АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Крим беше със статут на автономна република, как по-точно да гласува за федерализация на Украйна? :shock:

Страна, коментирай това:

Антонина Иванова: За сблъсъците в Одеса всички са единни, че случилото се е провокация


Антонина Иванова: Губернаторът на Одеска област заяви, че цялата вина да се стигне до толкова жертви, е на полицията, която е бездействала. Има и видео свидетелства, затова, че полицията дори е помагала на нападателите на мирното шествие от обяд. Всъщност такива мирни шествия се организираха през всички почивни дни, след събитията в Киев. Точно по време на такъв марш, те бяха нападнати с огнестрелни оръжия. Има много видео доказателства, че нападателите са носели жълто-черни ленти, или както ги наричат – „Георгиевски ленти”, които определено ги определят като проруски настроени. Има и видео, което показва, че те са стреляли с калашници, пистолети и други подобни оръжия. Това са съществуващи неопровержими факти. След това хората, които са участвали в това мирно шествие, също се въоръжават с камъни и тояги, следва призив - да се отиде на площад Куликово поле. Там имаше няколко палатки на 20-ина души, които бяха издигнали руски флаг, но никой не ги пипаше, до този момент. Явно, там е имало и други хора, защото, когато тези са дошли, за да запалят палатките, и да ги махнат, понеже бяха изцяло убедени, че цялата заплаха идва от там, няколко десетки души са избягали в близкия дом на профсъюзите, като от там е започнала стрелба. След това вече, нападателите са започнали да източват бензин от колите и го слагали в бутилки, като са ги хвърляли по сградата и хората в нея. Има видео, което показва, че сградата е запалена отвътре, тоест на третия и четвъртия етаж, там, където е невъзможно физически да се хвърли нещо, тъй като е прекалено високо. Така че - кой е запалил, защо го е запалил, и защо са загинали толкова хора – никой не знае. Вътре в самата сграда са намерени хора с руски паспорти, но не и с украински.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Русия не е "взимала" Крим. Крим първо се отдели от Украйна като независима Кримска република. След това помоли Русия отново да влезе в състава на Руската Федерация. Русия направи съответните социологични проучвания, видя какъв ще е процентът на одобрение сред кримското население и ги прие обратно.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Норти, някой път си като дете идиотче, честно. Откри се възможност, хората си изиграха картите добре и спечелиха, това не ги прави нито лоши, нито окупатори. Прибраха си територията и хората по най-безболезнения начин. Къде е проблема? Тая игра се играе така, няма лоши и няма добри... Ние тука трябва да гледаме внимателно и да си правим правилно преценката, не да вземаме страни. В случая безспорен факт е, че руснаците са в правото си, признават го и някои западни анализатори даже, включително и американски.

Защо не "присъединят/вземат (или както искаш го наречи)" и други територии в които има главно "руско" население?
Според мен взеха Крим заради стратегическото място, а не заради хората в него. Защо да го отнемат насилствено, след като има "руснаци" и може да минат без разходи?
И аз да бях от руския етнос в Крим най-вероятно щях да гласувам "за", но това не променя факта, че ще бъда използван за да може Русия да вземе това стратегическо място БЕЗ използване на сила.

Защо Крим "реши" да се присъедини към Русия, а не гласуваха за федерализация на Украйна?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!


Много ми се събра да пиша наистина. Има много данни от снощи, а и в Ютюб е пълно с видеоклипове, ако трябва да превеждам всички обяснения тука кой какво казал, как се бил облякъл, кой точно е "видял" (има го на видео) руските паспорти и т.н. , ще ми отнеме поне две страници и един час. И дори да ги напиша накрая пак ще изникне некой с "а ви е защо биете негрите".

Вече дори на английски има достатъчно много информация какво точно се е случило. Най-добрият начин е да се прегледат най-различно ориентирани източници за събитията, да се видят евентуалните несъответствия при свидетелствата на очевидците и всеки сам да си направи изводите.

Понякога пиша в този форум да се поразкърша малко, но честно казано, в собствените си СМИ не съм написал толкова през тези два дни, отколкото тук. Ще си почина с по-кратки отговори.

