WP базиран сайт на 3 езика, как?

Няма да стане с този плъгин. Май ще мина на метода с директории. :) Нищо лично WP девелопърите, но никой до сега не ме е очаровал с транслейт плъгин. Все нещо някъде гърми. ;)

Като ползваш праисторическа версия на WPML (последната безплатна), която излезе в средата на 2011та е напълно възможно да ти гърми нещо. Все пак доста неща се промениха в самият wordpress за малко над 2 години и няколко месеца.

Обоснови се? :) Аз го намирам за страшно удобен feature. 1 инсталация, 1 база, 1 главен сайт с добавки/теми, 1 конфигурация -> множество сайтове. Чисто от административна гледна си спестяваш куп работа като го сравним с 3 или 50 отделни инсталации например. Също така footprint-a върху сървъра е по-малък, т.е. натоварването е по-малко = пестиш и пари.

Ок, има и по-удобен метод със собствени wordpress репота за ядрото, добавките, темите и custom файлове за различните инсталации с баш скриптове за deploy, но това е за хората с по-изкривени наклонности като мен.

Като имаш wpml отново имаш 1 инстлация, 1 база, 1 главен сайт с добавки/теми, 1 конфигурация. Чисто пък от административна гледна точка ще ти се е*е мамата когато се опиташ да направиш каталог с 300 продукта на 3 езика в мултисайт режим, вместо да ползваш WPML.

Тук не говорим за мултисайт и отделни инсталации. Говорим за мултисайт срещу 1 инсталация с 1 плъгин. Темата въобще прочел ли си я изобщо?
 
Като ползваш праисторическа версия на WPML (последната безплатна), която излезе в средата на 2011та е напълно възможно да ти гърми нещо. Все пак доста неща се промениха в самият wordpress за малко над 2 години и няколко месеца.
Да, така е. Но и няма да ми е много сигурно, че после няма да гръмне пак нещо, за това предпочитам да са изчистени 2 сайта. А и ако е иска оптимизация за Ен пазара, вече става интересно. :) Не, че няма да стане, но ще е тегава история. :)
 

Горе