Seo във Facebook

web-design

Member
Как да получим директни линкове от Facebook, полезен гайд със екранни снимки и обяснения: Seo във Facebook
 
Последно редактирано:
От: Seo във Facebook

Евала приятел, много добра статия посредством която ми хареса и сайта ти и ставам редовен четател.
 
От: Seo във Facebook

:) , welcome.
 
От: Seo във Facebook

Да, оптимизирането около FB е нелоша стратегия, както за посетители, така и за SEO. Днес за втори път виждам подобна статия, което означава, че доста хора вече сигурно го прилагат. ;) Успехи и метнете едно око и вие. ;)
 
От: Seo във Facebook

аз не видях някъде в тази апликация да излизат читави линкове.
Не виждам причина да не надникнеш в кода, да не заблуждаваме потребителите:
Код:
Posts I Voted For:</span><br /><div class="whitebox" style="margin-left: 0px; margin-right: 0px;">
<a href="http://3dwebdesign.org/index.php/facebook-seo-optimizacia-direktni-linkove-facebook.html" target="_blank" onclick="(new Image()).src = '/ajax/ct.php?app_id=9953271133&amp;action_type=3&amp;post_form_id=fcdf83a993c0e83a77b78e7380f006fd&amp;position=3&amp;' + Math.random();return true;">
<h3>Seo оптимизация за Facebook или директни линкове от фейсбук</h3></a>
Кода е от тази страница която се вижда на тази снимка:
3dwebdesign.org/demo/flash-galeriya-admin-panel/content/facebook-seo/networked-blogs-profile.jpg
Ето самата страница (след като си направиш акаунт там):
apps.facebook.com/blognetworks/userpage.php
 
От: Seo във Facebook

не искам да разочаровам никой, но си натиснете Изход от акаунтите и пак проверете цялата тази еуфория
 
От: Seo във Facebook

Баш си слага нофолоу аз да ви кажа. Не знам къде сте проверявали, но в сорса си има нофолоу :mad:
 
От: Seo във Facebook

cMe7eH, разбира се че има нофолоу. навсякъде, но не и на това място.

Единственото което остава е да намерите начин търсачката да проследи линка
За моя акаунт това е страницата:
apps.facebook.com/blognetworks/userpage.php?uid=1262598281
А това е кода на нея и няма Nofollow.
Код:
URLs</span><br /><a href="http://3dwebdesign.org/" onclick="(new Image()).src = '/ajax/ct.php?app_id=9953271133&amp;action_type=3&amp;post_form_id=c83ae9e2afe193ba2014b1ef979d08fd&amp;position=3&amp;' + Math.random();return true;">Уеб дизайн и Seo</a>
Как търсачката да проследи и индексира линка? Това оставям на вас :)
 
От: Seo във Facebook

За все още неразбралите и тези, които не са се сетили да си излязат от акаунта:

Гугъл вижда това:

googlebot-facebook.jpg


Освен ако вече GoogleBot си няма потребителски профил във фейсбук.
 
От: Seo във Facebook

Убедил съм се, че е най-добрия начин е да пиша на гугъл.
 
От: Seo във Facebook

radev, това го знам. И съм те разбрал.
Има начини гоогле да проследява такива страници. Ако казваме на всички всичко скоро сео ще се прави само безплатно. Ти като специалист ще се сетиш най-вероятно, но моля те, не го публикувай после.
 
От: Seo във Facebook

аз съм се убедил, че най добрия начин за постигане на каквото и да е живота е труд, вложен в качествена дейност.
 
От: От: Seo във Facebook

radev, това го знам. И съм те разбрал.
Има начини гоогле да проследява такива страници. Ако казваме на всички всичко скоро сео ще се прави само безплатно. Ти като специалист ще се сетиш най-вероятно, но моля те, не го публикувай после.


ти убеден ли си, че Гугъл взима насериозно връзки от всевъзможни субдомейни на вътрешни страници от 5 поднива, които се посещават само от собственика на акаунта и по чиитърски методи да се насилват ботовете на Гугъл да влизат в тях?

само от акаунти в места като хттп://нещоси.нещодруго.найякиядомейннасвета.цом/аппс/юзърс/профайл/дашборд?5959634ада можеш да събереш 30 000 линка. безспорен факт.

но тия от далавери от най яките домейни на света каква е далаверата всъщност като гугъл изобщо не се вълнува колко линка човек е оспамил по световните социалки.

сещате се за всичките далавери с линковете по чиитърски методи от .gov линкове и прочие. каква е ефективността на това?

една проста сателитка с 30-тина контента и няколко релативни връзки е далеч по ценно и далеч по-лесно бързо и лесно за реализация
 
От: Seo във Facebook

Разбира се че си прав. Да виждаш някъде да пиша че това е най-важното нещо на света? :) Но да направиш сателитка да е по-бързо не съм съгласен. Идеята на това приложение е да си добавиш сайтовете, да ги follow-неш, да им добавиш фийдовете и да забравиш за случая. Включая сателитките, поне аз така съм го направил. Получаваш свързване на всички тях на 1 място с еднократно конфигуриране.

Усещам че обичаш да спориш, но нямам много време че ми е натоварено в момента и спирам да пиша тук. Вече само в тази тема влязох повече пъти отколкото общо влизам във форуми за седмица (Мнения: 28 ).
 
От: Seo във Facebook

Той гугъл обича да си гледа съобщенията в facebook и даже ако са с линкове ги индексира много добре.
А и тези линкове - както каза радев хттп://нещоси.нещодруго.найякиядомейннасвета.цом/аппс/юзърс/профайл/дашборд?5959634ада
+ Nofollow е почти задължително и ако имате 2 такива линка вие се класирате на 1ва страница.. това е 100% гарантирано !!!Евала ти правя web-design че си го открил и сайта ти в момента е №1 за кл. дума !
 
От: Seo във Facebook

Sobieski :mad: не ме амбицирай да зарежа клиентите за момента, доста хора напоследък разбраха какво мога, неслучайно сайта седеще доста време на 4-о място. Не ми се хвърлят обаче пари за платени линкове в момента.
- няма да ти се обяснявам за какво пускам тая или оная статия, факт е че за 2 дни е прочетена 500 пъти, посещаемостта скочи двойно и над 10 души ми благодариха лично.
- не схващам каква е тази злоба, но щом я таиш, явно има защо.
Не схващам кой си, ако не те е срам, представи се, явно ще се надлъгваме доста с тебе. И последно - можеш да пишеш спокойно 1 седмица, ще вляза след толкова за да го прочета, дотогава ти ще си отгоре :lol:
 

Горе