Банковата тема и други

Имам, не важи в чужбина. Това си е някаква тяхна измислица B card не знам доколко важи и в България.
Е то няма 2 добри, хем да е free, хям някой вместо теб да плати на международен картов оператор.
 
@Blinky za ko6a. Онзи не може се научи да ползв гугъл, да го еба.
Сигурно не може и други неща да ползва. Не можем да съдим по това, чадо. Грешните ходят измежду нас, и като по-смирени, трябва да откликваме с любов и да насърчаваме всеки един тях порив, в каквато и посока е.

Кой бизнес потръгна че за банки питаш? Пиците ли?
Пиците. Измислил е нова рецепта, вместо ананас ще слага кървавица и свински дзурли в чесън.

ПИБ откъм юзабилити (уеб и апп) и такси. За по-сериозни неща (кредитиране и т.н.) - прокредит.
Да, и аз съм чувал за това за ПИБ. За ДСК ще чуеш за Колето. За ЦКБ за ел. подписи и спесименти, за Райфайзен за добро онлайн банкиране с доста лесна активация, за Пощенска - гърбави такси, за Уникредит - дървено обслужване.
 
Не мога да разбера как някой човек, който прави бизнес може да държи дори една стотинка в ПИБ. Уж интелигентни хора виждам, които слагат парите си там, защото "таксите са добри". Първо беше скандала с невероятно надутите акции, които ББР изкупи и в момента е доста милиони на загуба от тях и най-вероятно реалната им цена е в пъти по-ниска дори от сегашната. После лъсна в Pandora какво са правили собствениците на банката и Пеевски... колко още червени лампи чакате да видите, че да си махнете парите от там? Това отявлено е следващото КТБ.

И за да не кажете, че си измислям:
#PandoraPapers Документи от “Досиетата Пандора” разкриват, че собствениците на Първа инвестиционна банка Цеко Минев и Ивайло Мутафчиев са реални бенефициери на офшорки, получили над милиард кредити от банката. За да стопи проблемните експозиции ръководството на банката заставя бизнесмени да вземат цесии, които са несъбираеми. След това те са атакувани от Специализирана прокуратура, а накрая имуществото им се купува на безценица от адвоката на Пеевски Александър Ангелов и приближения му Георги Самуилов.


Българската банка за развитие e отчела 86.504 млн. лв. загуба от операцията с изкупуването на акции на Първа инвестиционна банка през лятото на 2020 г. Това става ясно от годишния финансов отчет на държавната банка за изминалата година. Той все още не е публикуван на сайта на ББР, но за него информира финансистът Владислав Панев, депутат от "Демократична България" в 45-то и 46-то Народно събрание.
Всички средства до 100 000 евро са гарантирани от държавата, така че да не ти пука, ако държиш пари до този размер.
Както казах - за по-сериозни начинания има други банки.
 
Не мога да разбера как някой човек, който прави бизнес може да държи дори една стотинка в ПИБ. Уж интелигентни хора виждам, които слагат парите си там, защото "таксите са добри". Първо беше скандала с невероятно надутите акции, които ББР изкупи и в момента е доста милиони на загуба от тях и най-вероятно реалната им цена е в пъти по-ниска дори от сегашната. После лъсна в Pandora какво са правили собствениците на банката и Пеевски... колко още червени лампи чакате да видите, че да си махнете парите от там? Това отявлено е следващото КТБ.

И за да не кажете, че си измислям:
#PandoraPapers Документи от “Досиетата Пандора” разкриват, че собствениците на Първа инвестиционна банка Цеко Минев и Ивайло Мутафчиев са реални бенефициери на офшорки, получили над милиард кредити от банката. За да стопи проблемните експозиции ръководството на банката заставя бизнесмени да вземат цесии, които са несъбираеми. След това те са атакувани от Специализирана прокуратура, а накрая имуществото им се купува на безценица от адвоката на Пеевски Александър Ангелов и приближения му Георги Самуилов.


Българската банка за развитие e отчела 86.504 млн. лв. загуба от операцията с изкупуването на акции на Първа инвестиционна банка през лятото на 2020 г. Това става ясно от годишния финансов отчет на държавната банка за изминалата година. Той все още не е публикуван на сайта на ББР, но за него информира финансистът Владислав Панев, депутат от "Демократична България" в 45-то и 46-то Народно събрание.
Аз също не бих държал и една стотинка там, дори държавата да ги гарантира, по този начин подкрепяш престъпници, първо и второ, след фалит пак има някакви разправии + притеснение дали ще си получиш парите, за забавяне ако искаш да оперираш с тях при презумпция на фирмена сметка...няма какво да обсъждам.
 
