ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

между другото за конкурентспособност при фирмите е мега зле от проекти на 30 фирми само една е взела пари стаия в инвестора от преди около месец

някои са върнати защото нямали подпис на всяка станица от проекта (разбира се това не им е било казано щото практиката досега е отказват без да ти кажат защо - това незнам бг бюрокрацията как го е измислила явно за да има комисионни за фирмите които правят проекти) и е станало ясно и оповестено публично чак след като спецялна комисия проверила всички върнати проекти....

бюрокрацията трябва да се разчисти в тази държава иначе няма да има мърдане освен надолу
 
От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

Coolice, моето инфо е по-ново и доста по голям процент пишат http://www.investor.bg/news/article/118312/264.html

Идеята като цяло е една истинска съдебна система с единство на закона с ясни определни права и задължения + една сериозно 50% чистка на администрацията и въвеждане на ел. правителство. Ето тези спокойно, трябва ги уволнят, защото не са представили пълна прозрачност. Тука моментално се губи идеята за конкуренция и то свободна, важен фактор е свободна информация, а не скриата.

Първия, които направи тези реформи, ще си осигури още 5 мандата за напред.
 
От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

Кви фирми,кви пет лева....На държавният апарат приоритета трябва да е малкия и средния бизнес....иначе от какво зависи повишаването на жизнения стандарт на населението....от едрия бизнес ли.....хахаха... едрият бизнес се държи от чужди компании...познай къде отиват печалбите.По тази причина напълно подкрепям темата против поредното изнудване с касовите апарати...някои се изказаха,че 500 лева не могат да бутнат прохождащ микро бизнес..ХАЙДЕ БЕ.

Казваш че половината от кандидатите са ги върнали,понеже били в грешка...ШИБАНИТЕ КОНСУЛТАНСКИ ЛИЦЕМЕРИ за какво товага взимат парите на обнадеждените проекто-предприемачи тогава?Нали това им е работата,да ги насочат в правилната посока,а не само да ги черпят с кафе нова бразилия в офиса и да им смучат парите...

ПП. И вземи да се отнасяш с уважение към събеседниците си в темите,независимо от разногласията си с тях по даден въпрос,защото не виждам какво ще спечелиш от вулгаризми,присъщи на някоя пиянска кръчма в гетата.
 
От: Re: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

бюрокрацията трябва да се разчисти в тази държава иначе няма да има мърдане освен надолу

Това не виждам как ще стане. Бюрокрацията дава заплати на голяма част от населението, които са готови да направят всичко, за да запазят мизерните си заплати от 300- 400 лв на месец. Ниската квалификация и недостига на работни места държи хората в постоянен страх и ги прави заложници на системата.
 
От: Re: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

Това не виждам как ще стане. Бюрокрацията дава заплати на голяма част от населението, които са готови да направят всичко, за да запазят мизерните си заплати от 300- 400 лв на месец. Ниската квалификация и недостига на работни места държи хората в постоянен страх и ги прави заложници на системата.

Само две ръце имам, но и двете пробиха тавана - 1/2 от работоспособното население работи в държавната машина... Сами си правете изводите!
 
От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

все си мисля, че няма срамна работа и вместо университетите и кафенетата да са претъпкани с хора които само отбиват номера наистина ще е добре да се развива селско стопанство

П.П ако си истински IT специалист, а не само по диплома едва ли ще си безработен и едва ли ще ти се наложи да ставаш овчар
 
От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

Coolice,бюракрацията,ако се разчисти,ще се спестят пари от заплати,но същевременно ще се увеличи безработицата (с тези няколко К уволненени,които на практика в момента паразизитират) и какво ще се постигне с това?Уволнените няма да могат(поне в близко бъдеще,след уволнението си) да си намерят друга работа,поради редица причини-ниска квалификация(която може да е била висока преди 20 години),липса на желание за предприемчивост,както и липса на желание за смяна на статуквото.Така че нещата не са така прости,както изглеждат.Според мен тези хора,вместо да се съкратят,трябва държавата да им поеме разходите по упгрейд на настоящата квалификакция...Защо?Защото повечето от тези хора са по минимум 10 година в стаж в държавния сектор и малко или много имат опит в системата..просто трябва да рефрешнат знанията си,според настоящите промени в технологиите анд со он.И за това трябва да им помогне държавния апарат..За това ще кажа за пореден път,държавата трябва да си заеме твърдо мястото на регулатор в настоящата ни пазарна икономика.Разбира се мнозина думата РЕГУЛАТОР я свързват с комунизъм....,но това не е вярно.Мисля че не няма нужда да давам примери за просъфтяваща пазарна икономика,регулирана СТРОГО от държавния апарат на Стария континет.
 
От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

Coolice,бюракрацията,ако се разчисти,ще се спестят пари от заплати,но същевременно ще се увеличи безработицата (с тези няколко К уволненени,които на практика в момента паразизитират) и какво ще се постигне с това?Уволнените няма да могат(поне в близко бъдеще,след уволнението си) да си намерят друга работа,поради редица причини-ниска квалификация(която може да е била висока преди 20 години),липса на желание за предприемчивост,както и липса на желание за смяна на статуквото.Така че нещата не са така прости,както изглеждат.Според мен тези хора,вместо да се съкратят,трябва държавата да им поеме разходите по упгрейд на настоящата квалификакция...Защо?Защото повечето от тези хора са по минимум 10 година в стаж в държавния сектор и малко или много имат опит в системата..просто трябва да рефрешнат знанията си,според настоящите промени в технологиите анд со он.И за това трябва да им помогне държавния апарат..За това ще кажа за пореден път,държавата трябва да си заеме твърдо мястото на регулатор в настоящата ни пазарна икономика.Разбира се мнозина думата РЕГУЛАТОР я свързват с комунизъм....,но това не е вярно.Мисля че не няма нужда да давам примери за просъфтяваща пазарна икономика,регулирана СТРОГО от държавния апарат на Стария континет.

