GCH Digital отказват да ми предадат сайта

financeburnet

New Member
Здравейте,
Закупих бизнес, който вървеше заедно с уебсайт към него. Уебсайта е правен от gchdigital.com, компания собственост на Георги Чаев, който можете да проверите в новините по Нова ТВ за какво е обвиняван (няма да го напиша тук, с идеята че този човек отправя заплахи и се притеснявам да не започне някаква саморазправа).

Доколкото разбирам агенцията е правила сайта за предишната собственичка на бартерен принцип. Но сега не си спазват своята част от уговорката и се опитват да вземат пари от мен. Предишната собственичка не разбира толкова много от технологии и не е търсила собственост на сайта, съответно сайта се намира на някакъв споделен хостинг, с достъп само на агенцията.

От повече от месец съм в контакт с агенцията, очаквайки да ми предадат сайта. Получавам само уверения как ще ми се обадят до няколко дни и после седмица и половина никой не ми се обажда. И днес получих заветното обаждане, че искат от мен 1600лв, за да ми предадат сайта на мен (т.е. хостинга и домейна). Нямам намерение да им плащам.
Отговорих, че ще се свържа с предишната собственичка, за да чуя какво ще каже тя. Беше ми отговорено: "Ако се обадиш на ***, ще изтрия сайта" и затвори.

Не откривам някакви договори за изработка на сайта, предполагам няма такива. Но имам договор за покупка на домейна. Доколкото виждам сайта има NS records към Superhosting. Възможно ли е от там да ми съдействат и да ми дадат сайта на мен? Или поне домейна? Какво мога да направя в тази ситуация?

А фирмата която ми държи хостинга и домейна е КРЕСОН ГРУП ЕООД с ЕИК 201524402
 
Последно редактирано:
"Но имам договор за покупка на домейна."
Това как точно е описано? Кой ти го продава и как след като той самия не собственик?
Плащай и вземай иначе ако тръгнеш с адвокати може да ти изтрие сайта, да го продаде и тн.

Другия път като купуваш нещо гледай да имаш владение над него.
 
"Но имам договор за покупка на домейна."
Това как точно е описано? Кой ти го продава и как след като той самия не собственик?
Плащай и вземай иначе ако тръгнеш с адвокати може да ти изтрие сайта, да го продаде и тн.

Другия път като купуваш нещо гледай да имаш владение над него.
Домейна е .бг и имам фактура, че е купен от фирмата (която купувам).

Сайта вече е спрян (http 403) и не може да бъде достъпен.
 
И все пак - плати си рекета, вземи си сайта и после колкото искаш се разправяй с тоя измамник.
От цялата работа ти губиш ако сайта не е активен.
 
Няма как да стане от хостинг доставчика да му предадат сайта, защото имал някаква си сделка някъде с някой. Хостинг доставчикът реагира само на заявките и желанията на собственика на акаунта. Всичко друго е повече от подсъдимо, ако не е нещо с призовки и някакви постановления, или нарушава закона. Такива лични драми не ги интересува. Ще му кажат да се разбере с другата страна и да си решат проблема между тя и от там вече следва на къде ще поеме сайта или целия хостинг акаунт. Не му говорете глупости. Плаща си и си взима нещата. И не съм сигурен какво е подписвал, но явно не е попаднал на читава човек. Докато се изясняват в момента на сайта рязко му пада стойността и ще му е трудно пак да набере трафика, който е имал с тази грешка - която си е чист съспенд.
 
От 09.07.2024 съм изпратил запитване до Суперхостинг.бг ЕООД да ми прехвърлят домейна на мое име (който е купен от моята фирма). Все още ми връщат отговор, че чакат другата страна, нищо че срока е 3-5 дни.

При въпрос - какво правим, ако другата страна ( в случая КРЕСОН ГРУП ЕООД ) откаже доброволно да ми върне домейна, отговора беше - нищо не можем да направим (нищо че домейна не е на Кресон Груп). При което се свързах с Регистър.бг и те не можеха да повярват на глупостите на Суперхостинг. В рамките на няколко дни ми прехвърлиха домейна на мое име и вече сайта си работи коректно.

Междувременно от Кресон Груп продължиха с опитите да ме изнудват. Изпратиха ми имейл, че са получили запитване от Суперхостинг

Бих искал да Ви уведомя, че сме получили тази заявка, но за съжаление,
не можем да я одобрим в момента поради наличието на неуредени финансови
задължения.

Към настоящия момент сме прикачили актуална проформа за плащане. Ще
бъдем в състояние да разгледаме и одобрим заявката за прехвърляне
веднага след като получим пълното погасяване на проформата.
Вече ме изнудват за 3600лв, а не за 1600лв както беше в началото.

Jokes on you, аз си прехвърлих домейна сам.

Сега очаквам да започнат заплахи от Георги Чаев и co. Ще ви държа в течение, ако има такива.
 
