Wordpress проект + форум?

laik

New Member
Здравейте, живи и здрави и най вече успех проектите...

Надявам се да съм в правилната секция за питанките си, ако не съм - предлагам да ме извините.

От прочетеното до момента(тук и най общо казано в нета) се спрях на WordPress, с него бих искал да стартирам проекта в главата си. Темата ще е автомобилна най общо казано, не малко снимки с кратко разяснение към тях и разбира се за по интересно смятам да пусна и форум. Тук идват и питанките ми, какво бихте ме посъветвали...

WP и отделно пуснат форум(phpbb - с него най лесно бих се справил, имам малък опит) или само WP и bbpress да речем? Отделно искам да ви попитам, понеже съм в голяма дилема как да процедирам - да пусна първо форума(ако ще е отделна система phpbb) и после WP, първо WP и малко по късно форума или да пусна форум и блог заедно?

Популяризирането на проекта ще го мислим на по късен етап. :)

Благодаря и респект...
 
има плъгини за форум изглеждаще добре един дето го бях тествал (не съм работил сериозно с него тестово го бях доабвил

иначе отделната инсталация предоставя въможност за повече гъвкавост в бъдещето а урдпреса простота на работа и много дизайни :) катое плъгин
 
От: Wordpress проект + форум?

10x за отговора, поне не останах "девствен". Благодаря и на всички прочели питанката ми...

От друга срана се замислих, колко ли е предприемач, че имам един риплей.!? Сякаш не съм предизвикал сензация или стария форумен юзър се е отеГчил(пише се с Г)?

Администрацията да ме извини за думите - ама ебах маму SEO оптимизацията и тем-подобните след като нема никво при питанките... Дъвчите си по десетина теми и другото ви е трафика, а!? Или просто не ви е интересно и до толкова сте зациклили, че просто прехвърляте новите юзъри!?

После/следпис: demond said= Ако размерът няма значение зашо тогава съм толкова популярен!?
 
Re: От: Wordpress проект + форум?

10x за отговора, поне не останах "девствен". Благодаря и на всички прочели питанката ми...

От друга срана се замислих, колко ли е предприемач, че имам един риплей.!? Сякаш не съм предизвикал сензация или стария форумен юзър се е отеГчил(пише се с Г)?

Администрацията да ме извини за думите - ама ебах маму SEO оптимизацията и тем-подобните след като нема никво при питанките... Дъвчите си по десетина теми и другото ви е трафика, а!? Или просто не ви е интересно и до толкова сте зациклили, че просто прехвърляте новите юзъри!?

После/следпис: demond said= Ако размерът няма значение зашо тогава съм толкова популярен!?

Имах доброто желание да отговоря ама заклевам се не разбрах въпроса. Може ли пак ако обичаш да формулираш питането от второто си мнение.
 
От: Wordpress проект + форум?

ЕЕЕЕЕЕЕеееееЕЕеееЕЕЕЕЕЕеееееее, все пак провокирах юзър... Бах маму и кеф!

Маму и мечка и аз не си разбрах в смисъл толкова съм "оптимизиран", че и аз не съм на себе си. Всеки да е доволен от постигнатото или поне да се преструва на такъв(доволен)...
 
Re: От: Wordpress проект + форум?

10x за отговора, поне не останах "девствен". Благодаря и на всички прочели питанката ми...

От друга срана се замислих, колко ли е предприемач, че имам един риплей.!? Сякаш не съм предизвикал сензация или стария форумен юзър се е отеГчил(пише се с Г)?

Администрацията да ме извини за думите - ама ебах маму SEO оптимизацията и тем-подобните след като нема никво при питанките... Дъвчите си по десетина теми и другото ви е трафика, а!? Или просто не ви е интересно и до толкова сте зациклили, че просто прехвърляте новите юзъри!?

После/следпис: demond said= Ако размерът няма значение зашо тогава съм толкова популярен!?

няма отговор как е по добре тестваш си за себе си

трябваше ли да го напиша така

/wp-admin/plugin-install.php пишеш forum в търсачката избираш си си WP Forum Server тази съм тествал (четеш инстала на детаилс за всеки случай) даваш иснтал или си избираш друга и си готов с интегрирано решение... най лесното всичко е на едно място с една база за потребителите и с еднакъв дизайн какъвто си избереш за урдпрес... (просто разтегнах горния отговор) и си готов да пуснеш всичко накуп мисля че за около 5 минути ще станеш готов

за урдпрес има всичко и няма нужда от такива разяснения дори за съвсем начинаещите ама като ме четете през ред

за маркетинг си отваряш друга тема че хората четът по интереси или ползваш търсачката...
 