Накратко,

1. всички в сградата са били местни жители - одесити. Почти всички, мятащи коктейли и гранати и стрелящи по покрива с пистолети, не са били жители на Одеса. Няколко момичета, пълнещи бутилките с коктейли през деня (има много кадри с тях), са си били местни - познали са ги съседите им.

2. за милицията - разнопосочна е информацията. Едните казват, че милицията е гледала безучастно, други - че е помагала на излизащите от сградата хора. Вероятно и двете неща са верни, просто става въпрос за различни отрязъци от време. Аз лично видях видео, в което милиционерите само зяпаха, видях и кадри в които бяха със счупени крака, видях и кадри как поемаха хора от пожарникарските стълби и пред линейките.

Яйценюх също обвини милицията, но да не забравяме, че чак на втора обиколка. Първата му версия бе, че са виновни руснаци, но се отказа от нея предвид многото свидетели на събитията и обвини милицията. Трябваше да обвини все някого заради жертвите, а не може да обвини Десен сектор.

3. След събитията милицията прибра 30 човека от сградата и ги закара в районното. Не прибра нито един от радикалите и футболната агитка. Днес в Одеса не е било никак спокойно, както пише в дописката. Цял ден даваха по телевизиите в пряк ефир как одеситите се тълпят пред районното за да пуснат задържаните. Пуснаха ги преди около 1 час. Но все пак трябва да се има предвид, че Одеса е милионен град и авторката на дописката може да се е разхождала далеч от районното - в някоя спокойна градинка с кученца. Все едно в София на жълтите павета да става калабалък, у Люлин да пият бира, а в Парка да играят ЦСКА и Литекс. Ако авторката е била в Люлин и не е гледала телевизия, то не е знаела какво става на паветата. При това в Одеса са забранени руските телевизии, а украинските едва ли са показвали нещо неприятно за хунтата.

Ето и малко видеокадри от "спокойната днес Одеса" пред районното:

[video=youtube;GmOSsa5M5Wc]http://www.youtube.com/watch?v=GmOSsa5M5Wc[/video]
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ами нали затова ти написах, че плещиш глупости.

Ти дори не можеш да направиш разлика между положението, жителите и исканията в Крим, донбаските градове и южната Одеса, а почваш ей-така гьотере да ги наричаш всички подред сепаратисти.
На никой не съм викал 'сепаратист', не ми вкарвай думи в устата :rolleyes:
Украинците не правят разлика, от мене искаш да правя.

Ако те чете редовно човек, ще вземе да емигрира в Русия и да подаде молба за гражданство. Как да игнорираш тоя процъфтяващ икономически и морално славянски рай :) .
Яндекс > Гугъл и Уебмъни > $ .

Оценявам усилията ти да просвещаваш народа тука, ама ще ме извиняваш ако приемам приноса ти с щипка сол. Но пък чета с интерес, макар и малко да му идва нанагорно на вниманието ми :) .
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

На никой не съм викал 'сепаратист', не ми вкарвай думи в устата :rolleyes:
Украинците не правят разлика, от мене искаш да правя.

Ако те чете редовно човек, ще вземе да емигрира в Русия и да подаде молба за гражданство. Как да игнорираш тоя процъфтяващ икономически и морално славянски рай :) .
Яндекс > Гугъл и Уебмъни > $ .

Оценявам усилията ти да просвещаваш народа тука, ама ще ме извиняваш ако приемам приноса ти с щипка сол. Но пък чета с интерес, макар и малко да му идва нанагорно на вниманието ми :) .

Първо, примерът с Турция е за сепаратизъм и няма нищо общо със ситуацията в Одеса. Това, че не си изрекъл думата, а си дал пример за нея, не те оправдава.
Второ, не е толкова лесно да вземеш руско гражданство, колкото си мислиш.
Трето, предполагам пак ти липсват знания и вероятно не знаеш, че Русия е на първо място в Европа по прием на имигранти и на второ в света (след САЩ и преди Германия)
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Защо не "присъединят/вземат (или както искаш го наречи)" и други територии в които има главно "руско" население?
.........

Защо Крим "реши" да се присъедини към Русия, а не гласуваха за федерализация на Украйна?

