Youtube клиповете накъсват в Chrome за Linux

miratrade

New Member
Някой друг с Linux имал ли е този проблем? И как се е справил?
Линукса e Убунту 12.04 LTS - проблема го прави в Chrome browser-a, Firefox примерно не го прави.
Видеото си върви и звука.... само дето картината се забавя и накъсва. Не е нещо от връзката да кажеш...
В други видео портали го няма проблема.
Явно нещо с флаш плеъра, но той нали си е предварително вграден в google chrome..
 
От: Youtube клиповете накъсват в Chrome за Linux

То и при Windows е така, но има едно нещо, което оправя нещата, не знам за линукс дали ще стане. Пише се в браузъра chrome://plugins/ и се забранява флаша, който е от браузъра, а се разрешава само уиндоуския. Ако е само този от браузъра, тогава може да се забрани и да се инсталира другия, целта е да остане само той и с него си върви перфектно. Просто този на хром иска по-голям ресурс и на по-бавните компютри зацикля.
 
От: Youtube клиповете накъсват в Chrome за Linux

Колегата ме изпревари, но да това е проблема. Включени са два, спри единия и ще върви идеалка!
 
От: Youtube клиповете накъсват в Chrome за Linux

1. провери логовете за грешки.
2. пусни hardware acceleration на видео картата ако не си.
3. виж дали няма разлика ако използваш open source или closed source драйвъри за видео картата.
4. провери дали всички драйвъри са правилно заредени, дали са налични изобщо.
5. разгледай настройките в ядрото и виж там дали няма нещо, което да се пипне.
6. опитай с флаш Plugin-a от Adobe, не с този идващ с Chrome.
7. опитай html5, флаш вече е outdated.
8. обнови си драйвърите ако скоро не си.
9. ако след обновяване няма промяна опитай с други версии, примерно някоя бета ако има.
10. опитай и с 13.04, в Линукс често пъти новите (алфа/бета) версии са в пъти по-добри от stable.

Друго не ми идва наум. Този проблем съм го срещал преди години, когато все още нямаше добри драйвъри и обикновено просто се налагаше да чакаме за фикс. В твоя случай най-вероятно е въпрос на конфигурация.
 

Горе