Бихтели инвестирали в злато сега ?

lowriderzzz

Well-Known Member
Да речем че имам 2-3 хиляди, които си стоят в банката и няма да ми потрябват скоро. Знам че това не е много добре да се просрочва, поради очевидния фактор инфлация.

Гледам че в момента цената на златото е паднала. http://www.cenazlato.com/ Спрямо този сайт.

Как мислите, добра идея ли е да купя малко.

П.П. моля за компетентни отговори, за предпочитане от хора, които имат опит в областта.
 
От: Бихтели инвестирали в злато сега ?

купи биткойни ..или лаиткоини ,поне тяхната цена расте и не пада :)
 
От: Бихтели инвестирали в злато сега ?

купи биткойни ..или лаиткоини ,поне тяхната цена расте и не пада :)

Тези за сефте го чувам. По какво разбираш, че цената им расте ?
 
От: Бихтели инвестирали в злато сега ?

Заложи на форекс - там купи злато. :) Там е на печалба повече, отколкото примерно ако търгуваш с валута. Но трябва да си запознат. Така, че ако ти се учи някой друг месец..., може да имаш доста добра възвръщаемост на инвестициите.

Иначе, ако държиш на материалното, да има смисъл да купиш злато. Както казват хората "златото си държи парите". Но имай предвид, че и при него може да има спад...
 
От: Бихтели инвестирали в злато сега ?

Абе и аз бих заложил да инвестирам в съществен ресурс. За това пуснах и темата. За форекс знам толкова, само какво е и че е борка за валутна търговия. (така че отпада като вариант, без да съм се образовал повече за него).

Общо взето съм малко скептичен към тези онлайн видове инвестиции. Някакви цифри във виртуалното пространство, които нито ги знаеш къде се намират реално, нито може да пипнеш или видиш пред теб. Може и да си струват, но грябва да се осведомя повече за тях.

По принцип ми се ще имот да си купя, но не са достатъчно. А не са и толкова малко, че да не ме е грижа. Ни в клин ни в ръкав работата.
 
От: Бихтели инвестирали в злато сега ?

Абе и аз бих заложил да инвестирам в съществен ресурс. За това пуснах и темата. За форекс знам толкова, само какво е и че е борка за валутна търговия. (така че отпада като вариант, без да съм се образовал повече за него).

Общо взето съм малко скептичен към тези онлайн видове инвестиции. Някакви цифри във виртуалното пространство, които нито ги знаеш къде се намират реално, нито може да пипнеш или видиш пред теб. Може и да си струват, но грябва да се осведомя повече за тях.

По принцип ми се ще имот да си купя, но не са достатъчно. А не са и толкова малко, че да не ме е грижа. Ни в клин ни в ръкав работата.

Бягай го тука тоя имот... Хич не ти трябва вземане-даване с държавата. :Х Най-добре злато или инвестиция. Това е моя съвет...
 
От: Бихтели инвестирали в злато сега ?

Бягай го тука тоя имот... Хич не ти трябва вземане-даване с държавата. :Х Най-добре злато или инвестиция. Това е моя съвет...

Отдавнащо правило за имотите е, че им се покачва стойността с времето. Д-вата какво общо има. Данък се плаща на година, но има вратички да се минимизира и ако имота си струва си е на далавера.

Каква инвестция би направила ти ? (освен златото)
 
От: Бихтели инвестирали в злато сега ?

Отдавнащо правило за имотите е, че им се покачва стойността с времето. Д-вата какво общо има. Данък се плаща на година, но има вратички да се минимизира и ако имота си струва си е на далавера.

Каква инвестция би направила ти ? (освен златото)

Не знам, ама не бих купувала имот.

Каква инвестиция бих направила? Ами ако имам идея за даден бизнес, то бих инвестирала в него. Тоест, ще видя във какво съм добра и в какво не съм. Това, в което не съм, ще си наема човек да го свърши. Сумата е предостатъчна като заначало, докато колелото се завърти. Е, тука зависи от бизнеса де...

Иначе за офлайн бизнес... автоматите за кафе са си един добър начин за пасивен доход. :D :D :D Особено, ако има наоколо голяма фирма, където е удачно да се поставят 1-2-3 или пък вендинг машините за закуски. Също тези пари са достатъчни, за да се инвестира в нещо такова. Дребен бизнес, но някои хора си вадят стабилни приходи с подобна дейност... колкото и да е клиширана работата с въпросните автоматчета.
 