И аз искам Черна гора и Беломорието, но юридически няма как да стане. Това, че някъде има/преобладава руско население, е само статистика.
...
Да речем - живяха двайсетина години в Украйна, но ги влече Русия, а не ЕС. И след като Украйна ще се променя и ще поема по нов път, то и Крим има това право.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Много ми е интересно как всички смятат американците, ЦРУ и евреите за супер хитри и находчиви да организират тоя 'преврат' и цялата дандания,... А горките руснаци са толкова тъпички, че не се сещат да си отгледат лоби в интересуващите ги държави. Или просто да си пратят някой и друг агент.

Малко наивно, не ви ли се чини? :) Крим 'пожелал' да се присъедини към Руската федерация. И въобще мисълта за руски провокатори сред населението я изключваме просто ей тъй. Щото руснаците са благороден народ и не биха действали подмолно.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Мислъта за руски провокатори сред руското население? Така де, нали са етнически руснаци повечето там.

Още, ако не бяха съгласни, не трябваше ли да има протести или нещо подобно? А те вместо това, празнуваха.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Много ми е интересно как всички смятат американците, ЦРУ и евреите за супер хитри и находчиви да организират тоя 'преврат' и цялата дандания,... А горките руснаци са толкова тъпички, че не се сещат да си отгледат лоби в интересуващите ги държави. Или просто да си пратят някой и друг агент.

Малко наивно, не ви ли се чини? :) Крим 'пожелал' да се присъедини към Руската федерация. И въобще мисълта за руски провокатори сред населението я изключваме просто ей тъй. Щото руснаците са благороден народ и не биха действали подмолно.


Мен пък ми е много интересно как такива като тебе все се намират да обсъждат Русия и то все от позицията да я сравняват със САЩ.

Ти къв си, американец ли? Аз мога да не одобрявам действията на Кери, но го разбирам, тъй като защитава интересите на страната си, но такива като теб не мога да ги разбера.

Тъй като пиша в българоезичен форум, то се опитвам да избягвам подобни теми, но понякога такива като теб си го просят.

Седи некакъв самодоволен цървул и си обсъжда "великите нации". Яндекс, Гугъл, WebMoney... ОК, но руснаците направиха търсачката си преди Гугъл, в период на най-жестока криза, когато изплащаха дълговете на бившите съветски републики и страната бе пълна с нпошници, които цицаха и разваляха всичко, до което се докопваха. Основателите на Гугъл и те все пак имат нещо общо с руския интелект. Беше трудно, но се оправихме и създавахме.

А какво направиха такива като теб? С балканската си завист, дребнава злоба и тарикатлък превърнаха страната си в най-бедната дупка на Европа. От първенци в технологиите пак последна дупка на кавала. Съсипано селско стопанство, съсипана промишленост, неграмотна младеж, предприемачи, които се борят за 1000 лева на месец, черноработници-емигранти. Половината африкански страни изпреварват България в стандарта на живот. Армия - няма, самолетите нямат гориво. Само просене на европейски помощи и вече празни кръчми. ОК, управниците ти виновни, но аз ли гласувам за тях или ти? ОК, големите братя ви натискат, трудно е, зависими сте и т.н. но с какви очи си тръгнал да обсъждаш държава, която през тези години успя да се изправи и то от позицията на някакъв дерибей, кйто нищо не знае за нея, ама държи да се изока по въпроса.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Мен пък ми е много интересно как такива като тебе все се намират да обсъждат Русия и то все от позицията да я сравняват със САЩ.

Ти къв си, американец ли? Аз мога да не одобрявам действията на Кери, но го разбирам, тъй като защитава интересите на страната си, но такива като теб не мога да ги разбера.

Тъй като пиша в българоезичен форум, то се опитвам да избягвам подобни теми, но понякога такива като теб си го просят.

Седи некакъв самодоволен цървул и си обсъжда "великите нации". Яндекс, Гугъл, WebMoney... ОК, но руснаците направиха търсачката си преди Гугъл, в период на най-жестока криза, когато изплащаха дълговете на бившите съветски републики и страната бе пълна с нпошници, които цицаха и разваляха всичко, до което се докопваха. Основателите на Гугъл и те все пак имат нещо общо с руския интелект. Беше трудно, но се оправихме и създавахме.