Всички средства до 100 000 евро са гарантирани от държавата, така че да не ти пука, ако държиш пари до този размер.
Както казах - за по-сериозни начинания има други банки.
При фирмена сметка трябва да си оперираш с парите, като нямаш тази възможност за определен период от време не е най-приятното чувство, особено като на пазара има ПИБ + Н на брой банки и Н на брой банки са по-добри от ПИБ :)

Това е все едно да ти се натискат две момичета в дискотеката и да знаеш, че по-грозната е с трипер, ама ще трябва да я черпиш 1 питие по-малко от по-хубавата и да избереш нея с презумпцията, че това е болест която се лекува
 
@$INeed$
РБИ наистина имат добро онлайн банкиране, но и те нямат кадри. Качествените служители бягат. Общо имаме пет карти и четири сметки в 3 различни банки и никъде всичко не е както трябва.
За мен проблема не са толкова таксите (в която и да е банка), ами какво има насреща.
 
"Уважаеми клиенти, в момента се извършват системни обработки. Моля да ни извините за временното прекратяване на ползваната от Вас услуга."
То бива, бива ама...

Или пък ами системата е автоматизирана, нищо не може да направим. Дрън-дрън. Мошеници, измамници, хампарцумянеци :)
 
Не мога да разбера как някой човек, който прави бизнес може да държи дори една стотинка в ПИБ. Уж интелигентни хора виждам, които слагат парите си там, защото "таксите са добри". Първо беше скандала с невероятно надутите акции, които ББР изкупи и в момента е доста милиони на загуба от тях и най-вероятно реалната им цена е в пъти по-ниска дори от сегашната. После лъсна в Pandora какво са правили собствениците на банката и Пеевски... колко още червени лампи чакате да видите, че да си махнете парите от там? Това отявлено е следващото КТБ.

И за да не кажете, че си измислям:
#PandoraPapers Документи от “Досиетата Пандора” разкриват, че собствениците на Първа инвестиционна банка Цеко Минев и Ивайло Мутафчиев са реални бенефициери на офшорки, получили над милиард кредити от банката. За да стопи проблемните експозиции ръководството на банката заставя бизнесмени да вземат цесии, които са несъбираеми. След това те са атакувани от Специализирана прокуратура, а накрая имуществото им се купува на безценица от адвоката на Пеевски Александър Ангелов и приближения му Георги Самуилов.


Българската банка за развитие e отчела 86.504 млн. лв. загуба от операцията с изкупуването на акции на Първа инвестиционна банка през лятото на 2020 г. Това става ясно от годишния финансов отчет на държавната банка за изминалата година. Той все още не е публикуван на сайта на ББР, но за него информира финансистът Владислав Панев, депутат от "Демократична България" в 45-то и 46-то Народно събрание.

аз пък не мога да разбера, как интелигентни предприемачи мислят, че като някой има офшорка, той е задължитено бандит, ползват се за данъчни оптимизации, избягването на данъци не е престъпление, укриването на данъци е, а такова НЯМА ДОКАЗАНО! Досиетата Пандора касаят политици, а не бизнесмени, да не сравняваме ябълки с картофи!
 
аз пък не мога да разбера, как интелигентни предприемачи мислят, че като някой има офшорка, той е задължитено бандит, ползват се за данъчни оптимизации, избягването на данъци не е престъпление, укриването на данъци е, а такова НЯМА ДОКАЗАНО! Досиетата Пандора касаят политици, а не бизнесмени, да не сравняваме ябълки с картофи!
Мисля, че изобщо не разбираш какъв е проблемът. Съветвам те внимателно да изчетеш всички дълги и обстойни статии по темата и след това да коментираш темата. Аз съм го направил и мога да ти кажа, че проблемът изобщо не е в офшорките. Сигурно всеки пети в този форум някога е регистрирал такава, защото иначе не можеш да платиш ДДС-то за вноса на стоки от чужбина. Така е направено, че за определени бизнеси е наложително, а за други препоръчително, ако не искаш един тон счетоводни главоболия. Това никой не го оспорва. Въпросът е защо са финансирани офшорки, свързани със собствениците на банката с милиони евро кредити БЕЗ обезпечение? Нали си наясно, че това са парите на вложителите? И че утре въпросните офшорки много, много лесно могат да изпаднат в несъстоятелност и това да станат несъбираеми дългове? И когато тези пари са много (а те са) банката фалира с твоите пари. И ти изплащат гарантираните влогове до 100к отново с твоите пари под формата на данъците, които си плащал. Така че - в тази банка и в банката на Маджо аз не държа стотинка, ако ще и сметките да са им безплатни. Отивам в Райфайзен, плащам си високите такси за всичко и ми е спокойно на главата, че пари в чували не се изнасят и не се финансират кухи фирми. Това е което се опитах да кажа.
 
Добре. Ами според мен въпроса и отговора трябва да е сегментиран.

И поставям директен въпрос към онлайн операции. Само че с една условност.

Изключително за онлайн операции. Ако ни се наложи да можем да си зареди сметката по всяко време. Включително чрез устройство. Или друг метод.

Ето да видим ще има ли полезни отговори.
 
Добре. Ами според мен въпроса и отговора трябва да е сегментиран.

И поставям директен въпрос към онлайн операции. Само че с една условност.

