GCH Digital отказват да ми предадат сайта

financeburnet

New Member
Здравейте,
Закупих бизнес, който вървеше заедно с уебсайт към него. Уебсайта е правен от gchdigital.com, компания собственост на Георги Чаев, който можете да проверите в новините по Нова ТВ за какво е обвиняван (няма да го напиша тук, с идеята че този човек отправя заплахи и се притеснявам да не започне някаква саморазправа).

Доколкото разбирам агенцията е правила сайта за предишната собственичка на бартерен принцип. Но сега не си спазват своята част от уговорката и се опитват да вземат пари от мен. Предишната собственичка не разбира толкова много от технологии и не е търсила собственост на сайта, съответно сайта се намира на някакъв споделен хостинг, с достъп само на агенцията.

От повече от месец съм в контакт с агенцията, очаквайки да ми предадат сайта. Получавам само уверения как ще ми се обадят до няколко дни и после седмица и половина никой не ми се обажда. И днес получих заветното обаждане, че искат от мен 1600лв, за да ми предадат сайта на мен (т.е. хостинга и домейна). Нямам намерение да им плащам.
Отговорих, че ще се свържа с предишната собственичка, за да чуя какво ще каже тя. Беше ми отговорено: "Ако се обадиш на ***, ще изтрия сайта" и затвори.

Не откривам някакви договори за изработка на сайта, предполагам няма такива. Но имам договор за покупка на домейна. Доколкото виждам сайта има NS records към Superhosting. Възможно ли е от там да ми съдействат и да ми дадат сайта на мен? Или поне домейна? Какво мога да направя в тази ситуация?

А фирмата която ми държи хостинга и домейна е КРЕСОН ГРУП ЕООД с ЕИК 201524402
 
Последно редактирано:
"Но имам договор за покупка на домейна."
Това как точно е описано? Кой ти го продава и как след като той самия не собственик?
Плащай и вземай иначе ако тръгнеш с адвокати може да ти изтрие сайта, да го продаде и тн.

Другия път като купуваш нещо гледай да имаш владение над него.
 
"Но имам договор за покупка на домейна."
Това как точно е описано? Кой ти го продава и как след като той самия не собственик?
Плащай и вземай иначе ако тръгнеш с адвокати може да ти изтрие сайта, да го продаде и тн.

Другия път като купуваш нещо гледай да имаш владение над него.
Домейна е .бг и имам фактура, че е купен от фирмата (която купувам).

Сайта вече е спрян (http 403) и не може да бъде достъпен.
 
И все пак - плати си рекета, вземи си сайта и после колкото искаш се разправяй с тоя измамник.
От цялата работа ти губиш ако сайта не е активен.
 
Няма как да стане от хостинг доставчика да му предадат сайта, защото имал някаква си сделка някъде с някой. Хостинг доставчикът реагира само на заявките и желанията на собственика на акаунта. Всичко друго е повече от подсъдимо, ако не е нещо с призовки и някакви постановления, или нарушава закона. Такива лични драми не ги интересува. Ще му кажат да се разбере с другата страна и да си решат проблема между тя и от там вече следва на къде ще поеме сайта или целия хостинг акаунт. Не му говорете глупости. Плаща си и си взима нещата. И не съм сигурен какво е подписвал, но явно не е попаднал на читава човек. Докато се изясняват в момента на сайта рязко му пада стойността и ще му е трудно пак да набере трафика, който е имал с тази грешка - която си е чист съспенд.
 

Горе