GSM антена срещу къщата

mazoku

Member
Имам следния проблем. На малко растояние от нас, на къща която се намира по-ниско поставиха GSM антена.
Направихме едно частно изследване и се оказа че стойностите са извън норма. Пуснах оплакване и дойдоха комисия и направиха хиляда нарушения. Накрая, подписахме протокола и се прибрах. След малко се сетих че излизам, и ги гледам надолу по улицата, на кола на оператора собственик на антената си попълват данните от проверката.

Освен всичко друго антената заглушава сигналите на конкуренцията, като събота и неделя това се случва най-много. Ако застанеш зад две или три къщи в редичка между теб и антената сигнал имаш нормално. Е тази събота и неделя ни изпържиха направо и сигнал все още няма.

Да добавя- кучето на съседите умря от рак, моето куче умря от рак преди 4 месеца и котката ми умря от рак.

Приемам предложения.

Да добавя, това са мръсници действащи с всякакви мръсни похвати. Предния път питах в една фб група и ми репортнаха/блокираха акаунта след което с месеци не можах да го оправя.
 
Може ли да снимаш тази GSM антена и да ни я покажеш?
 
Мога, след малко ще го направя. Само да добавя днес точно в 8:30 обхвата към конкурентен им оператор се появи на максимум.
 
Може ли да снимаш тази GSM антена и да ни я покажеш?
Да, това ще е доста интересно. Как така домашни животни измират от рак? ТИ то в рамките на няколко месеца. Това голяма радиация трябва да хвърля. :)
 
Действието се развива за 3 години вече. Кучето ми направи рак, оперирахме я. Кучето на съседите напртави агресивен рак и за по малко от 3 седмици му изяде главата като започна от долната челюст. Приспаха го. Котката ми направи рак на млечните жлези,оказа се че е късно за операция и умря с огромен тумор по-голям от нея. Кучето ми умря една година след това.
Има и още но е лично. И жестоко.
 
Леле, това което каза е много сериозно нещо, даже се чудя как вие сте още ОК. В смисъл, това е доста голямо съвпадение, за да правиш други изводи. И какво чудо на технологията е това, че така облъчва и го големия въпрос е някой да е правил измервания преди да го остави там?

Според мен няма какво да се бавите, а директно си говорите с органите, някакви институции, медии, защото това попада под всякакви нарушения.
 
Някой може ли да ме насочи към (научна) информация, за да мога да прочета повече за вредите от такива вълни (wifi, мобилни мрежи)?
От малък са ми казвали колко са вредни, но до колкото съм се инстересувал няма никаква причина точно тези вълни да могат да влиаят на какъвто и да било организъм и ми се иска да видя някакъв научен труд по темата?

@mazoku според мен търси публичност и някой да отрази проблема (и историята ти), понеже ако чакаш по нормалния ред да стане, може и нищо никога да не стане.
 
Аз работех в публичният сектор и понеже по време на представления / концерти не си изключваха телефоните и в залата постоянно се звънеше, купиха устройство за заглушаване. Откакто го пуснаха имах постоянно усещане за топлене на челото. Споделих с колеги и те потвърдиха. След като махнаха устройството ( че веднъж кмета беше в залата и не му работеше телефона и вдигна “джангър” ) топленето спря. Устройството беше над всички и ни делеше масивна бетонна плоча строена по соца ( сигурно 30 см бетон ). Направете си сметка за какво лъчене иде реч !
 
Не знам как точно функционират, но нета в фрашкан с оплаквания от тези антени. А като знам на колко сгради са монтирани, специално в София....
 
Аз работех в публичният сектор и понеже по време на представления / концерти не си изключваха телефоните и в залата постоянно се звънеше, купиха устройство за заглушаване. Откакто го пуснаха имах постоянно усещане за топлене на челото. Споделих с колеги и те потвърдиха. След като махнаха устройството ( че веднъж кмета беше в залата и не му работеше телефона и вдигна “джангър” ) топленето спря. Устройството беше над всички и ни делеше масивна бетонна плоча строена по соца ( сигурно 30 см бетон ). Направете си сметка за какво лъчене иде реч !

По принцип единствения доказан ефект от радио вълните (не-йонизиращата радияция) е затоплянето, явно този илъчвател е бил доста силен (а може би дори и незаконен, понеже ако трябва да се звънне на 112 не знам как ще стане), но това е нормално според силата. В случая честотата не е задължително да е вредна.