А какво направиха такива като теб? С балканската си завист, дребнава злоба и тарикатлък превърнаха страната си в най-бедната дупка на Европа. От първенци в технологиите пак последна дупка на кавала. Съсипано селско стопанство, съсипана промишленост, неграмотна младеж, предприемачи, които се борят за 1000 лева на месец, черноработници-емигранти. Половината африкански страни изпреварват България в стандарта на живот. Армия - няма, самолетите нямат гориво. Само просене на европейски помощи и вече празни кръчми. ОК, управниците ти виновни, но аз ли гласувам за тях или ти? ОК, големите братя ви натискат, трудно е, зависими сте и т.н. но с какви очи си тръгнал да обсъждаш държава, която през тези години успя да се изправи и то от позицията на някакъв дерибей, кйто нищо не знае за нея, ама държи да се изока по въпроса.
Увлече се.
Язък за усилията и за цялата про-руска пропаганда, дето стовари тук. Трудно ми е да те взема насериозно след тая серия от изхвърляния.

Сега да седна да се обяснявам какъв съм само защото някакъв форумен писач поизтрещял от руски патриотизъм и от форумни емоции ли?

Българин съм. И съм достатъчно дрът за да съм учил руски език, руска история, и да съм израсъл потопен в руска култура. В библиотеката в другия край на стаята сигурно има повече книги от руски автори, отколкото каквито и да било други. И повечето съм ги чел като се замисля. Не храня особени симпатии към нито една чужда държава или политика.

А ти в момента принизяваш народа, който така разпалено промотираш (по IM терминология) откак се помня в тоя форум.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не си ти човекът, който да ме оценява, след поредицата от глупотевини, които изпраска в тази тема. Седи си там на уърдпресчета и гифчета и не се бутай в неща, от които не разбираш, само заради идеята да си покажеш нагъзената в дълбок поклон същност.

Продължавам с втора част, която обикновено започва със "зле сме, но пък сме членове на ЕС и НАТО"

Ползата от това да си член на ЕС е за едни, а вредата - за други. Личното ми мнение, че ЕС без да се обедини с Русия в един търговски съюз няма бъдеще, но е дълга тема.

За НАТО. ОК, не ти трябва армия, щото НАТО ще те опази.

Ето едно примерче.

Тази седмица Върбшоу заяви, че НАТО вече разглежда Русия не като партньор, а като противник. Следователно, вече и България като член на НАТО е противник на Русия.

И какво правим при евентуална заповед от "върховното натовско главнокомандване" български военни самолети да навлязат в украинското или руското въздушно пространство при евентуална конфликтна ситуация? Вероятно, това няма да се случи, но е възможно да се случи. Какво правим, ако ги свалят? Или ако те свалят руски? И дали ти в този момент ще си далече в Щатите, за да се хилиш самодоволно, докато НАТО опазва българите?

От Одеса до Варна е само на стотина километра по-далеч отколкото от Варна до София.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Какво сте се разпалили тука....Българите не сме политолози, но разбираме от политика, то се знаe.
От друга стана си е нормално е да ни вълнуват тези събития първо защото се случват доста близичко и второ щото сме чували за нашите продажни политици в кавички - дневник. бг е пълен с техни бисери
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

... И сега се сещам че и преди ми е правило впечатление как юзърът страна винаги се е смятал за по-ерудиран и интелигентен от тъдявашната форумна аудитория и съм се замислял какъв аджеба интерес има в тоя вид общуване отвъд обичайните за всички сделчици на дребно. Мене като ме удари синдромът "тия не са ми на нивото", просто спирам да пиша и да чета съответното къмюнити. Но не всички са водени от такива елементарни подбуди очевидно.

В случая това е неговият 'принос' към конфликта - използва каналите, до които има достъп, за откровена и масирана ПРОПАГАНДА.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Интересно видео. Про-руски настроените действат заедно с полицията и някакви чиляци с калашници отстрелват зад полицейските щитове бандеровците. Да не кажете, че се пуска само едностранчива информация тука:

[video=youtube;0rgf5n2HiMw]https://www.youtube.com/watch?v=0rgf5n2HiMw[/video]
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Драмата е пълна хора които 89-та не са били още родени мразят Русия и са репресирани до девето коляно от комунистите и не може 2 думи на кръст да възриемат в "предриемаческите" си мозъчета.

