Keywords за домейн на кирилица!

Anani

Active Member
Ето какво!Аз съм производител и търговец и ползвам WEB активно!Имам 2 добре действащи online магазина и имам въпрос за единия(Може да се смеете много-но реших,че по-добре да е весело в неделя вечер,отколкото да плачете в понеделник:))Та-единият го направих с домейн на кирилица и се чудя-като сложа кирилски написани keywords съм по-напред,отколкото същите думички на латиница.Затова мислех дали не е добре да попроменя нещата(когато имам време) и да направя част от тези ключ. думи от кирилица на латиница!Вече имам идея за по-добро SEO с човек от форума-но исках да ми дадете мнение.Благодаря предварително!
 
От: Keywords за домейн на кирилица!

Малко не се разбира какво искаш да кажеш. За домейн на кирилица ли питаш или за URL?
 
От: Keywords за домейн на кирилица!

Да,сори!Става дума за кирилица.net

В момента гогле активно работи срещу домейните, които използват точна фраза. По тази причина бих те посъветвал да се въздържаш от такива домейни и да заложиш на класиката latinica,com. Ако може и да брандинг домейна още по-добре. Иначе рискуваш да ти изгърми сайта точно като го развиеш.
 
От: Keywords за домейн на кирилица!

Просто няма домейн latinica.com и затова съм на точната дума-е,не случайно:)Все пак се чудя ако сменя keyworda от "латиница" на "latinica"-какво принципно би се променило!
 
Ето какво!Аз съм производител и търговец и ползвам WEB активно!Имам 2 добре действащи online магазина и имам въпрос за единия(Може да се смеете много-но реших,че по-добре да е весело в неделя вечер,отколкото да плачете в понеделник:))Та-единият го направих с домейн на кирилица и се чудя-като сложа кирилски написани keywords съм по-напред,отколкото същите думички на латиница.Затова мислех дали не е добре да попроменя нещата(когато имам време) и да направя част от тези ключ. думи от кирилица на латиница!Вече имам идея за по-добро SEO с човек от форума-но исках да ми дадете мнение.Благодаря предварително!

Аз не бих се заиравал да мешам кирилица латиница за да си подбря излизането на латиница ( ще се наруши граматически качеството на контента което уж трябва да хваща Панда алгоритъма)

Освен това колегите в темата предупреждават че с този новия Weather ъпдейт който го очакваме да налази и за други езици един нов домейн с кииурд вместо с бранд може лесно лесно да го отнесе и да обезмисли хвърления труд) все още анализираме последствията за англииските сайтове който са порязани не сме стигнали до формула за вадетнето на наказани
 
От: Keywords за домейн на кирилица!

Нищо не разбирам.
Домейна ми е на кирилица, ключови думи също.
Някъде от март, до когато правих по-сериозни технически промени, гошо не ме е мърдал в SERP.

Иначе, когато търся нещо, услужливото момче не забелязвам да се влияе дали е на кирилица, или латиница.

домати

domati
 
От: Keywords за домейн на кирилица!

Вижте,не желая да споря с Вискяр БГ-но наистина има голяма разлика при мен в резултатите за кирилица и латиница на ключ. думи(около 6 позиции).Това естествено зависи от конкретиката на нишата-аз нямам право да изказвам конкретни мнения(защото не съм специалист),но просто ми е интересно защо и как е правилно да се постъпи!Благодаря за
активността-искам да знам просто!
 
От: Keywords за домейн на кирилица!

Неведоми са пътищата гошови.
Онзи ден зададох търсене в гошо.ком, на латиница. Нямаше особена разлика с търсенето в гошо.бг. Връзката от резултата я пратих по скайпа на двама познати, в две различни държави. Резултатите от връзката се промениха. Между българските сайтове гошо вмъкна сайтове от съответната държава.
Друго, което ескпериментирахме. В двата браузъра, в нов таб, повториха търсенето. Това, че излязоха съвършено различни неща, както и да е.
Но интересно бе другото. В едното търсене излезе български сайт, на седма страница, но това не бе сайт нито от първото място, нито от първа страница в моето търсене.
Изглежда гошо дава някакви локални и интернационални тежести на сайтовете.

ПП
При гошо "как е правилно" и стари баби не могат да кажат.
А пък "защо" и сам гошо не би могъл да каже.

Отделно, че гошо напоследък е в огромно затруднение - как да разчисти Авгиевите обори, дето сам създаде.

ППП
И не се притеснявай. Затова сме тук - да споделим, че и да поспорим.
 
Последно редактирано:
От: Keywords за домейн на кирилица!

Онзи ден зададох търсене в гошо.ком, на латиница. Нямаше особена разлика с търсенето в гошо.бг.

Разлика винаги има.

Връзката от резултата я пратих по скайпа на двама познати, в две различни държави. Резултатите от връзката се промениха.

Правилно е това.

Между българските сайтове гошо вмъкна сайтове от съответната държава.

Да, дава се предимство на местно ниво.

Изглежда гошо дава някакви локални и интернационални тежести на сайтовете.

Да.
 
От: От: Keywords за домейн на кирилица!

Нищо не разбирам.
Иначе, когато търся нещо, услужливото момче не забелязвам да се влияе дали е на кирилица, или латиница.

домати

domati

При мен по първото излизаш на 10-та позиция, а с латиница на 16 позиция. Мисля, че винаги дава разлика с няколко позиции, но не споря.
 
От: От: Keywords за домейн на кирилица!

При мен по първото излизаш на 10-та позиция, а с латиница на 16 позиция. Мисля, че винаги дава разлика с няколко позиции, но не споря.
Да, така е. За първи път се търсех на латиница.
Заради това дадох двата примера. Доста често ме намират с изписване на латиница по ред думи и не бях се вглеждал.
Да не говорим, че ме намират и по смесено изписване - кирилица + латиница.
Включително и по средата на дума! :shock: Не помня точно, но нещо подобно - как да се борим със сляpoto kuche.
 

Горе