IT компания в Пловдив - работещ бизнес с гарантирани приходи

p2pOpenWeb

New Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Продавам IT фирма, намираща се в Пловдив.

Дейност на фирмата: продажба и сервизно обслужване на компютри, лаптопи, офис техника, консумативи.

Клиентска база: 4000 човека

Над 20 ключови клиента(предприятия и организации).

Офис оборудване, компютри с лицензиран софтуер + лицензи за складова програма. Работещ офис на централно място в Града.

Онлайн магазин с custom CMS - до момента не е развиван, поради липса на време, но има добър потенциал.

Печалбата идва най-вече от редовни клиенти и фирми, с които са изградени добри дългосрочни взаимоотношения през годините.

Дългогодишни взаимоотношения с всички водещи дистрибутори на хардуер в България.

Защо се продава: липса на време от страна на собствениците, поради ангажираност с друг бизнес.

Гарантирани приходи!

Повече информация на ЛС или на [email protected].<br /><br /> Домейн Име | URL: лично съобщение<br /><br />Приблизителна Цена: По договаряне<br /><br />Уникални Посетители за Месец: до 500<br /><br />Page Rank: N/A<br /><br />Уникално Съдържание: Да<br /><br />Система: N/A<br /><br />Дизайн: N/A<br /><br />Начини на Плащане: Банков път<br /><br />Мога да дам достъп до Гугъл Аналитикс или генерирания PDF: ДА<br /><br /><br /><br /> Домейн Име | URL: лично съобщение<br /><br />Приблизителна Цена: По договаряне<br /><br />Уникални Посетители за Месец: до 500<br /><br />Page Rank: 4<br /><br />Уникално Съдържание: Да<br /><br />Система: Къстъм<br /><br />Дизайн: Къстъм<br /><br />Приходи: ~5000<br /><br />Начини на Плащане: Банков път<br /><br />Мога да дам достъп до Гугъл Аналитикс или генерирания PDF: ДА<br /><br />
 
Последно редактирано:
От: IT компания в Пловдив - работещ бизнес с гарантирани приходи

Защо се продава: липса на време от страна на собствениците, поради ангажираност с друг бизнес.

Извинявай че се бъркам където не ми е работата, но това не го разбрах. Защо собственика трябва да има време са се заниава с този бизнес? Не е ли по-добре да се назначи един управител , мениджър и както там се казва, и той да движи бизнеса докато собственика се занимава с други неща?

просто не мога да прумея как някой продава нещо печелившо защо нямал време... Виж, ако трябват пари е друг въпрос...
 
От: IT компания в Пловдив - работещ бизнес с гарантирани приходи

Извинявай че се бъркам където не ми е работата, но това не го разбрах. Защо собственика трябва да има време са се заниава с този бизнес? Не е ли по-добре да се назначи един управител , мениджър и както там се казва, и той да движи бизнеса докато собственика се занимава с други неща?

просто не мога да прумея как някой продава нещо печелившо защо нямал време... Виж, ако трябват пари е друг въпрос...

Точно така, това е навсякъде в цивилизования свят. И ако само това е причината за продажба:
Защо се продава: липса на време от страна на собствениците, поради ангажираност с друг бизнес.

то нека слкючим сделка - наемат ме на работа като шеф на предприятието. Аз ще движа всичко, за това ще ми плащат 1 % от годишния оборот + 30% от годишната печалба + 1 000 лв в кеш месечна заплата.
По този начин аз получавам работа а те получават спокойствие и няма да се ангажиратр с фирмата, но ще имат сигурни доходи.

Предложението ми е сериозно!
 
От: IT компания в Пловдив - работещ бизнес с гарантирани приходи

Изпробвана методология е това с човек, който да движи фирмата - не сработи в нашия случай.

Решаващи в случая са липсата на време и най-вече мотивация, все пак фирмата е на 10 години.

Склонни сме да се разделим на много добра цена, не желаем да спечелим от продажбата на фирмата, а ни се струва нелепо да приключим работещ бизнес с редовни клиенти и изцяло работеща система.

