Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

От: Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

Покажете ми българска фирма (сайтът й), дето прави читави сайтове за клиенти за под 4000 лв.
 
От: Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

Хайде и аз като една новобранка във форума да си изкажа мнението.
Фирмата определео звучи по добре, защото си мислиш че имаш някава сигурност, но във фирмите обикновено има един или няколко човека ккоито работят по много проекти едновременно (поне във всички фирми където съм работил е така), т.е немогат да обърнат внимание само на някой клиент и като нищо сайта и там няма да стане в срок и както е планувано и ще се доработва. Ако си хванеш някой който наистина разбира какво прави да ти направи сайта ще ти вземе по малко пари за направата, за поддръжка ако има такава и определено ще го завърши по бързо от фирмата (поне аз не взимам да правя повече от 2 проекта накуп за да мога да си изпъля нещата в срок). В крайна сметка каквото и да си говорим зависи от това дали фирмата или Freelancer-а ще се отесат сериозно и ще си свършат работата, защото разни хора ....
А фалове винаги стават, мен ми се е случвало правя онлайн магазин по индивидуалне проект в който не се използват готови решения, работил съм 2 месеца локално на компа си (xampp) и ми изгаря харда и тогава нямам голям избор колкото и серионо да се отнеса трябва да започвам всичко отначало. Вярно герешката си е моя че не съм качил сайта на хостинг и не го работя дирекно там, но ... нещата от живота.
Каквото и да избереш за в бъдеще прецени дали хората които ще ти правят сайта са достатъчно коректни и отговорни и ако работиш с Freelancer парите се плащат след направен проект. Открай време работя така защото знам че ще си свърша проетка и клиента ще е доволен, а ако не плати просто сайта му изчезва (да чукам на дърво досега не ми се е случвало някой да не плати).
 
От: Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

значи аз работех с 2ма
и в двата случая платих след проектите
1вия след проекта исках някакво нагласяне ,но повече не ми и писаха
2рия е винаги на линия и точен
ако искаш да ти го напиша на лична

а кой е твоя напишиму името поне!:)да го знаем


Ще можеш ли да ми пратиш контакта на freelancer-а, с който си работил добре? Търся някой да ми направи сайт.
 
От: Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

Проблема е, че всеки гледа да мине тънко. Като получи офертите се спира на фреелансера, който от своя страна не си изпълнява задълженията след като се е хванал на хорото.
Естествено, че фирма е по-добре. И с офис да има къде да ги намериш, че има и такива дето се представят за фирма а пак са реално фреелансери.
 
От: Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

Аз за последния проект смених трима програмисти от юни до днес. Сега съм на четвърти, сайта излезе 5 пъти повече от първоначалото, а е на 80% завършен, надявам се сега последното момче да свърши работата :) ако си намерите свестен програмист, дръжте го, защото са рядкост :)
 
От: Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

м да. Лошо, че виждат тази обява чак сега
 
От: Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

Просто си попаднал на некоректни фрийлансери. Аз пък се занимавам с програмиране вече 6-7 години (правя всякакви платформи от нулата) и съм имал обратният проблем - правя сайта 1:1 с изискванията (ама като кажа 1:1 значи всичко е пипнато, нагласено, натокано, барнато, направено според изискванията) и оня ми бави втората част от плащането цели скапани 3 месеца! Добре, че сключихме договор преди проекта и въз основа на това той беше задължен да заплати сайта и в последствие го направи, но много мразя като някой се опитва да ме цака.

Относно фирмите - там винаги излиза по-скъпо, защото трябва да се плащат заплати на служителите, пък да има някаква печалба за собствениците . Така че моя съвет е ако сте попаднали на някой коректен, бачкайте с него :)

Сега това, което ще кажа, не искам да звучи като реклама, но аз мога да направя почти всякакъв сайт от нулата 1:1 с изискванията. И за да го докажа погледнете след няколко месеца рейтинга ми в итрейдъра, тъй като в момента съм още нов във форума и не съм имал много поръчки, с които да докажа уменията си :)

Успех с проектите
 
От: Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

Да, читавите програмисти са рядкост.
Ако е читав няма да се занимава с някакви мизерници дето гледат да минат тънко. Просто си ги отсвирва.

Който гледа да мине тънко няма как да попадне на читав. Накрая си плаща 2-но, 3-но и така нататък.
Хората са казали, евтиното винаги излиза по-скъпо.
 
От: Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

Бих дал един съвет към всички, които поръчват изработка на сайтове - трябва много точно проектно планиране, описано до последният детайл. Изработката на сайта е двустранен процес и предварителната работа / преди изпълнението / е точно толкова важна, колкото и досадна :)

Комуникацията е от изключително значение. Като се разбере пълната идея на проекта, чак тогава трябва да се дават срокове и цени за изработка, тъй, като редовно ми се случва да започвам проект, който съм оценил на 3 месеца, а се оказва, че идеята в главата на клиента е за 9 месеца до година и после изпадаме в кофти ситуации и двете страни. На които намирам решение, разбира се :)

Двустранен процес.

@Stelt88, бих ти препоръчал да проведете разговор, в който се разбирате според теб какво остава да се довърши на проекта и какво е завършено според него. Вероятно ще трябва да се доплати за някаква функционалност, което е в рамките на нормалното. Горчивата истина е, че всеки девелъпър си има собствен стил на писане, освен ако не ползва Framework ( примерно аз работя на Symfony 2 ), където нещата са скалируеми и гъвкави, всеки може да се включи/изключи във всеки етап от разработката.