Re: От: Wordpress проект + форум?

ЕЕЕЕЕЕЕеееееЕЕеееЕЕЕЕЕЕеееееее, все пак провокирах юзър... Бах маму и кеф!

Маму и мечка и аз не си разбрах в смисъл толкова съм "оптимизиран", че и аз не съм на себе си. Всеки да е доволен от постигнатото или поне да се преструва на такъв(доволен)...

Правя втори опит да се включа адекватно и да отговоря (ако мога) на някакъв въпрос ама нейсе - явно днес не ми е ден.
 
От: Wordpress проект + форум?

coolice, браво! Ако има +М за рейтинг имаш 10, ако е по правилата. 10х утре/днеска вече ще разнища и евентуално ще те търся отново.

После/следпис:
 
От: От: Wordpress проект + форум?

Дъвчите си по десетина теми
Вчера и нощес дъвчИхме една тема. Не остана време за друго. Но пък направихме рекорд! :| 8)
А по това, което разбрах от трите ти изказвания, ще споделя, че WP не ми харесва. А за форум можеш да влезеш в кръчмата и да видиш какво съм си харесал. Има работа за бояджията, но те са капризно племе и тегаво се работи с тях.
На кое кога ще режеш лентата, след като не са популяризирани, е все тая. Никой не чете отпечатан вестник, но недоставен при читателя.
 
хм, тъй като явно и въпреки отчаяните си опити аз няма да бъда включен в дискусията, се оттеглям. Ще попреживям нещо от ония десетината теми
 
Re: От: Wordpress проект + форум?

coolice, браво! Ако има +М за рейтинг имаш 10, ако е по правилата. 10х утре/днеска вече ще разнища и евентуално ще те търся отново.

После/следпис:

хъм може просто да подкрепиш форума, като натиснеш някой от социалните бутони за предпочитане на хоум страницата на форума :) не е задължително но ако все пак сме били от помощ ще е помощ и за нас... :)
 
От: Wordpress проект + форум?

coolice = "хъм може просто да подкрепиш форума, като натиснеш някой от социалните бутони за предпочитане на хоум страницата на форума не е задължително но ако все пак сме били от помощ ще е помощ и за нас..." направих гo!

Вискяр Бг - Сякаш те схванахи все пак?

BullBlogger, не си изключен и все пак към десетино-темите ли се опредляш?

Малко е странно да правиш нещо от сорта на инфо/хелп сайт, като главна идея ти е да събереш някакви посетители(естествено за пари)... И не след дълго да ги натрупаш(посетитлите) и да забравиш от къде и за какво си тръгнал. Май парите са избягали или в опитите си да ги съберем сме се забравили!? Да не забравим и самите юзъри от къде и за какво се "ежим", на кое/какво отгоре!?
 
От: Wordpress проект + форум?

Докато четях първия пост, вече се виждах как пиша един прилично аргументиран и сериозен пост.
... И после зазяпах надолу и се отказах.

Щот поставящият запитването автор очовидно има далеч по-належащи проблеми за разрешаване.
Като например минаване на друга дрога, смяна на дилъра, или успешното укриване на лаптопа под дюшека (в съответната клиника) преди да е минал пазача от нощната смяна ...
 
Малко е странно да правиш нещо от сорта на инфо/хелп сайт, като главна идея ти е да събереш някакви посетители(естествено за пари)... И не след дълго да ги натрупаш(посетитлите) и да забравиш от къде и за какво си тръгнал. Май парите са избягали или в опитите си да ги съберем сме се забравили!? Да не забравим и самите юзъри от къде и за какво се "ежим", на кое/какво отгоре!?

Ъ?

Човек, какви ги пишеш бе? Изобщо не мога да ти проследя мисълта.

По темата. В момента има 2 популярни форумни добавки:
1) bbPress - най-поддържаният, а и с най-добра структура с цел ползване на вече съществуващите в ядрото на wordpress функции и таблици в базата данни. За мен това е най-правилният избор.
2) WP Forum Server - ползва се масово, защото е лесен за употреба и не се налагат кой знае какви редакции по темплейта. Също така интерфейса му наподобява този на IPB при версия 2.*, с който потребителите са свикнали.

