Koлко печелите от Adsense

На месец са посещенията, просто имам висок клик рейт, около 10% процента. Струва Ви се невъзможно, понеже най-вероятно вашите сайтове имат под 1 процент, т.е аз за 3к уникални правя толкова кликове, колкото прави сайт с около 30к уникални, а тук се плаща на клик, не на импресия. Както и да е не ми се спори, просто казах какви резултати има при мен, ако искате вярвайте :)
Ми сподели схемата, да не си реферал на Адсенс, че криеш? Или правиш някакви незаконни схеми?
 
Ми сподели схемата, да не си реферал на Адсенс, че криеш? Или правиш някакви незаконни схеми?
Да няма някаква връзка с нишата. Наистина някои, както и другите пазара определени ниши правят по-добри кликове. Вие знаете най-добре де. ;)
 
Да няма някаква връзка с нишата. Наистина някои, както и другите пазара определени ниши правят по-добри кликове. Вие знаете най-добре де. ;)
Според потребителите, но толкова нереални резултати не съм имал. Преди години като имаше хубав трафик от гугъл нюз стигаше до 3 РПМ, но сега над 1 е доста трудно.
 
Според потребителите, но толкова нереални резултати не съм имал. Преди години като имаше хубав трафик от гугъл нюз стигаше до 3 РПМ, но сега над 1 е доста трудно.
Какво се прецака? Трафика ли почнаха да гледат. Да речем този от фейса да е по-малко ценен и да водиш по-малко кликове.
 
Какво се прецака? Трафика ли почнаха да гледат. Да речем този от фейса да е по-малко ценен и да водиш по-малко кликове.
Не бих казал, че е по-малко ценен. Трафикът си е трафик, но хората от фб са основно едни и същи, а и нали се сещаш, че са цъкнали на още 3-4-5 сайта, а Гошко им показва едни и същи реклами. Нещата са комплексни, най-добре е директния трафик, но вече трудно се постигна. Преди няколко години само един сайт ми правеше по 3-4 к директни + 5-10к гугълски. Сега сопа :D
 
Не бих казал, че е по-малко ценен. Трафикът си е трафик, но хората от фб са основно едни и същи, а и нали се сещаш, че са цъкнали на още 3-4-5 сайта, а Гошко им показва едни и същи реклами. Нещата са комплексни, най-добре е директния трафик, но вече трудно се постигна. Преди няколко години само един сайт ми правеше по 3-4 к директни + 5-10к гугълски. Сега сопа :D
Съжалявам да го чуя. Наистина не съм в този бизнес, но силно се надявам скоро да има силни покачвания. ;)
 
Това е направо гавра. Сега си гледах кликовете за този месец и ми излиза 9 цента на клик.
Да попитам, тъй като доста съм се отдалечил от тази сфера, има ли въобще кликове по над $1 в бг пространството? Или всичко е до макс 15 цента? Питам от любопитство, защото гледам доста големи сайтове са си пълни с какви ли не реклами.
 
Това е направо гавра. Сега си гледах кликовете за този месец и ми излиза 9 цента на клик.
9 евро цента на клик за БГ сайт ,ако е си екстра даже
 
Хахаха, това обяснява някои неща. Но за немски мисля, че е малко. Или се бъркам.
Понеже информацията в сайта леко се отклонява от европейската пропагандна линия, рекламите на доста големи рекламодатели не се показват в публикации, съдържащи определени ключови думи.
 
Тук в БГ много малко хора и медии, които правят милиони посещения правят пари от адсенс кликове и импресии, мнозинството взимат по-малко от колкото едни други дето чакат на социална помощ.
Примерно в Тубата е по-добре да рекламираш даден продукт / книга / друго от което да вадиш пари, а не да чакаш на адсенса.
 
Тук в БГ много малко хора и медии, които правят милиони посещения правят пари от адсенс кликове и импресии, мнозинството взимат по-малко от колкото едни други дето чакат на социална помощ.
Примерно в Тубата е по-добре да рекламираш даден продукт / книга / друго от което да вадиш пари, а не да чакаш на адсенса.
Съгласен съм, като имам и преки наблюдения!
 
Примерно в Тубата е по-добре да рекламираш даден продукт / книга / друго от което да вадиш пари, а не да чакаш на адсенса.
Вече и това не е така. Оказа се, че Инстаграм и ТикТок превземат това поле и то доста успешно.


Имаше и едно видео, в което Слави обясняваше как са се свързали от Google, молейки го да не казва във TikTok, а да си пази съдържанието само за тях. Но не мога да го намеря нещо. ;)
 
Какъв Адсенс ви гони в 2023та? Тея буквално са дъното на дъното. Има десетки по-добри рекламни мрежи.

Аз в момента съм в Ezoic като нямам търпение да се преместя към някоя от по-добрите мрежи като Mediavine или Adthrive. Трябва ми още малко трафик, за да покрия изискванията им и съм сигурен, че EPMV-то ще скочи още повече. През повечето от Q4 миналата беше към $35-$40 на 1000 посещения и то при тея скъсаняци. Най-вероятно щях да имам над $50 ако бях при някоя от премиум мрежите.

Иначе сайта ми е английски като получава около 65% американски трафик и още 20% разделени между Великобритания, Австралия и Канада. По принцип, това са и държавите, за които рекламодателите плащат най-много.
 
Какъв Адсенс ви гони в 2023та? Тея буквално са дъното на дъното. Има десетки по-добри рекламни мрежи.

Аз в момента съм в Ezoic като нямам търпение да се преместя към някоя от по-добрите мрежи като Mediavine или Adthrive. Трябва ми още малко трафик, за да покрия изискванията им и съм сигурен, че EPMV-то ще скочи още повече. През повечето от Q4 миналата беше към $35-$40 на 1000 посещения и то при тея скъсаняци. Най-вероятно щях да имам над $50 ако бях при някоя от премиум мрежите.

Иначе сайта ми е английски като получава около 65% американски трафик и още 20% разделени между Великобритания, Австралия и Канада. По принцип, това са и държавите, за които рекламодателите плащат най-много.
То хубаво за английски сайт, ам за беге?
 
  • Like
Реакции: ST-1
То хубаво за английски сайт, ам за беге?
Това да правиш пари от реклами в БГ е мазохизъм. Не става, казано по друг начин. Не виждам абсолютно никакъв смисъл да се почват сайтове на български и главният метод за монетизация да е реклами.

Ние сме малка държава с малко население. Рекламодателите не обичат малки държави, особено такива с бедно население.

Това, което пишеш на английски може да достигне до стотици милиони хора. Хора, които са готови да плащат много повече пари от нас.
 
Какъв Адсенс ви гони в 2023та?
А за немскоезичен трафик знаеш ли някоя добра алтернатива? Аз преди време мислех да пробвам с Infolinks, но имаше доста лоши коментари и си останах при монополиста Адсенс.
 
Освен цената на клик е от значение и как изглеждат рекламите. Отвреме навреме виждам реклами от други мрежи и се чудя кой изобщо клика на тях.Те са дразнещи и в повечето случаи едни и същи и далеч от интересите ми.
Докато на Google поне са добри рекламите и има полза също и за самия посетител. И аз понякога кликам като ми привлече вниманието, а те много добре ни дебнат и знаят какво ни интересува. :)
Но да - без значение какъв трафик има даден сайт - не трябва да разчита на монетизация само от рекламните мрежи.
Като заключение - нужно е повече конкуренция сред рекламодателите. Така и цената ще е по-висока, а също и разнообразието в рекламите.
 

Горе