Търся: Opencart - import специалист

webstil

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
28   0   0
Здравейте, търся някой който да ми импортира успешно продукти от един опенкарт сайт на друг + няколко категории и подкатегории.

Ключовото е, че искам успешно да ми се импортират и снимките на продуктите, иначе аз сам се справям с другото, но не мога да импортирам снимките. Искам и опцията за цвят да се импортира също, тоест да си е зададено да избират клиентите цвят, а не след импорта да трябва за всеки продукт ръчно да я въвеждам.

Версиите са 1.5.6.4 към 2.3.0.2, имам налични модули за експорт импорт на сайтовете, но са различни, защото и версиите и сайтовете са различни.

Моля, ако някой е правил друг път подобни неща да ми пише, но само АКО го е правил и го е правил СЪС СНИМКИТЕ, ако не да не си губим времето.
 
Opencart e дърварско, снимките ги качваш ръчно в папката и всичко тръгва.
така че ако успешно си мигрирал базата снимките не трябва да са ти проблем.
 
Аз съм го правил и най-доброто решение безболезнено от към време което намерих е next-cart.com. Няма бази данни, няма нищо. Ако са малко продуктите може и фрий да ти дойде. Естествено за всеки случай бекъп и на двата сайта преди всяка интервенция ( аз так си правя по принцип де и за това така съветвам за всичко ). Даже успешно мигрирах Опънкарт към Уърдпрес с Укомерс и то с редиректи.
 
Opencart e дърварско, снимките ги качваш ръчно в папката и всичко тръгва.
така че ако успешно си мигрирал базата снимките не трябва да са ти проблем.
Аз не местя сайтове цели, искам само от единия сайт продуктите да отидат в друг сайт и да се добавят да се продават и там.
Иначе ръчно няма проблем да кача папките със снимките. Проблемът е, че ги качвам ръчно, слагам урл адреса в ексел файла, но този модул Excel Port не ги добява после... Другият модул пък, CSV Import не мога да се оправя с енкодинга (кирилица) и нещо самия файл csv, за да ги импортна...
 
това което ти предложих мисля че имаше опция да подбираш и продукти ако помня правилно.
Добре, сега ще го тествам. А то снимките все пак на твоя сайт ли са качени или ги зарежда от урл на другия сайт? Защото гледам от често задаваните въпроси нещо, което ме навежда на тази мисъл, а не е ок така. Понеже първо ще зарежда по-бавно сайта, второ като/ако изтриеш другия сайт и пак няма да имаш снимки на продуктите :D
 
първо импорт на продуктите след това прехвърляш ръчно снимките като спазваш пътя към тях
Пробвах сега, пак не става, този модул е много трагичен специален файл си има и не се случват нещо нещата.
 
Пробвах сега, пак не става, този модул е много трагичен специален файл си има и не се случват нещо нещата.
Пробвах сега, пак не става, този модул е много трагичен специален файл си има и не се случват нещо нещата.
Какво значи не става? Какъв е пътя към файла след импорт и къде са реално файловете?
ПРати един линк към сайта на ЛС
 
Добре, сега ще го тествам. А то снимките все пак на твоя сайт ли са качени или ги зарежда от урл на другия сайт? Защото гледам от често задаваните въпроси нещо, което ме навежда на тази мисъл, а не е ок така. Понеже първо ще зарежда по-бавно сайта, второ като/ако изтриеш другия сайт и пак няма да имаш снимки на продуктите :D
не, изтегля си ги. иначе сега нямаше да ми работи сайта :)Човек виж си настройките на плъгина и внимавай какво избираш. Трябва да прехвърля и файловете и категориите наедно.
 

Горе