Varnish + Nginx, SSD хостинг с cPanel, CloudLinux 7 в Canada / USA

coolice

Owner
Дойде момента за следващото поколение на SSD хостинга ни, базиран отново на последно поколение технологии като:



  • Cloud Linux 7
  • Nginx + Varnish акселерирация
  • Mod LSAPI (LiteSpeed PHP хендлър, преправен за Апач сървъри)
  • PHP Versions: 4.4, 5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 7NG
  • DDOS защита... (безплатно включена за всички акаунти)
  • Canada / USA геолокации

https://ca-us.coolicehost.com/cpanel-varnish-hosting.html



Тъй като доста стари потребители, харесвате хостинга на Неймчиип за САЩ, сме се постарали да клонираме техните лимити на акаунтите относно CPU, RAM и процеси, хоствани домейни... Като разликите са в това че нашите хостинг планове имат Nginx + Varnish за ускорение зареждането на сайтовете и намаляване на използваното CPU, и в SSD пространството (за малките акаунти) но сме доста конкурентни като пространство и цена спрямо бизнес клас акаунтите им и Big Dog 2. Нащите малки акаунти ползват същото пространство, като бизнес акаунтите и пространството може да се ползва на 100% без скрити условия (не ви предлагаме 20 –50 ГБ - Unlimited с условието че може само неща сайтовете да се ползват - неим чиип долу под плановете го пише и в общите си им условия ) ами може да си го ползвате на 100% за каквото си решите (както е нормално за всеки бизнес ориентиран хостинг) ... Също така предлагаме и месечен билинг...

Новият сървър се намира в Монтреал Канадa + USA геолокирано IP. от Лос Анджелис Пасадена



canada-geo.png




geo-ip-us.png


скрииншотовете са от geoip.flagfox.net
 
От: Varnish + Nginx, SSD хостинг с cPanel, CloudLinux 7 в Canada / USA

Nginx + PHP 7 - Скоро си играх да си тествам стабилност на иптв с билинга и стриимването ,меко казано свръх пъргаво и стабилно ,а с SSD сигурно ще лети .
 
От: Varnish + Nginx, SSD хостинг с cPanel, CloudLinux 7 в Canada / USA

You must spread some Reputation around before giving it to coolice again.
 
Re: От: Varnish + Nginx, SSD хостинг с cPanel, CloudLinux 7 в Canada / USA

Nginx + PHP 7 - Скоро си играх да си тествам стабилност на иптв с билинга и стриимването ,меко казано свръх пъргаво и стабилно ,а с SSD сигурно ще лети .

Стига да работи скрипта добре на PHP 7, бих я препоръчал на всеки (но по-стари урдпрес теми и плъгини тук там имат проблеми)

You must spread some Reputation around before giving it to coolice again.
Стараем се да иновираме :)

Не е ли прекалено евтино?

Американските хостинги всички лимитират на Vmem а не на Pmem (от там изглежда че дават повече) реално на всички европейски планове VMEM е Unlimited (Мога да го напиша 16ГБ ако реша :)) ... отначало мислех да си сложа мойте си лимити но изглежда малко, а доста колеги харесват нейм чиип затова сложих техните лимити (те си ги публикуват).... получава се качествено споделено хостингче допълнително ускорено с Nginx + Varnish и последни версии на операциоанната система и модулите (повечето доставчици са на 6ца)... Ако клиент ще изсипва много трафик на куп (като от фейсбук ;)) все още хибридните планове ще е са по-мощни поради доста повечето Entry Процеси и оригиналното LSAPI ... обаче на кешираните страници не се броят ентри процеси така че ако даден сайт се възползва ефективно от кеша пак може доста трафик да понесе, а кеша почти не харчи ресурси...

та такам ... не е много, не е малко, по-средата е и със сигурност е повече от 1:1 с нейм чиип при сервиране на страници (което ми беше идея, не ви продавам просто хостинг като другите, пробвам нещо повече от това което други предлагат и хората смятат за качествено :))

Nameservers като на другите планове ли са или са различни?

