Resident Evil: EMD Resurrection

gangster

New Member
След вируса "Google EMD Update", който натръшка EMD в една от нишите, която следя отблизо ми прави впечатление, че те вземат да възкръсват и бродят по 1 страница. Интересното е, че са нови домейни на месец - два с доста дълги статии 800-900 думи. Като един луд има с 2000 думи. :shock: В началото дори с 2-3 линка изплуват(нишата не е от най-лесните), два от сайтовете за нула време са с 100-200 линка вече.

Забелязвали ли сте подобни извращения из вашите ниши или това е единичен случай? Като ми е интересно какво ще стане с тях след следващия EMD или Penguin Update? Дали чичо Гошо ще ги застреля между очите или пак ние ще го отнесем?:(
 
От: Resident Evil: EMD Resurrection

То ЕМД не ги ли гърми периодично, като го пуснат? Аз мойте откакто съм ги оставил не са изплували.
 
От Пингвин излизането е скъпо, а от ЕМД не съм чувал някой да е възкресявал сайт. За нишови сайтове, които не целят бранд е много по-удобна именно тази схема:

1. Нов домейн.
2. Нов сайт.
3. Яко линкове.
4. Сайта избива инвестицията + имаш печалба.
5. След няколко месеца те удря пингвин и започваш от начало.
 
От: Re: Resident Evil: EMD Resurrection

Fozzy, това което описва момчето много прилича на експеримента, който щяме да правим с теб, но не се състоя. :)
Това ме навежда на мисълта, че идеята е била правилна и ще се разтърся малко как мога да я доразвия.

gangster: Това, което наблюдаваш според мен е точно това, което си мислиш. Нови сайтове създадени и поддържани с малко повече акъл и работа, от стандартните EMD сайтове. Не казвам, че другите хора, които се занимават с това нямат акъл или не работят, просто този ъпдейт промени нещата. Освен това не е само той. То вече не знаеш от какво да се пазиши за това трябва нова стратегия.
 
От: Resident Evil: EMD Resurrection

Има няколко стари сайта, които са ключовата дума+нещо-си, които не знам от къде се пръкнаха, другите са нови ЕМД по схемата на @Fozzy. Стана ми интересно, че много лесно пробиха и се залепиха за 1 страница. :)
 
От: Resident Evil: EMD Resurrection

Да, имам една идея от времето на EMD ъпдейта, която се доближава до схемата на Fozzy, но с млаки разлики, така че да не те отнася пингвина всяка седмица. Другия месец се очертава да съм доста по-свободен и ще я пробвам. Ще споделя резултатите.
 

Горе