някаква малка сума за реклама, колктоо да излезе страницата в системата, че съм платил ще се оправят нещата...
 
От: FB пак нарави промени в РИЧА ( достигане на публикациите до потребителите )

С реклама нищо не се променя ефекта е само докато рекламираш ... и то логично повече хора виждат публикацията и говорят за нея .... след като спреш всичко си е по старо му :)
 
От: FB пак нарави промени в РИЧА ( достигане на публикациите до потребителите )

Пробвах с повече публикации - през 30 минути, за 2 дена и отново нищо...а си достига пак до същата цифра потребители, дори малко повече.. Отделно се вдигнаха феновете с 100-200 и пак..
 
От: FB пак нарави промени в РИЧА ( достигане на публикациите до потребителите )

Трябва да ги накараме някак да цъкнат опцията да получават нотификации при нова публикация. С някакви игри или нещо подобно, и да се стимулира share.
 
От: FB пак нарави промени в РИЧА ( достигане на публикациите до потребителите )

ем така става като се напълни със страници,и много мъртви такива
 
От: FB пак нарави промени в РИЧА ( достигане на публикациите до потребителите )

Рийчът въобще не го гледайте според мен. При мен ту пада, ту скача. Не мога да хвана логика.
 
От: FB пак нарави промени в РИЧА ( достигане на публикациите до потребителите )

Наистина не е от значение,има случаи,в които активна страница прави по-малко импресии от неактивна...
 
От: FB пак нарави промени в РИЧА ( достигане на публикациите до потребителите )

Чакайте да ви питам една работа, понеже не съм фен на СуратТефтера ползвал съм го малко за SEO не за трафик и хич мен няма с тез ричове, мичове, пичове. Имали смисъл да си купувам сураттефтерска страница или не става за чеп за зеле вече и няма да си избия и парите за страницата?:)
 
От: FB пак нарави промени в РИЧА ( достигане на публикациите до потребителите )

Зависи за какво ще си я купуваш тая страница, но е ако е малка (5-10к.) със сигурност няма да си избиеш парите...докато не я продадеш :D
 
От: От: FB пак нарави промени в РИЧА ( достигане на публикациите до потребителите )

Чакайте да ви питам една работа, понеже не съм фен на СуратТефтера ползвал съм го малко за SEO не за трафик и хич мен няма с тез ричове, мичове, пичове. Имали смисъл да си купувам сураттефтерска страница или не става за чеп за зеле вече и няма да си избия и парите за страницата?:)

Отговора е и ДА и НЕ:) Да, щото сега е пълен трап и може и да намериш по евтини страници. НЕ, защото и да намериш може да избиваш страниците години. От друга страна, ако купиш сега страници и утре фейсбук върнат старото положение може и да си отгоре... ама шанса това да се случи е минимален, поне на този етап.

Също, ако ще купуваш страници, за да правиш някакви сносни кинти, си приготви поне 2-3 големи зелени минимум. С по-малко от това ще се мъчиш за нищо.

Абе в момента си е доста рисково начинание фейсбука, а и за в бъдеще ще си остане рисково. Дебилите вървят по пътя на чумата и постоянно променят правилата на играта и то не в полза на вебмастера.
 
От: FB пак нарави промени в РИЧА ( достигане на публикациите до потребителите )

Даже много се забавиха с тези промени. Очаквах преди доста време да ни прецакат така. И въпреки това, все още има някаква минимална полза от тях. За онлайн магазините мисля, че никога няма да спре да има някаква минимална файда освен ако не ни отнемат страниците напълно. Но медиите които разчитаха на трафик от фейсбук и които горе долу си изградиха името благодарение на фейсбук ми е много интересно сега как им е трафика. Като собственик на магазин ти е все тая дали ще имаш 100 посещния или 1000 стига да продадеш нещо.
 
От: От: От: FB пак нарави промени в РИЧА ( достигане на публикациите до потребителите

Отговора е и ДА и НЕ:) Да, щото сега е пълен трап и може и да намериш по евтини страници. НЕ, защото и да намериш може да избиваш страниците години. От друга страна, ако купиш сега страници и утре фейсбук върнат старото положение може и да си отгоре... ама шанса това да се случи е минимален, поне на този етап.

Също, ако ще купуваш страници, за да правиш някакви сносни кинти, си приготви поне 2-3 големи зелени минимум. С по-малко от това ще се мъчиш за нищо.

Абе в момента си е доста рисково начинание фейсбука, а и за в бъдеще ще си остане рисково. Дебилите вървят по пътя на чумата и постоянно променят правилата на играта и то не в полза на вебмастера.

Кофти работа значи - отвсякъде гледат да ни прецакат. :( Ще чакам няма да купувам нищо за сега, но ще следя развитието да видим дали Зубърбърг ще излезе по-умен от Гошо и ще се коригира. :)

You must spread some Reputation around before giving it to biaaro again.
 
От: FB пак нарави промени в РИЧА ( достигане на публикациите до потребителите )

"Който се взира във вятъра, няма да сее;
и който гледа към облаците, няма да жъне"

Които разбрал, разбрал :)
 
От: FB пак нарави промени в РИЧА ( достигане на публикациите до потребителите )

Даже много се забавиха с тези промени. Очаквах преди доста време да ни прецакат така. И въпреки това, все още има някаква минимална полза от тях. За онлайн магазините мисля, че никога няма да спре да има някаква минимална файда освен ако не ни отнемат страниците напълно. Но медиите които разчитаха на трафик от фейсбук и които горе долу си изградиха името благодарение на фейсбук ми е много интересно сега как им е трафика. Като собственик на магазин ти е все тая дали ще имаш 100 посещния или 1000 стига да продадеш нещо.
Ако говориш за страниците,онлайн магазините също са засегнати,защото ако една публикация е правила 10 единици посещенията, а сега прави 1 единица,шансът за продажба е с 10 пъти по-нисък.Мисля,че ме разбра :) Затова всички са засегнати,лошото е не само,че отрязаха всичко,ами и продължават да режат.Наистина е много неприятно това,което направи Facebook,тъй като по този начин убиха една пазарна ниша по целия свят,не само тук...
 

Горе