Аз лично във всички случаи бих предпочел bbPress.

Имаш и друга опция - ползване на "мост" (bridge) между wordpress инсталацията и форума. За съжаление, за мен единствената качествена и безплатна форумна система е myBB. В противен случай ще трябва да се изръсиш едни 150-200$ за лиценз за vbulletin/IPB.
Отделно на парите пък, ще трябва и доста здраво да си поиграеш върху темплейта, за да го докараш на вид такъв, какъвто е сайта. Това не го казвам случайно, защото в 99% от случаите в които попадна на сайт, а той ме прехвърли на некъв форум с коренно различен дизайн просто набивам Х-а. За мен такъв проект е аматьорски и съм толкова песимистично настроен, че ще намеря нещо полезно, че дори не ми се и занимава да го търся.

Що се отнася за броя на отговорите в темата ти, хайде да не се репчиш. Никой не ти е длъжен. Всеки който има желание ще ти отговори, когато има време.
 
Последно редактирано:
От: Re: Wordpress проект + форум?

Noke, преди да се разпиша във форума/системата, те имах за един от малкото ~ мозъци. След отговора ти определено се замислих? Предполагам ти е през KBD-то и все пак да ти го кажа. Искам да ти споделя една лека недосегаема(е вече е) = на достатъчно години съм за да имам жена дете и да чакам второ такова(живот и здраве), плащам си битовизмите най редовно И ТО безгрижно, имам доходоносен бизнес и се кефя на живота като цяло. Смисъл от поста ти с намеса на дрога, дилъри, дюшеци и тем подобни не видях, но ще то кажа че всяко менение е неангажиращо... Както моето = така и твоето, за това недей се пъни, като балканче на баир - излишно е. :)

ktomov, хареса ми отговора и е един от малкото които очаквах... подкрепям мнението ти(от прочетеното из нета и тук-тази СЕО затворена комюнити) и днеска ще коригирам някои детайли.

Не се репча, просто изразявам неангажиращото си мнение = Както казах по-горе = _всяко менение е неангажиращо... Както моето = така и твоето_. ;)
 
От: От: Re: Wordpress проект + форум?

Що ми се струва, че тоя се прави на мен?

Както и да е, на въпросите ти - първо правиш WordPress-а, популяризираш го малко и тогава пускаш форум. Напълно е без значение дали ще го правиш на отделна система или в самия блог. Ако мислиш, че ще имаш много потребители - по-добре голяма система, ако не - по-добре и без него. Не се хвърляй да правиш веднага форум, защото ще направиш боклуци в индекса, нищо повече.

След т'ва - нещо ми се чини, че си някой баннат previous хейтър,а? Това че си нов не ти дава правото да се правиш на важен и надрусан 16.5 годишен, 'кей? По принцип хората питат и търпеливо чакат отговор, без значение дали са нови или са тука от 15 години. Всеки във форума се опитва да помогне на който може, точно това е и идеята му, точно това и правим - помагаме си. Постоянно. Ако си някъв нервак, по-добре не се захващай с това. Тая работа е за хора, които са спокойни, хора които са кадърни и хора, които могат да чакат. Ако ще, не WP s PBB да си направиш, ами и купен html28 сайт с 15 милиона маркетингов бюджет, пак нищо няма да направиш, ако нямаш търпение.

Мнението ти никак не е неангажиращо, напротив - прекалено е ангажиращо и натоварващо. Но не се тревожи :) Ще ти се даде още един шанс, предполагам. А след това шутЪТ в гъзЪТ и така... Няма да си първия, който изхвърча от тука и отива в някои други форумчета, като вместо в Introduction да пише "Здрасти" , пише "Абе ония от Предприемача..." .

Ако искаш наистина искаш мнението на някого трябва да го изчакаш, особено щом става дума за мнение на човек, по-опитен от теб. Да не говорим, че някой нагляр като теб ще иска 20 кинта за консултация за подобно нещо. Или поддържаш добрия тон, или си заминаваш по живо, по здраво.
И както Eminem веднъж каза ...
Fuck you, but have a nice day
 

Горе