youtube ревюта на продукти помагали за SEO

yavkata

Active Member
Здравейте, направих си канал в youtube за видео ревюта на продуктите от онлайн магазина ми и искам да попитам дали това помага за SEO на сайта. Клиповете ги качвам в канала си в youtube и в описанието добавям текст и линк към продукта от магазина също така видео го добавям в сайта при продукта.
Интересно ми е дали цялата тази процедура ще ми помогне да изляза в по горни позиции в гугъл.
И ако може да ме посъветвате ако има още някой трикчета с youtube който може да ми помогна за класиране на сайта ми.
 
От: youtube ревюта на продукти помагали за SEO

Да помага. Споделяй видеата в Г+ и фейсбук за по-добър ефект. А пък, ако видеата са авторски и качествени можеш да събереш и абонати на канала си и да си имаш сигурен източник на трафик.

Тази тема може да ти е интересна: Ефективна оптимизация за Youtube
 
От: youtube ревюта на продукти помагали за SEO

Добре са като цяло... може да добавиш малко музичка за фон и да ги снимаш без опаковката защото пукането в слушалките е леко дразнещо :)

едит: също и малко по описателни заглавия... всичките са ти еднакви
едит2: видях че имаш с музичка и без опаковки.
 
От: youtube ревюта на продукти помагали за SEO

Да ти кажа не съм забелязал сериозно подобрение на класирането след поставянето на видеото

Аз го поставям после и на самата страница на продукта както и ти си направил - Предимството е че хората получават по добра представа за продукта и получаваш по добра конверсия
 
От: youtube ревюта на продукти помагали за SEO

Тези ги направих като за начало и защото като ги кача в фейсбука ме предупреждава за музиката за авторско право иначе без музика клипове си ги качвам и в Facebook и имат доста добър рийч, но за youtube ще се постарая да ги правя с музика и без опаковки за напред
 

Горе