SIM карта за GPS тракер

wood

Well-Known Member
Колеги, имам следният въпрос ако някой е по запознат.

Реших на буса да сложа GPS тракер, купих от Алито един GPS Dyego. Тракера е със SIM карта и имам една нейзползвана карта на А1 но тя е само за интернет. Казаха че ставала и за верификация...та въпросът ми е тази карта дали ще свърши работа за тракера тук в България и в Гърция. Като тракера някой команди се задават чрез СМС.
 
Спомням си, че на старата ни фирма искаха да слагат такива тракери на една фирма на служебните коли и там искаха да си има номер, но беше много отдавана, не съм сигурен дали все още е така. ;)

Ето нещо, което може да ти бъде полезно:

wildgame.bg/bg-product-details-127.html
 

Има и едни things mobile, но тях не съм ги пробвал.
 
Последно редактирано:
Пробвай да си поръчаш от ebay сим карта на Lycamobile или от сайта им Германия или Англия. Работят безотказно по нашите земи ;)

You can order a free SIM card at Lycamobile. You should charge your SIM card balance while order to be able to get text messages from your GPS tracker and open the SIM card for GPRS traffic (internet traffic for your GPS tracker).
 
Колеги, имам следният въпрос ако някой е по запознат.

Реших на буса да сложа GPS тракер, купих от Алито един GPS Dyego. Тракера е със SIM карта и имам една нейзползвана карта на А1 но тя е само за интернет. Казаха че ставала и за верификация...та въпросът ми е тази карта дали ще свърши работа за тракера тук в България и в Гърция. Като тракера някой команди се задават чрез СМС.
Аз по мой и на приятели опит съм се ориентирал, че там ако нещо е прекалено евтино, като го сравниш с аналогична стока на средностатистичека за нея цена - нещо не е наред. Наскоро "изгорях" с една флашка и то уж маркова. И от продавач с висок рейтинг.
 
Пробвай да си поръчаш от ebay сим карта на Lycamobile или от сайта им Германия или Англия. Работят безотказно по нашите земи ;)
В България се продават карти от цял свят , включително и английски карти от 100 години.


 
Колеги, имам следният въпрос ако някой е по запознат.

Реших на буса да сложа GPS тракер, купих от Алито един GPS Dyego. Тракера е със SIM карта и имам една нейзползвана карта на А1 но тя е само за интернет. Казаха че ставала и за верификация...та въпросът ми е тази карта дали ще свърши работа за тракера тук в България и в Гърция. Като тракера някой команди се задават чрез СМС.

Не виждам причина да не стане. Картата трябва да има активиран роуминг и да може да се ползва нета в роуминг.

Този тракер не знам какъв е но има тракери със софтуер или профил в техен сайт от който можеш да се логнеш за настройки по всяко време, понеже е свързан в интернет посредством сим картата.

Ако това е тракера, оставам с впечатлението, че може да ползваш и апп за да следиш, без да пращаш смс-и за кооридани. И в двата примера апликациите са само за телефон с андроид




В друго видео видях че имат и техен апп. Трябва да пробваш


Screenshot_20240130-004353.png
 
Ходих до офис на А1 и ми казаха че тази карта е за еднократна употреба...което много ме съмнява защото на картата пише че може да се презарежда.
С две думи си взех прдплатена карта с включени СМС и разговори и вече тракера работи перфектно.
И найстина тракера има куп опции, следене в реално време, показва скороста с която се движи колата, можеш да връщаш назад маршутите, можеш да изключиш колата дистанционно, аларма ако се запали колата, ако напусне опрределен периметър, ако колата ти я вдигне паяк...
Работа за час и половина и 58 лв.
 
Ходих до офис на А1 и ми казаха че тази карта е за еднократна употреба...което много ме съмнява защото на картата пише че може да се презарежда.
С две думи си взех прдплатена карта с включени СМС и разговори и вече тракера работи перфектно.
И найстина тракера има куп опции, следене в реално време, показва скороста с която се движи колата, можеш да връщаш назад маршутите, можеш да изключиш колата дистанционно, аларма ако се запали колата, ако напусне опрределен периметър, ако колата ти я вдигне паяк...
Работа за час и половина и 58 лв.
Като мине време, сподели колко е разхода за тази сим карта, като интернет роумниг и тнт. на месец
 

Горе