Регистъра пак са се осрали
На какво основание и с каква компетенция са решили че домейна е твой след като явно при тях е нямало смяна на собствеността?
Това си е чисто самоуправство.
 
Регистъра пак са се осрали
На какво основание и с каква компетенция са решили че домейна е твой след като явно при тях е нямало смяна на собствеността?
Това си е чисто самоуправство.
Как на какво основание? Домейна е на името на фирма, на която аз съм собственик?
 
А фирмата която ми държи хостинга и домейна е КРЕСОН ГРУП ЕООД с ЕИК 201524402
ако беше написал горното вместо цитата щяхме да ти спестим малко мъки, щом е бил регистриран на фирма на която си собственик е друго.
 
ако беше написал горното вместо цитата щяхме да ти спестим малко мъки, щом е бил регистриран на фирма на която си собственик е друго.
Прощавай, явно аз не съм се изразил правилно.

Фирмата Кресон Груп държи хостинга и домейна в Суперхостинг.
Суперхостинг отказват да ми предадат домейна на мое име, въпреки че принадлежи на моята фирма. За хостинга ги разбирам да не искат да го предадат, все пак нямаме договор (за който аз да знам).
След разговор с Регистър.бг и предоставяне на всички поискани документи за собственост на фирмата и т.н. ми прехвърлиха домейна на мое име, като прескочиха Суперхостинг, които въпреки че си е мое право, бездействаха.
 
Какво е това чудо на технологиите за 3600? :D

Хоста забрави, домейна - суперхостинг са идиоти. ;) Като им познавам и хоста, правят ти услуга, че не го прехвърлят. ;)
 
Какво е това чудо на технологиите за 3600? :D

Хоста забрави, домейна, суперхостинг са идиоти. ;)
Wordpress инсталация с безплатна тема.

В край на сметка всеки сам си определя цената на труда. В случая тяхната цена варираше доста - започна от 2000лв, падна на 1600лв и след това се вдигна на 3600лв. Всичко това от 12.06.2024 до сега (да кажем месец и половина).
 
Суперхостинг както винаги са абсолютно безполезни :)
Нищо, за сметка на това са най-големите. Нещо като GoDaddy и HostGator - мега яките....в издумкам рекламен бюджет и колко са велики и до там. :) После следва шита.
 
Честито, сега обаче трябва нов сайт да се прави на домейна а това не обезмисля ли всичките мъки?
 
Честито, сега обаче трябва нов сайт да се прави на домейна а това не обезмисля ли всичките мъки?
Да. Обезмисля, но пък кой иска да види сайт за 3600 :) Обикновено е от някой дето ги мята на конвейер. Да си намери някой да му до направи на нормални цени и да ги остави да си го натикат оня другия. Аз не бих сложил, че е нещо велико. ;)
 
Контактувай с адвокат, след като имаш документ за покупка на домейна, със сигурност може да се докаже с история на сайта / домейна, и със сведения от старата собственичка. Няма начин да няма начин, дори с арбитраж според мен имаш шанс да си вземеш домейна, но разходи ще има. Сайта ако не е нещо сложно, тоест информативен, а не онлайн магазин или от рода, може да се възстанови от архив. Според мен дори и публично да излезеш с името по-добре всичко да се знае за тия проклетници смотани!
 
Последно редактирано:
  • Sad
Реакции: Sky
Контактувай с домейн, след клато имаш документ за покупка на домейна, със сигурност може да се докаже с история на сакйта / домейна, и със сведения от старата собственичка. Няма начин да няма начин, дори с арбитраж според мен имаш шанс да си вземеш домейна, но разходи ще има. Сайта ако не е нещо сложно, тоест информативен, а не онлайн магазин или от рода, може да се възстанови от архив. Според мен дори и публично да излезеш с името по=-добре всичко да се знае за тия проклетници смотани!
Имам доказателства, че домейна е закупен от моята фирма. Все пак е .bg домейн и информацията за това е публична, съответно и Суперхостинг я имат.
Въпроса е че Суперхостинг отказаха да ми възстановят домейна, въпреки предоставените от мен доказателства за собственост.
Обърнах се към Регистър.бг и те ми съдействаха и вече домейна е при мен.

Сайта не беше нищо особено, обикновена wordpress инсталация, няма почти никакви посещения. Въпроса обаче е принципен и не исках да оставям Кресон Груп ЕООД да ме изнудват по този начин.
 
Имам доказателства, че домейна е закупен от моята фирма. Все пак е .bg домейн и информацията за това е публична, съответно и Суперхостинг я имат.
Въпроса е че Суперхостинг отказаха да ми възстановят домейна, въпреки предоставените от мен доказателства за собственост.
Обърнах се към Регистър.бг и те ми съдействаха и вече домейна е при мен.

Сайта не беше нищо особено, обикновена wordpress инсталация, няма почти никакви посещения. Въпроса обаче е принципен и не исках да оставям Кресон Груп ЕООД да ме изнудват по този начин.
Аз мисля че бях достатъчно ясен - адвокат, арбитраж в съда
 

Горе