Странно след като има нагледно заснето кой кого убива, кой какво прави как може да се казва на черното бяло. Мисля си следвашия път когато има протести на паветата да отида да запаля няколко човека с бензин който пропусна да дотрепвам с бухалка и като ме питат що ще кажа, че са национални предатели и руски агенти. Понеже съм постъпил адски анти-руски ше бъда герой....
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

... И сега се сещам че и преди ми е правило впечатление как юзърът страна винаги се е смятал за по-ерудиран и интелигентен от тъдявашната форумна аудитория и съм се замислял какъв аджеба интерес има в тоя вид общуване отвъд обичайните за всички сделчици на дребно. Мене като ме удари синдромът "тия не са ми на нивото", просто спирам да пиша и да чета съответното къмюнити. Но не всички са водени от такива елементарни подбуди очевидно.

В случая това е неговият 'принос' към конфликта - използва каналите, до които има достъп, за откровена и масирана ПРОПАГАНДА.

Хайде пак с курвенските номерца.

Когато не разбирам нещо в дадена тема, то аз не пиша в нея. Или питам. В тази конкретна тема съм доста напред. Защото това ми е работата, защото съм руснак, защото съм бил в почти всички тези украински градове, които се обсъждат, защото знам кой живее в тях и какво мисли и детството ми е минало в Крим.

Докато ти не разбираш нищо в тази тема, "приносът ти в нея" е няколко клишета, които всеки знае от българските телевизии и почването на кого му е по-голям (на САЩ или на Русия) от снизходителната позиция на кентъкски фермер кой знае защо живеещ във Варна.

И когато подобен цървул, който с нищо не е допринесъл зза собствената си страна, която е в отвратително положение и състояние в момента, говори пренебрежително за нация и хора, които са били в същото и дори по-лошо положение, но са имали сила, воля и интелект да се измъкнат и отново да си стъпят на краката, докато местните цървули ги плюят, боядисват им паметниците, налагат им "санкции" и ги мразят само заради това, че са правили грешката да ги спасяват, то това е обидно.

Пълното е с лекенца в България, които говорят за руската култура така, че все едно тя няма нищо общо с руснаците. Такива цървули не обичам.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

За интелегентността му спор няма. Обаче сега започнах да се съмнявам в народността му.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Много ми е интересно как всички смятат американците, ЦРУ и евреите за супер хитри и находчиви да организират тоя 'преврат' и цялата дандания,... А горките руснаци са толкова тъпички, че не се сещат да си отгледат лоби в интересуващите ги държави. Или просто да си пратят някой и друг агент.

Малко наивно, не ви ли се чини? :) Крим 'пожелал' да се присъедини към Руската федерация. И въобще мисълта за руски провокатори сред населението я изключваме просто ей тъй. Щото руснаците са благороден народ и не биха действали подмолно.
Не ги смятам американците за хитри и находчиви, а за нагли, лицемерни и страхливи.
Мислят си, че светът се върти около тях и Русия също няма да им се опъне, обаче този път не им се отвори парашута.
Могат да вадят нож само на умряло куче и да се правят на супер - дупер герои в холивудските си филми.
За първи път се засъмнявах в психиката им покрай разкритията за затвора Абу Гариб и разни други събития след това.
Дали ще е от Русия или от друга държава няма значение, но искам да си намерят майстора - крайно време е.
Прекалено много невинни хора по света избиха за пари и интереси. Баста!
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Драмата е пълна хора които 89-та не са били още родени мразят Русия и са репресирани до девето коляно от комунистите и не може 2 думи на кръст да възриемат в "предриемаческите" си мозъчета.

Странно след каот има нагледно заснето кой кго убива, кой какво прави как може да се казва на черното бяло. Мисля си следвашия път кгаот има протести на павеата да отида да запаля няколко чека с бензин който пропусна да дотреовам с бухалка и каот ме питат що ще кажа, че са национални предталеи и руски агенти. Понеже съм постъпил адски анти-руски ше бъда герой....

Точно такова е мисленето на тея боклуци соросоидни,много добре осъзнават какво се случва в Украйна.
Гледах едно интервю с подобен буклук,разправяше как трябва да се разрушат всички паметници на руските войници загинали за освобождението на България,и че трябва да се построят паметници на загиналите американски летци които бомбандираха София.
С такива боклуци е излишно да се спори и няма смисъл
 

Горе