Изключително за онлайн операции. Ако ни се наложи да можем да си зареди сметката по всяко време. Включително чрез устройство. Или друг метод.

Ето да видим ще има ли полезни отговори.
Имат офис у нас. Физическата карта пристига в рамките на една работна седмица. Зареждаш с друга дебитна, с банков превод, имаш сметка, може да плащаш всякакви сметки, включително и ако общината в която живееш имат договор с тях(това не съм го пробвал, моята не е в списъка), даже автобусен билет може да си купиш през приложението, може да ти нареждат преводи и т.н.
 
Имат офис у нас. Физическата карта пристига в рамките на една работна седмица. Зареждаш с друга дебитна, с банков превод, имаш сметка, може да плащаш всякакви сметки, включително и ако общината в която живееш имат договор с тях(това не съм го пробвал, моята не е в списъка), даже автобусен билет може да си купиш през приложението, може да ти нареждат преводи и т.н.

Какво е предимството на iCard пред конкуренти от типа на Revolut и Transferwise, които предлагат доста по-голяма гама от услуги? Също Revolut е с лиценз за банка. Освен тази връзка с общината, което за мен изобщо не е предимство.
 
Към автора на темата: Няма банка, която да покрие всичките условия. Банките са изключително остарял бизнес модел и като всеки такъв много неща им куцат. Не са виновни служителите.

За да вършиш работа за теб би трябвало най-важното е нещата да стават бързо и лесно. Времето е най-скъпо. Всичко друго е с по-нисък приоритет.

За мен най-добре работи това: БГ банка по избор + някоя онлайн банкова институция, с поддръжка на SEPA и добри курсове за превалутиране за всичко останало. Все тая е коя банка/платформа избереш, накрая ще спестиш 50-100лв. Не се вкарвай в излишни филми.

Аз лично от дълги години съм клиент на частното банкиране на ПИБ, след като изпробвах няколко други банки. До клон не си спомням кога последно съм ходил, но пък имат такива с удължено работно време. Проблеми не съм имал. Наясно съм с драмите с тях и хич не ми дреме кой е собственик.
 
Какво е предимството на iCard пред конкуренти от типа на Revolut и Transferwise, които предлагат доста по-голяма гама от услуги? Също Revolut е с лиценз за банка. Освен тази връзка с общината, което за мен изобщо не е предимство
Принципно няма разлика. Не мога да кажа защо тогава съм се спрял точно на тях. Но не ми е липсвало нещо, което другите предлагат под "по-голяма гама услуги". Да разгледа и останалите fintech и да си избере.
 
Ще ви кажа какво точно искам, щото иначе ще се обяснявам много.

Искам крайното нещо да се ползва само за онлайн покупки и плащания, включително чрез преводи по IBAN и разплащателни платформи, да се приема в колкото може повече държави и платформи.

Да има автономност и да може да бъде захранено офлайн при различни обстоятелства.
 
Общо взето няма "най-добро". Icard, Revolut, Wise(Transferwise), Monese, N26... Револют е сякаш най разпространен, вероятно има за какво, но нека да каже някой, който го използва.
Относно icard. Можеш да "заредиш" с банков превод
с дебитна издадена от друга банка, на някои от омв бензиностанците (не всички поддържат услугата), на някои от техните ATM-и или през fastpay. Това последното не го знам какво е, предполагам, че нещо, като изипей, но не съм попадал на техен офис. В приложението имат офис локатор, където да видиш дали има наблизо локация, която да ти свърши работа.
За плащания имаш виртуални виза, МК, или може да си поръчаш пластика. Имаш изходящи вътрешни и международни преводи. Може да изпращаш и получаваш от и към други потребители на услугата.
Превалутирането не съм сигурен дали е "най-изгодното", но не ми е правило впечатление.
Таксите и при какви условия извършват всички тези услуги може да ги видиш на сайта им. Аз като цяло (таксите) ги слагам в графа "изгодни", но това за всеки е относително понятие.
Разгледай и тук.
Може да има изкоментиран някой от въпросите, който те интересува.

пп: Сега гледам, че може и да ти " преведат" пари при някой от въпросните партньори само по телефонен номер, който е вързан към акаунта ти, но не съм го пробвал. В смисъл, че няма значение дали ти или друг ти зарежда в сметката
 
Последно редактирано:
Аз лично съм доволен от Револют. много добро превалутиране ти предлагат. Преводите са в реално време, нормално за белите страни.
 
Аз лично съм доволен от Револют. много добро превалутиране ти предлагат. Преводите са в реално време, нормално за белите страни.
Май всички се отварят на това. Ще взема да поразгледам и аз натам. И за какво най-често я ползвате, ако не е тайна?
 
Май всички се отварят на това. Ще взема да поразгледам и аз натам. И за какво най-често я ползвате, ако не е тайна?
Пазар в братска Турция. Онлайн плащания и абонаменти с виртуалната карта. Ако някой търговец е много настоятелен винаги можеш да анулираш виртуалката. Виж някой приятел да те покани има реферали около 50лв, поне да покрие картата.
 

Горе