PPC или Article Submission

Modular

Active Member
Незнам дали това е най-точното място за тази тема, ако модераторите сметнат нека я преместят кадето би било по-подходящо.

По темата.
В момента работя върху един саит които се надявам скоро да стане реалност. Паралелно с това обмислям стратегията за промотирането му.
Освен обичайните способи които ще се използват, мислех да отделя някакъв скромен бюджет за РРС реклама в някоя по-евтина рекламна мрежа, става въпрос за около 30-40 долара месечно. По груби сметки гледайки цените на клик в някой от рекламните мрежи на които съм се спрял това би трябвало да ми донесе около 1000 посетителя месечно. Въпроса е че за тези пари мога да намеря някои да ми пише статии и да ги събмитва в голям брой article directory (над 1000), което ми се струва по-добрия варянт защото тези статии ще привличат високо таргетирани посетители в сайта за доста по-дълго време, а освен това линковете ще са добре дошли за СЕО-то.
Какво е вашето мнение, дали ще мога на месец да привличам същите посетители чрез тези статии в такъв голям брой директории или РРС-то в това отношение е с предимство?
 
От: PPC или Article Submission

Така, аз лично бих направил и двете, но много прецизно. Факт е, че колкото повече трафик (таргетиран) имаш, толкова по-добре е. Но идеята е освен всичко, да се направят нещата така, че да се получи това. ;)

Препоръчвам и двете, като за тези 2 опции разпределиш правилно парите. Но артикъл събмишъна не би трябвало да е много пари, а PPC-то все пак да се дава за думички, които биха докарали най-добрия трафик, както и да е направена така, че за малко да се клика добре.

Оптимизирай двата метода:

PPC-то с вече споменатите горе неща и Article Submission-a - също, което означава да е оптимизиран артикъла за малки думички, като във всеки голям артикъл сайт се слагат различни думички (оптимизира се за малките, за да излиза и той добре и да носи таргетиран трафик). Иска се малко майсторство, за да може да се постигнат максимални резултати.

П.П: Ще ме сметнете за луд но вътрешна страница на ezinearticles излиза на 1-во място думичка с над 1500 тъсения на ден. Просто линк билдинг на uRL-то на самата статия и тръсна на сайта вече върши другото. ;) Добра тактика, признах го пича. ;)
 

Горе