Google Instant може да ни прецака CTR на кампаниите

spy

Active Member
http://adwords.blogspot.com/2010/09/google-instant-more-innovative-approach.html

Гугъл ще ни предлага сърч резултати и AdWords реклами в реално време докато пишем заявката. Ако докато се пише заявката се спре за 3 секунди това ще се брои за импресия.

Засега в US, UK, France, Germany, Italy, Spain, Russia скоро и у нас
 
аман от техните простотии. това е дебилно и дразнещо. пиша и всичко ми мига наоколо, а браузъра засича.
 
От: Google Instant може да ни прецака CTR на кампаниите

Уж всичко правели за потребителите на търсачката....?!
 
От: Re: Google Instant може да ни прецака CTR на кампаниите

аман от техните простотии. това е дебилно и дразнещо. пиша и всичко ми мига наоколо, а браузъра засича.
Това е чудесна възможност да наложат Хром-а (ако не мига и засича)

И на мен от няколко дена ми направиха впечатление някои промени. Г транслатора има някаква промяна
 
От: Google Instant може да ни прецака CTR на кампаниите

Промени има поголовно, снимките, преводача, сега и това...

За преводача промените са към по-добро. Снимките също, особено мобилната версия е супер.

При Инстанта обаче не мисля, че е към по-добро. Силата на Г. е в опростения интерфейс и изчистена функционалност, а така ще стане коледна елха ...
 
Те този опростен интерфейс взеха да го убиват малко по малко. Съвсем се загубиха първоначалните им идеи, които им донесоха успех. Спасява ги само това, че няма никаква алтернатива. Аз вече няколко пъти се пробвам да ползвам друга търсачка, но всичките са мноооого зле.

Даже и спелчек са набутали в това поле, баси пичовете:

Capture.PNG
 
От: Google Instant може да ни прецака CTR на кампаниите

Това няма да ни прецака ЦТР даже може да го увеличи, проблема е че почти сигурно ще падне конверсията, и ако предлагат само по един резултат по време на писането конкуренцията ще си избие зъбите
 
Не ми е от браузъра, техен си е. FF подчертава по друг начин, а в IE изобщо нямам такава екстра. Ето им я и картинката: http://www.google.com/images/experiments/wavy-underline.png. От пътя се вижда, че е все още експериментално :)
 
От: Google Instant може да ни прецака CTR на кампаниите

спелчека май ти е от браузъра. иначе когат изчезнат органичните резултати ще бъде весело

Хаххахаха, то натам отиват нещата. Скоро да очакваме органика да изчезне от първа страница
 
От: Google Instant може да ни прецака CTR на кампаниите

Това няма да ни прецака ЦТР даже може да го увеличи

Ще го прецака със сигурност. Например:

Търсиш 'хотелско оборудване', но като напишеш хотел се забавиш 3 секунди и хоп ... импресиика на десетките AdWords за 'хотел'. Да, но ти не си търсиш хотел и ти е през харда рекламата на хотели. Вероятността да кликнеш е приблизително нулева. И какво става с рекламите на хотели? Повече импресии, но без кликове. Крайния резултат е ясен, по-лош CTR, съответно по-висока цена на клик за реклама на 'хотел', респектично повече $$$ за Г.
 

Горе