Stripe в България

Страхотна новина! Ако наистина го приемат директно си затварям фирмата в UK и ще си прехвърля всичко на българска фирма.
Каква е идеята ти че искаш да затваряш английската? При две работещи фирми имаш повече възможности за действия.
 
Каква е идеята ти че искаш да затваряш английската? При две работещи фирми имаш повече възможности за действия.
Да, и определено си идея по-гъвкав. Но и с повече плащания към всяка. Но пък, ако вървят, не е проблем предполагам. ;)
 
Да, и определено си идея по-гъвкав. Но и с повече плащания към всяка. Но пък, ако вървят, не е проблем предполагам. ;)
Белгийската ми фирма и чудо да стане няма да я затворя защото клиентите ми са базирани в Белгия и Холандия и имам много плюсове.

Но през английската фирма правя всичко странично като купуване и продаване на стока и още куп неща но сега ще я закривам и ще я преместя в България защото ще си спестя разходите в пъти и ще си вдигна печалбата т.е вместо да плащам на счетоводител по 700 паунда всеки месец в България на оутсорсинг ще плащам по 200лв спрямо броя фактури които издавам.

Просто България за момента ми дава много плюсове и адски много врътки които ме съблазняват да прехвърля страничният ми бизнес на българска фирма.

Но тези плюсове и врътки не са за обсъждане в форума.
 
Радвам се за теб. Звучи много добре казаното от теб. :) Пиши да кажеш това с тази система как е минало при теб. Нали ще го ползваш, поне с такова впечатление останах. ;)
Разбира се! Чакам с нетърпение да дойте 14-ти защото тогава ми изтича карантината и дефакто на 15-ти съм свободен гражданин. :D
Тогава ще си направя електронен подпис и директно ще си пусна документите за регистрация към търговския регистър и съм в джаза.
 
Ако се приемат плащания с карта (прес страйп) на сайта трябва ли да се издават касови бележки? Какво стана с Н 19 и СУПТО?

Ще продавам услуги през сайт. Сега приемем само по банка, но клиентите предпочитат с карта и започвам подготовка.
 
Ако се приемат плащания с карта (прес страйп) на сайта трябва ли да се издават касови бележки? Какво стана с Н 19 и СУПТО?

Ще продавам услуги през сайт. Сега приемем само по банка, но клиентите предпочитат с карта и започвам подготовка.
Не е нужно да се издават касови бележки. Би било добре да им изпращаш фактура (мисля че го има вградено в Stripe).
 
Не е нужно да се издават касови бележки. Би било добре да им изпращаш фактура (мисля че го има вградено в Stripe).
Ще следя темата, тъй като и вече тотално се обърках с Н18, СУПТО и небходимостта от издаване на касови бележки. С PayPal нещата по същия начин ли стоят? Лошото е, че информациите на НАП и БНБ се разминават по темата и още няма категоричен отговор (или поне аз не намирам). Относно съвета ти, че не трябва да се издават касови бележки - може ли малко разяснение и евентуално да споделиш опит защо така мислиш?
 
Ще следя темата, тъй като и вече тотално се обърках с Н18, СУПТО и небходимостта от издаване на касови бележки. С PayPal нещата по същия начин ли стоят? Лошото е, че информациите на НАП и БНБ се разминават по темата и още няма категоричен отговор (или поне аз не намирам). Относно съвета ти, че не трябва да се издават касови бележки - може ли малко разяснение и евентуално да споделиш опит защо така мислиш?

В момента закона трудно може да бъде спазен защото е в процес на промяна... От две години.

Имаш няколко варианта и е най добре да направиш две неща

1. Говори с Христо Петров - счетоводител с голям опит в тази сфера. Намери го във фб.

2. Започни без да се притесняваш за да валидираш идеята,ако е нещо ново. Може да се окаже, че няма смисъл да четеш закони, ако ме разбираш правилно.

Най лошо е да умуваш сам и губиш време. А то сега е най ценно,четвъртото тримесечие.

Успех!
 
B
В момента закона трудно може да бъде спазен защото е в процес на промяна... От две години.

Имаш няколко варианта и е най добре да направиш две неща

1. Говори с Христо Петров - счетоводител с голям опит в тази сфера. Намери го във фб.

2. Започни без да се притесняваш за да валидираш идеята,ако е нещо ново. Може да се окаже, че няма смисъл да четеш закони, ако ме разбираш правилно.

Най лошо е да умуваш сам и губиш време. А то сега е най ценно,четвъртото тримесечие.

Успех!
Благодаря за своевременния отговор и за препоръката! Относно Q4 - абсолютно си прав. Може би наистина е по-смислено сега да се фокусираме върху този период. :)
 
Здравейте! Има ли значение за Stripe, IP-то ми дали съответства на адреса? В моят случай искам да направя Stripe регистрация на английска фирма, но да ползвам българско IP, без VPN/VPS?
 
Здравейте! Има ли значение за Stripe, IP-то ми дали съответства на адреса? В моят случай искам да направя Stripe регистрация на английска фирма, но да ползвам българско IP, без VPN/VPS?
С това не се експерементира, защото лесно се хваща. По-скоро си ги питай преди да правиш това упражнение. Пейпал много си го гледа, Фейсбут прави анонсмътни за това също, абе големите си го следят и свети червената лампичка, ако нещо не мачва. Те дори вече и простите системи, го имат това, говоря за билинг веб приложенията. ;)
 
направих си регистрация в Страйп фирмена обаче си добавих лична банкова сметка, дали мога след време да си я сменя? А дали бих имал проблеми с НАП ?:Д
 
Здравейте,
моля запознатите със Страйп за малко инфо - може ли чрез Страйп да се връщат пари или част от цялата сума по дадена поръчка?
Не намерих такава опция, но още ми е нова и е възможно още да не съм я откриал, а да я има.......
 
Може, от Payments менюто:
Screen-Shot-2021-07-22-at-5.21.39-PM.jpg
 
  • Like
Реакции: gap
За да не отварям нова тема ще пиша в тази.
Не ми се получава регистрацията нещо. Да не би да е задължително да се сложи уебсайт ?

sssss.png

sss2.png
 

Горе