SportsDirect - Промени в тарифите за доставка ?

Modular

Active Member
Знам че тук има доста хора които поръчват от спортсдирект и искам да питам дали ви се е случвало подобно нещо. Накаратко преди 3-4 дни пуснах поръчка и днес получих следното писмо:
Dear Sir/Madam



Unfortunately as your parcel weighs 118kg I need to ask for additional shipping costs of:£ 60.

If you are happy to pay this then please provide me with the following information:

The card you are using

The name on the account

The long card number

The expiry date

The CV2

The billing address for the card you are using.

Please do not provide your details through email, please provide me with the details via the telephone my number is; 0845 129 9230.
If you are not happy to pay this then please let me no and I will be able to cancel your order and refund you in full.
If we do not receive a response within 10 days your order will automatically be cancelled.
Kind Regards


Проблема е че никаде не беше опоменато за такова увеличение, а в email-a който пращат след поръчката и в момента на плащането си пишеше че доставката е 29.99 паунда

Sub Total:
£2474.66

Delivery:
£29.99

Grand Total:
£2504.65

Още по интересно е че в сайта им тарифата за доставка до БГ пише че е 19.99 паунда. Чесно казано не ми е за 60-те допълнителни паунда но това да си дам всичките данни от картата е абсурдно. СЪщо така е-майлът от който получих това писмо не е типичния cs[at]sportsdirect[dot]com, а някаквоиме[at]sportsdirect[dot]com.
Преди малко им писах, но предвид че често отговарят със закъснение от 3-4 дни се чудя дали на някой до сега му се е случвало?
ПС: £ = паунда
 
От: SportsDirect - Промени в тарифите за доставка ?

Този имейл много прилича на спам, ако има някакви промени би трябвало да е отбелязано и в сайта, а най-абсурдното е да ти искат номера на картата :)
 
От: SportsDirect - Промени в тарифите за доставка ?

[at]sportsdirect[dot]com със сигурност не е истинско това, само се чудя какво печелят, след като няма как да видят отговора на такъв мейл
 
От: SportsDirect - Промени в тарифите за доставка ?

Дано наистина да е така. Между другото част от поръчката вече е изпратена, което също ми се струва странно.
 
От: SportsDirect - Промени в тарифите за доставка ?

Не бях чувал да има доплащане за килограми.Доставката е 30 паунда.Ти колело ли си купи че ги направи тия 100 килограма?
Разкажи после какво е станало ,че да не се опарят и други...
 
От: SportsDirect - Промени в тарифите за доставка ?

[at]sportsdirect[dot]com със сигурност не е истинско това, само се чудя какво печелят, след като няма как да видят отговора на такъв мейл

Не виждаш ли, че искат данните по телефона, а не по мейла ...
 
От: SportsDirect - Промени в тарифите за доставка ?

Не виждаш ли, че искат данните по телефона, а не по мейла ...

Да, не го бях видял - ами това обяснява всичко. Пускат фалшив мейл от техния домейн и искат данните на телефон. 100 процентова измама.
 
От: SportsDirect - Промени в тарифите за доставка ?

Оказа се че наистина имат промени в тарифите за доставка. Имайте го на предвид когато правите по-големи поръчки, може да ви треснат допълнителна такса за доставка нищо че при поръчката пише друга цена. Не съм сигурен, но това май е против законите в ЕУ за електронна търговия:mad:
 

Горе