GCH Digital отказват да ми предадат сайта

Регистъра пак са се осрали
На какво основание и с каква компетенция са решили че домейна е твой след като явно при тях е нямало смяна на собствеността?
Това си е чисто самоуправство.
Договора за покупко-продажба какво е бе, да не е тоалетна хартия.
 
Договора за покупко-продажба какво е бе, да не е тоалетна хартия.
Проблема е следния и то е ясно защо става така:
1. Домейна е бил купен от фирмата правеща сайта и остава на тяхно име и под тяхна опека. 90 процента от фирми и фрийлансъри го правят това заробване ( и то също е ясно що... очеИЗВадно).
2. Регистър бг, нито суперхсотинг има какво да правят, защото въпреки че домейна е продаден с покупко продажбения договор, той технически никога не е бил собственост на въпросната собственичка на бизнеса, а на тоя който го е регистрирал и както винаги и в случая е фирмата / лицето правило сайта.

И тЕй - С доказателства че фирмата е била индикирана / упоменавана, в текстовете на въпросния сайт, както и нейни контакти ( архив от уеб архив ), имейли от кореспонденции между стария собственик и сайтаджиите по въпроси свързани със сайта, договора и т.н. отива да си брани правата.

Много хора които гледат тоя форум, дано се сетят по-рано за тези неща. Ето защо са важни договорите, кореспонденциите, това да си търсите достъп до собствеността и тя да е на профили с ВАШИ имена. Каже ли - ама после ши го мнапрайм. Или самите Вие не искате да го направите, е такива неща ще продължат до безкрайност. Щото такива които умишлено ще го направят ще има, нямат съвест и умишлено заробват. Например при мен всеки клиент си има пълната собственост и достъп до всичко, закон. А да не говорим колко съм спасявал дето не са мои клиенти, а на "колеги". Дори пресен скорошен случай имам от преди няколко дни.
 
Знаем в коя държцава живеем, но все пак има някакви закони писани, допълвани, недописани, кърпени ит т.н.
@nandibandi ще ни бае, сакън.
 
Още преди седмица съм писал, след това отговорих на твоя коментар и го написах отново, не четеш.

ДОМЕЙНА Е ПРИ МЕН СЛЕД НАМЕСАТА НА РЕГИСТЪР.БГ
Честито!!!! Радвам се че нещата са минали по този начин извън съдебни разправии.

П.С. Такъв коментар не видях, но няма значение, важното е че всичко е наред.
 
Сайта не беше нищо особено, обикновена wordpress инсталация, няма почти никакви посещения. Въпроса обаче е принципен и не исках да оставям Кресон Груп ЕООД да ме изнудват по този начин.
Това ли струва нащоящите 3600 лв? Все повече се разочаровам от човечеството. Но не знам кой повече е за пръчка, този дето е продал такива нещо за тези пари или бавния дето се е съгласил на такава сделка. ;)
 
Това ли струва нащоящите 3600 лв? Все повече се разочаровам от човечеството. Но не знам кой повече е за пръчка, този дето е продал такива нещо за тези пари или бавния дето се е съгласил на такава сделка. ;)
Той е купил бизнеса, а 3600 са го изнудвали да плати за да си получи сайтаи домейна, които са представителни към бизнеса който е закупил.
 

Горе