ПС. Относно мобилните клетки - имат една особеност, която имат и повечето домашни wifi рутери - омнидирекционални са, т.е. точно под тях и точно над тях няма никакво или почти никакво излъчване. Ако наистина са опасни, то вероятно вредят повече на хората в съседните блокове/къщи, от колкото на тези, върху чиито покрив са сложени.
 
Някой може ли да ме насочи към (научна) информация, за да мога да прочета повече за вредите от такива вълни (wifi, мобилни мрежи)?

Разгледай този профил. Направил съм винаги като публикува да ми излиза пръв в новините.
 
Не знам как точно функционират, но нета в фрашкан с оплаквания от тези антени. А като знам на колко сгради са монтирани, специално в София....
Да, но им плащат не малки наеми, за което някак си премълчават за вредните лъчения. Но доколкото съм запознат страничните ефекти са главоболие, гадене и отпадналост. И това ако говорим за достатъчно силно облъчване, но да измират животни, договорим за нещо мега силно, даже се чудя как още на вас не ви има нещо....в този ред на мисли, няма да е зле да си направите едни изследвания. Ей така, за всеки случай.
 
Ужас.... Направо изтръпнах докато чета. Хем не вярвам в такива лъчения и работи.... Сигурни ли сте че няма източник изтичане на радиация някъде наоколо.Чак не вярвам от една антина такова чудо... Ама пък това за животните което казваш.... Кои данни не са в норма точно? Тая антена не би трябвало да излъчва радиация, а вълни, които не би трябвало да имат точно такъв ефект.
 
Някой може ли да ме насочи към (научна) информация, за да мога да прочета повече за вредите от такива вълни (wifi, мобилни мрежи)?
От малък са ми казвали колко са вредни, но до колкото съм се инстересувал няма никаква причина точно тези вълни да могат да влиаят на какъвто и да било организъм и ми се иска да видя някакъв научен труд по темата?

@mazoku според мен търси публичност и някой да отрази проблема (и историята ти), понеже ако чакаш по нормалния ред да стане, може и нищо никога да не стане.
Ето, хем е сериозно научно, хем е достъпно:
www.phys.uni-sofia.bg/~dankov/GSMnetwork/GSM%20network_part1.pdf

www.phys.uni-sofia.bg/~dankov/GSMnetwork/GSM%20network_part2.pdf

www.phys.uni-sofia.bg/~dankov/GSMnetwork/GSM%20network_part3.pdf

В третата част е описана вредата от GSM -ите и базовите станции. От значение е мощността на излъчвателя, разстоянието, направлението, сумарното време на облъчване. За случая нищо конкретно не може да се каже, защото не знаем тези параметри.
 
Има една в квартала, но не знам точно на кой оператор беше, дават по 200-300 лева на блока на който я позиционират и хората доволни, че не плащат нищо за блокови сметки, че им остават и пари горница.
 
Има една в квартала, но не знам точно на кой оператор беше, дават по 200-300 лева на блока на който я позиционират и хората доволни, че не плащат нищо за блокови сметки, че им остават и пари горница.
Кофтито е че плащат само на самия блок, а другите около тоя блок , хем ги бият яко вълните , хем няма и кинти.
 
Кофтито е че плащат само на самия блок, а другите около тоя блок , хем ги бият яко вълните , хем няма и кинти.
И кво, ще си купят нова коса, която опада? :) Не, че нещо, не съм чувал за такива случаи, даже съм изненадан от това, което чета, но при заглушител може и да се получи. Явно е на съвсем по-агресивен начин на действие.
 
И кво, ще си купят нова коса, която опада? :) Не, че нещо, не съм чувал за такива случаи, даже съм изненадан от това, което чета, но при заглушител може и да се получи. Явно е на съвсем по-агресивен начин на действие.
То и соковете с аспартам доказано причиняват рак , ама ги има в магазините , пък и се купуват....
 
То и соковете с аспартам доказано причиняват рак , ама ги има в магазините , пък и се купуват....
То като си тъп нищо не може да те спаси. Питай ги въпросните знаят ли изобщо какво съдържат соковете, които купуват. А за колбасите с нитритна сол няма да говоря :)
 

Горе