Именно затова е добре да продължиш с програмиста, с който си започнал, защото стила на писане е негов. На доста фирми и особено фрийлансъри политиката е да не довършват код, а да предоставят собствени решения.

Успех с проекта ти пожелавам, важно е идеите да се реализират, че хората станаха милиардери ;)
 
От: Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

Здравейте на всички. Понеже съм нов и не мога да пускам тема ще си позволя да пиша в тази
Търся съвет, мнение или препоръки към коя фирма или програмист да се насоча за изработка на сайт.
Предварително се извинявам че няма да мога да използувам технически термини като вашите колеги , понеже не съм в тази сфера и обясненията ми ще седят дилетантски, но ще се опитам.
Става въпрос за сайт с потребителски акаунти , всеки потребител със собствена страница-тип галерия (продуктов каталог)
Сортиране по категории на всички продукти на всички потребители и брояч.
В отделния акаунт генериране на собствени категории само за своите продукти, като тази категоризация не се показва в общите категории.
коментари под всеки продукт.
Добавяне на отделен продукт към собствена страница (любими продукти)
Вътрешна поща
Секция за обяви
Форум
Модул за разплащане -да има възможност, но на този етап -не.
Към платформата -да може да се редактира в самата страница подобно на това
не мога да пратя линк, но в Ютуб видеото е с заглавие In-place editing in Spark
Засега съм набелязал 2-3 фирми - Irisvisia.com , maxgraphic.eu, devision.bg
Не съм говорил с никоя, даже ми е трудно да се ориентирам по какъв критерий да избирам.
Вие бихте ли препоръчали някоя от тях или точно обратното.
 
От: Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

Аз за последния проект смених трима програмисти от юни до днес. Сега съм на четвърти, сайта излезе 5 пъти повече от първоначалото, а е на 80% завършен, надявам се сега последното момче да свърши работата :) ако си намерите свестен програмист, дръжте го, защото са рядкост :)


Дори мога да ви кажа от кои програмисти да бягате в този форум единия ни взе капарото и се скри(mbox7) а другия крайно некадърен( angel99) ...

Скайпове на двамата : s_gerrard_8-liverpool blue7772

като първия скъпе е на този който взе капарото и се скри и го няма никакъв, а втория е на некадърния... И двамата си търсят работа във форума
 
От: Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

Да много си прав, от този форум хора програмисти и дизайнери - бегайте далече от тях.
Сега като наплаши хората заради няколко тариката може да навиеш болшинството за лов на вещиц..., т.е. на програмисти и дизайнери.
 
От: Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

Няма да те съдя за грешката ти, но другият път ако използваш готова платформа за правене на сайт, с $25-$30 и малко собствен труд ще спасиш пачата. Ако не държиш да имаш домейн, хептен безплатно ще ти излезе. Но ако искаш респект, ще се наложи да им използваш системата за прекарване на домейн.
 
От: Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

Проблема е, че всеки гледа да мине тънко.
Всъщност това е основния проблем. Не толкова дали ще е freelancer или фирма. Добрите freelancers няма да се занимават с минаване на тънко.

Реално дали е freelancer или фирма всеки може да те излъже, да се окаже несериозен и да не ти свърши работата. Гледай portfolio и feedbacks дето има за тях. Добрите freelancers се грижат да имат добри feedbacks, защото те им правят бъдещите поръчки.
По принцип не е добре да се сменя програмист както по-горе каза колегата. Но в крайна сметка няма да го оставиш да те изнудва и да ти точи парите до безкрай.
 
От: Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

Не давай пари предварително без сериозен договор
 
От: Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

Не давай пари предварително без сериозен договор

Колко хора го правят? От моя опит(6 години) едва около 10% искат да изготвим договор(естествено аз нямам нищо против, даже съм за). Останалите изобщо не ги интересува това.
 
От: Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

Да споделя и аз за горчивият си опит със разни freelancer-и.
Миналата година юни месец спонтанно ми хрумна идея за онлайн бизнес. Рових се цели 3 дни в Elance.com и реших да наема една индийска компания (най-голямата в сайта, имаше около 2500 проекта и печалба повече от 3 млн. долара). Свързах се с тях обясних им какво искам, предварителната цена беше $25 на час за чист Java код без рамки, но договорихме цена от $20 на час. Казаха ми че трябва да закупя минимално 100 часов блок... аз така и направих, получих документите по факс, подписах ги, платих за този 100 часов блок и зачаках. Работата по проекта вървеше много мудно и не изглеждаше никак професионално. След това започна изнудването и се стигна до още един 100 часов и един 50 часов блок. Общо взето $5000 разходи и сайт да не Ви разправям в какво състояние.
 
От: Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

Ако може да се поправиш, защото не вдигах заради здравословни причини и след като се върнах капарото ти беше възтановено от мен на 100%

Дори мога да ви кажа от кои програмисти да бягате в този форум единия ни взе капарото и се скри(mbox7) а другия крайно некадърен( angel99) ...

Скайпове на двамата : s_gerrard_8-liverpool blue7772

като първия скъпе е на този който взе капарото и се скри и го няма никакъв, а втория е на некадърния... И двамата си търсят работа във форума
 

Горе