Аз продължавам да си развивам днс клъстъра... всички нейм сървъри в него синкват всички зоните ns1. ns2 европа и ns3, и ns4 сащ канада, обаче нали клиента като напише адреса на даден сайт пита първия записан нейм сървър съответно от сащ / канада ще им е по бързо да питат ns3 и ns4 който се намират там отколкото да питат ns1 и нс2 в европа затова мейла за активиране идва с ns3 и ns4 - дано успях да обясня каква е идеята :) (ако ги напиша всичките някой клиенти ще се объркат и ще сложат всички и то по ред на номера а за сащ / канада ще има ненужно лейтънси )
 
Последно редактирано от модератор:
От: Varnish + Nginx, SSD хостинг с cPanel, CloudLinux 7 в Canada / USA

Айде, идвайте в Америка!

Кака ви вече намърда един монреалски приятел на едно семпло планче - семпло, семпло ама с php7 и всички глезотии.
И бях объркала нейм сървърите, което ми даде възможност да сравня скоростта с нс1,нс2 и нс3,нс4 :) - за малки риби няма голяма разлика.

Старичък уърдпресс с не много и не много нови плъгини си тръгна без проблеми.

Шегата настрана, много съм доволна и Кула помага като за световно.
 
Re: От: Varnish + Nginx, SSD хостинг с cPanel, CloudLinux 7 в Canada / USA

Айде, идвайте в Америка!

Кака ви вече намърда един монреалски приятел на едно семпло планче - семпло, семпло ама с php7 и всички глезотии.
И бях объркала нейм сървърите, което ми даде възможност да сравня скоростта с нс1,нс2 и нс3,нс4 :) - за малки риби няма голяма разлика.

Старичък уърдпресс с не много и не много нови плъгини си тръгна без проблеми.

Шегата настрана, много съм доволна и Кула помага като за световно.

Мерси за добрите думи аз да попитам как я виждате скороста на място от локални инстернет достсвчици :)

You just completed your payment. :)

Акаунта беше активиран веднага :)

ПП Това което питам Aгата бих питал и други потребители страницата на самия ка/ус хостинг си е на онзи сървър
 
Последно редактирано от модератор:
От: Varnish + Nginx, SSD хостинг с cPanel, CloudLinux 7 в Canada / USA

Биткойните и лайткойните през OKPAY ли ги приемаш (те май само Биткойн поддържаха)?

Защото при тестване на checkout процеса има радиобутони PayPal, Skrill и OKPAY само.
 
От: Varnish + Nginx, SSD хостинг с cPanel, CloudLinux 7 в Canada / USA

Имаш сериозен проблем със системата за защита от измами.

Oops, there's a problem...
MaxMind Error

Your address is not recognised. Please check and re-enter.

При плащане с OKPAY няма логика да проверяваш IP адреси, при OKPAY практически няма риск от chargeback (особено ако клиентът е платил с Биткойн без регистрация).

Така че да отказваш на клиенти със съмнителни IP адреси плащащи със сигурен метод на плащане не е добра идея.

Ако може да изключиш MaxMind или там каквото ползваш при плащане с биткойни би било целесъобразно (който плаща с биткойни вероятно ползва и прокси в друга държава).
 
Опциатя за Fraud Screening e вградена в билинг системата има две положения ON / OFF и процент на съмнитеност на поръчката, като прави проверката преди да си стигнал до билинг страницата така си работи и е ioncube кодирано така че каквото са предоставили това, whmcs е най популярната билинг система за хостинги ползва се дори и от много големи хостинг фирми като хостгатор

Мога да разрешава дадена поръчка ръчно като се пише на съпорта независимо какъв е резултата от скриининга :)

ПП Не само биткойн ами и лайт койн и dodgecoin може да се приема през ОК
 
От: Re: От: Varnish + Nginx, SSD хостинг с cPanel, CloudLinux 7 в Canada / USA

Мерси за добрите думи аз да попитам как я виждате скороста на място от локални инстернет достсвчици :)

ПП Това което питам Aгата бих питал и други потребители страницата на самия ка/ус хостинг си е на онзи сървър

Много добре се зарежда страницата в Монтреал
html 147ms
DOM content loaded 415ms
Load 822ms
 

Горе