SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

Абсолютно, но ако е на същата тематика.
Аз лично не бих губил време за сателитки, но темата ми е интересна :p
Ако това време се инвестира в основния сайт, ефекта ще е по добър (иначе се губи време = пари и фокус)
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

Сателитните сайтове са хубаво нещо, особено ако са направени с цел да са наистина в пълната дефиниция на думата сателит. Какво ще рече това? Качествени сателити, които ловят трафик и препращат към главния сайт. Такива, които не са само линк нейбърхуд сайтс, но и мрежа, образуваща голяма лавина от трафик, препращайки го интелигентно към главната цел.

Сателитни сайтове съм виждал много. Правил съм също. Има голяма значение дали ще направиш изпипан сателитен сайт, който да има красив дизайн, добро съдържание и всичко, като истински, друго е да плеснеш в някоя фри блог платформа 2 спиннати статии с 2-3 линка към твоя сайт. Така, че разликата определя и колко си струва да се правят. Аз лично не бих се заел да правя спамарски истории, независимо какви са и къде са, в крайна сметка добрия линк се определя и от това от къде е - от какъв сайт е.
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

Имам въпрос по темата: как да накарам сателит сайта да изглежда като натурално разширение на главния сайт пред гугъл? Авторски текстове + линкове/освен към главния сайт/ и към уикипедия и други сайтове с тематично съдържание, друго има ли?
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

Без сателитни сайтове във високо конкурентните ниши, просто няма смисъл да стъпвате :)
За високо конкурентни ниши ти трябват доста сателитки които да поддържаш със свежо съдържание
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

Хубаво трябва със свежо съдържание, но примерно рсс агрегаторите ще свършат ли работа с копираното съдържание?
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

Въпрос:
facebook или pinteres може ли да вършат работа за сателитни сайтове?
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

Въпрос:
facebook или pinteres може ли да вършат работа за сателитни сайтове?

Как така да вършат работа за сателитни сайтове?

Смисъл за трафик към сателитни сайтове или ?
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

Въпрос:
facebook или pinteres може ли да вършат работа за сателитни сайтове?

В tumblr и подобните по има начин да пльоснеш свежо съдържание (а не просто линк/социален сигнал).
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

Как се управляват?

Ами лесно, свежо съдържание възможно най-често, аз в моите слагам всяка седмица по една статия, ако можете повече още по-добре, но понеже имам много, даже и това ми е много. Освен това трябва да се набавят линкове към сателитките, нека поне да ги добавим в директории. Трябва да изглеждат като самостоятелни сайтове, а не сайт с 3 статии и тези 3-те да са препълнени с линкове. Приятен дизайн и най-важното отново ще го напиша: качествено и уникално съдържание, но нека всички статии да бъдат по възможност и интересни, а не спиннати или пък написани с гугъл преводач. Не пишете статии само за линка, а такива които биха се чели от хора!! Не гледайте на сателитните сайтове само като източник на линкове, направете си сателити за всяка ключова думи и се опитайте да ги класирате добре в СЕРПА, така ще получите не само линк, но и реални таргетирани посетители. Всичко това разбира се изисква много писане, ресурси и време, но няма как. Правете го качествено. При мен сателитките помагат доста, а някои даже се класират по думите си преди основния ми сайт, това говори добре за тяхното качество и ми носи реални посетители, защото просто всеки попаднал на такъв сайт правен от мен, може да отиде само в основния ми сайт. Някой беше казал, че сателитките вече са бита карта в СЕО-то, но аз все още не мисля, че нещата са точно така.
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

Имам опит по темата, включително в изключително силна конкуренция - постигнахме отличен резултат, затова ще си позволя да дам няколко съвета.
Предпочитам да ползвам термина "помощни сайтове", причината е тази, че терминът "сателитни сайтове" има вече лоша репутация - поради множеството спамърски и некадърно направени мрежи от сайтове.
Темата е много дълга, за да се събере в един пост, дори в една блог публикация. Поредица от публикации, може да свърши работа.
Ето защо ще напиша няколко основни неща:
1. Задължително разположени не само на различни IP, но и в различни Class C мрежи (вж. SEO хостинг).
2. Ключовата дума е разнообразие - както на сайтовете, времето на стартиране, софтуера, домейн имената и разширенията, собствениците на сайтовете, GA акаунти, темплейтите, тематиката, така и на начина на линкване, времето на линкване, анкорите, типовете линкове (follow, redirect, img, nofollow), местоположението на линковете (content, sign, sidebar, menu), различни социални профили, различни социални сигнали, по различно време. Не знам дали разбрахте нещо, но с 2 думи - сложно е :) и трябва да се планира не само по посока на линковете, но и по време. С напредване на времето управлението на тази мрежа става все по-сложно и риска да бъде разпозната и наказана от Google нараства - виждал съм го много пъти. Виждал съм мрежи от над 50 сайта, в които са вложени хиляди да пропадат идведнъж, защото са глупаво управлявани. Хубавото е, че ако знаете как да управлявате мрежата с напредване на времето тя става все по-силна и линковете все по-ценни.
3. Само уникално и интересно съдържание, приличен дизайн, никакви агрегатори на съдържание, никакви автоматични транслатори на текст (все пак е на Google), никакво спинване на текста, пише се за хората, не за търсачките.
Това са най-важните съвети, които се сещам в момента, няма начин да не съм пропуснал нещо ;)
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

Прочетох цялата тема - супер е ! Обаче не съм сигурен дали разбрах едно - мога ли да качвам статии от главния сайт в сателитката... Или трябва да пиша нови, които да са близки по тематика с тези в основния и да линквам към моя?
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

тия неща вече не са актуални, не го прави, ще си докараш пеналти
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

Бреей, ми аз мислех, че са основни работи :D принципно не съм направил много от нещата, единствено имам сателитка на поддомейн със 5 статии за момента, копипейстнати от главния сайт, но няма линкове още ... Тва лошо ли е, което съм направил ?

П.С. : Защо не се поднови малко темата със свежа информация, мисля че ще е полезно за всички :)
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

Използване само на думи като "копи-пейст" в изречение значи, че си направил нещо лошо. В интернет има доста изписано по тази тема и няма смисъл да правиш този номер, още повече да си копваш статии от твоя сайт...
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

Ами не бях разбрал правилно, но сега ще бързам да редактирам нещата. Иначе чета много в интернет, но не съм видял някъде да пише нещо различно от казаното тук относно сателитките. Наистина ли е толкова остаряла информацията?
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

уеб технологиите се развиват с дни, ти четеш информация от 2013...отговори си сам на въпроса. Относно 'сателитките', не четеш правилната информация явно. Това, което работи в момента, му се вика PBN и се прави от изтекли домейни с линкове в тях, с не оспамен профил и TF поне 15. Но не ти го препоръчвам, щото хора, които нямат опит и правят PBN, най-често си навличат пеналти. Ако ще оптимизираш бг сайт, изобщо не чети за тия неща, в бг се оптимизира много лесно органично, без greyhat схеми.
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

До младежа дето се прехласва по PBN повече информация има тук

Истината е че всъщност е минно поле и при неправилно използване може да има колосални жертви.
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

Добре де, ами кои методи тогава е най-добре да използвам? Аз в момента единственото, което правя е да пиша статии (уникални) и да ги качвам във ФБ,Туитър и Г+ . И съм добавил сайта в 5 директории, от което виждам резултат.

П.С. Понеже, качих няколко статии в категории за статии ( това стара техника ли е ?) забелязвам, че разликата между посещения на сайта и прочитанията на статии е доста нараснала, това нормално ли е .
 

Горе