Не съм съгласен (че е решение в нашия случаи). Тия хора са в бюрокрацията (болшинството), точно защото не желаят ъпгрейд. Каквито и пари да се налеят в тая посока, ще потънат в небитието (не че това е непременно лошо според редица икономически теории де) и няма да създадат придадена стойност на техния бъдещ труд, което ни оставя отново в блатото. Не може държавата да е РЕГУЛАТОР на икономиката, посредством криене на безработицата - чрез бюрокрация и лесен достъп до университетите. Регулатор е, когато има работещ бизнес, който да регулира.
В момента бюрокрацията е икономически лост, посредством който се регулират заплатите в бизнеса (което е пълен икономически абсурд), крие реалното състояние на безработицата, създава потребление, усвоява (или пречи на усвояването) еврофондове, изгражда армия от "пляскачи" (лека забежка по Суифт) и не на последно място - използва се и за политически инструмент.
Трябва да се съкрати с 2/3.
 
От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

Ето и инфо за броя заети в администрацията, най-добре е както квзва @Наикс, подобряване на трудовата клалификация, но си мисля че е загуба на средства, трябва яко кът да се направи.

Една показателна статия, малко стара - http://milom.blog.bg/biznes/2010/03/17/kolko-sa-na-dyrjavnata-sofra.512855

Ако някой му е интерсно може да следи развоя тук - http://www.investor.bg/forum/showthread.php?t=11257&page=21#p1308998412

И ето инфо от стъкмистиката - http://www.nsi.bg/otrasal.php?otr=26&a1=708&a2=711&a3=713#cont
 
Последно редактирано:
От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

Ето и инфо за броя заети в администрацията, най-добре е както квзва @Наикс, подобряване на трудовата клалификация, но си мисля че е загуба на средства, трябва яко кът да се направи.
Не дават пари за повишаване на квалификацията, дори в банките. Мотивират се с кризата и ниската печалба. Трябват ли ми знания, свалям материали от Интернет.
 
От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

Аз съм на същия принцип, трябват ли ми знания или нужда от нещо, намирам начини не причини.

Идеята, е че целта на живота на голяма част е да достигнат държвана служба и после си гледам кефа. Трябва сериозна чистка и въвеждане на ел. администрация. Тези, малоумници само лешперстват нищо не правят. Дори и 2/3 да ги уволнят няма да е болка, само ще спечелим и то в пъти. Надявам се след изборите да стане това, но ..... ще вдим
 
От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

Идеята, е че целта на живота на голяма част е да достигнат държвана служба и после си гледам кефа. Трябва сериозна чистка и въвеждане на ел. администрация. Тези, малоумници само лешперстват нищо не правят. Дори и 2/3 да ги уволнят няма да е болка, само ще спечелим и то в пъти. Надявам се след изборите да стане това, но ..... ще вдим


Що бе, нека си има армия от посредствени хора ходещи на работа от 8 до 5, обречени на 500 лева заплата до края на живота си. Ти можеш ли да живееш с тая перспектива? Аз ги съжалявам....Това е отвратително всъщност, да чакам аз някой да ми дига заплатата :( Ужаст...
 
От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

Аз не мога така да живея и никога не съм имал такава цел, за разлика от други. Това и аз казвам една сериозна чистка, тези хора така или иначе са паразити.

Идеята защо не трябва да имам такава армия от лешпери е тази - спъват бизнеса и всяква инициативност у хората, тази тромава администрация и сериозна бюрокрация, трябва да се промени

Съгласен съм да им се дигне заплатата дори и 100% ама искам 5-рна производителност, че да се балансират нещата.

Имам позната архитект на висш пост е в администрацията. Отива на работа в 10, до 12 и половина си клати клаката отбива време като чете прокети, които трябва оодобри или не, след това час почивка и после има работа с хората с др. думи нищо. И все като и се обадя по кафенета и заведения или магазини е. Айде тя може се спаси ще си направи арх. бюро има малко акъл в кифлата си ама другите ни ги знам, яко безпрескпективни са.
 
От: От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

Това в последното изречение " има малко акъл в кифлата" пу*ката ли визираш или главата? Тука се хванахме на бас с един колега

Аз не мога така да живея и никога не съм имал такава цел, за разлика от други. Това и аз казвам една сериозна чистка, тези хора така или иначе са паразити.

Идеята защо не трябва да имам такава армия от лешпери е тази - спъват бизнеса и всяква инициативност у хората, тази тромава администрация и сериозна бюрокрация, трябва да се промени

Съгласен съм да им се дигне заплатата дори и 100% ама искам 5-рна производителност, че да се балансират нещата.

Имам позната архитект на висш пост е в администрацията. Отива на работа в 10, до 12 и половина си клати клаката отбива време като чете прокети, които трябва оодобри или не, след това час почивка и после има работа с хората с др. думи нищо. И все като и се обадя по кафенета и заведения или магазини е. Айде тя може се спаси ще си направи арх. бюро има малко акъл в кифлата си ама другите ни ги знам, яко безпрескпективни са.
 

Горе