Относно сумата - подробности ще обсъдим с хора, които имат реален интерес, но няма да бъде 5, а 4-цифрена.

Фирмата спокойно може да движи от 1-2ма човека.
 
От: IT компания в Пловдив - работещ бизнес с гарантирани приходи

Дайте фин. отчети за послените няколко години, добре би било ако са одитирани.За да се направи оценка на компанията - доходност, задлъжнялост, рентабилност и т.н оценки иначе така нищо не се разбира
 
От: IT компания в Пловдив - работещ бизнес с гарантирани приходи

Не смятам, че е подходящо тази информация да е публична.

Както казах, който проявява реален интерес ще получи цялата необходима информация, не смятам, че продажбата ще стане с щракане на пръсти :)
 
От: IT компания в Пловдив - работещ бизнес с гарантирани приходи

Изпробвана методология е това с човек, който да движи фирмата - не сработи в нашия случай.

Е, тогава това няма как да стане, вече сте го опитвали и не желаете. В такъв случай - успех с продажбата!
 
От: IT компания в Пловдив - работещ бизнес с гарантирани приходи

Можете и на ЛС да я дадете, ако и това не може поне дайте инфо за счетоводната стойност, нали все пак трябва да хванете интерса с нещо, времето е ценно.
 
От: IT компания в Пловдив - работещ бизнес с гарантирани приходи

Защо не пишете на някоя по-голяма фирма за компютри в Пловдив - Most.bg, Pic, Ресет, Вали, GFSolutions... В този форум има само многознайковци с 5 лева в джоба за семки и бонбонки :)
 
От: IT компания в Пловдив - работещ бизнес с гарантирани приходи

Офиса по какъв начин се включва в сделката?Наем ли плащате или е ваш и ви плащам наем?
 
От: IT компания в Пловдив - работещ бизнес с гарантирани приходи

Офисът е на централно място и е под наем.

Обмисляме варианта за преговори с по-голяма фирма, които със сигурност с кеф ще ни лапнат клиентската база и най-вече големите фирми, които обслужваме и пазаруват от нас. Но това би означавало да се затрие фирма, чието име е градено с години и макар и мъник в бранша, бизнеса е стабилен.

Имах добри впечатления от форума и затова реших да пусна тема.

Фирмата има потенциал, не огромен, но добър потенциал, човек с желание за развитие в тази насока определено може да си вади добри пари дори и сам :)

В момента нещата се движат от сам човек. Не се търсят нови клиенти от доста време и фирмата кара на старите редовни клиенти.

Приходите са около 3000, разходите около 1000(наем, ток, вода, осигуровки, интернет, транспортни разходи, куриери), разбира се има и спадове и повишения на прихода.

Приходите скачат сериозни някои месеци поради солидни поръчки от големи фирми, като това се случва няколко пъти годишно.

Както съм споменал имаме прекрасни отношения с всички доставчици, което вярвайте ми е доста важно в наши дни в този бранш.
 
От: IT компания в Пловдив - работещ бизнес с гарантирани приходи

Привет,
моля повече детайли на лично съобщение.
Проявавам интерес.
 
От: IT компания в Пловдив - работещ бизнес с гарантирани приходи

Фирмата какво дружество е ? Капитала какъв е ? В крайна сметка ако ще се закупува бизнеса си трябва и фирмата с името й. Интересува ме също има ли някакви задължения било то към НАП, няой бърз кредит, или мобилен оператор ?
 
От: IT компания в Пловдив - работещ бизнес с гарантирани приходи

Много точно казано istani123 :D
 
От: От: IT компания в Пловдив - работещ бизнес с гарантирани приходи

..........................
 
Последно редактирано:
От: IT компания в Пловдив - работещ бизнес с гарантирани приходи

ако може на ЛС инфо за фирмата и за цената и телефон за връзка, за да се обасъдят нещата на 4 очи.
 

Горе