От: Бихтели инвестирали в злато сега ?

Май ония идея дето я обсъждахме с млекоматите би свършила работа.

вярно бих заложил на бизнеса и аз. Така де то и аз вече част от парите в такова са съм ги инвестирал.

И моето правило е: "инвестирай в каквото рабираш".

Ставам за малко. Отивам да си купя мляко..., но не от млекомата а от денонощния. :)
 
От: Бихтели инвестирали в злато сега ?

Май ония идея дето я обсъждахме с млекоматите би свършила работа.

вярно бих заложил на бизнеса и аз. Така де то и аз вече част от парите в такова са съм ги инвестирал.

И моето правило е: "инвестирай в каквото рабираш".

Ставам за малко. Отивам да си купя мляко..., но не от млекомата а от денонощния. :)

Кофти, в денонощния не е качествено. :D Само млекомати ползвай.

П.П.: Наистина идеята за млекомата е много добра. Въпроса е, че нещото е 4-5 цифрена сума..., а не 300-500лв, за колкото може да си купиш някакъв вендинг за кафе, примерно.
 
От: Бихтели инвестирали в злато сега ?

И за бих препоръчал Биткойни и лайткойн като колега по горе. Аз съм инвестирал малко там. За съжаление цената на биткойн е вече $400 и е скъпичко за твоя бюджет, защото все пак има риск. Но спокойно можеш да купиш 100-200 лайткойна така за проба. Има голяма вероятност цената им да скочи няколко пъти в следващите месеци. Потърси информация.
 
От: Бихтели инвестирали в злато сега ?

И за бих препоръчал Биткойни и лайткойн като колега по горе. Аз съм инвестирал малко там. За съжаление цената на биткойн е вече $400 и е скъпичко за твоя бюджет, защото все пак има риск. Но спокойно можеш да купиш 100-200 лайткойна така за проба. Има голяма вероятност цената им да скочи няколко пъти в следващите месеци. Потърси информация.

Е как 400? С някакъв калкулатор гледах, че е 3-4 хилки един биткойн.
 
От: Бихтели инвестирали в злато сега ?

И за бих препоръчал Биткойни и лайткойн като колега по горе. Аз съм инвестирал малко там. За съжаление цената на биткойн е вече $400 и е скъпичко за твоя бюджет, защото все пак има риск. Но спокойно можеш да купиш 100-200 лайткойна така за проба. Има голяма вероятност цената им да скочи няколко пъти в следващите месеци. Потърси информация.

От какво пряко се влияе цената на тези виртуални койни.
 
От: Бихтели инвестирали в злато сега ?

Тук може да следите цената на Bitcoin http://bitcoin.clarkmoody.com/
Цената се влияе от търсенето, колкото повече търсене има, толкова се качва и цената.

Само преди 1 месец цената беше около $130 а сега е $430 - на печелившите честито!
 
От: Бихтели инвестирали в злато сега ?

Цената на златото е чудесна в момента. В момента е толкова подценена толкова силно манипулирана от централните банкери, до такава степен че в момента разходите за единица унция са по-високи от продажна цена. Това е силен булиш сигнал за златото, Китай и Индия внасят за една година толкова колкото е световното произвдство на злато. Централните банкери стоят на няколко трилиона излишни резерви на банките. Централните банкери водят дефлационна полтика и открита валутана война. Централните банкери изливат стотици милиарди месечно - цялата фиатна монетарна система отива на провал. И за капак се продава злато с частичен резерв 1 злато по документи го притежават много притежатели - това е хартиеното злато и не на последно място големите баките откриват големи непокрити къси позиции а банките за злато продават повече злато на хартия от колкото имат. Всичко това е един огромен сигнал за покупки на злато. Златото се купува с цел не извличане на печалба, а с цел запазване на покупателна способност.

Злато се купува само в една форма физическа. Ако изберете каквото и да е то вие не притежавате злато, дори и банка да ви продаде златен сертификат те ще ви го изпатят в кеш ако стане нещо. Освен това сте открити към риск от отсрещната страна - при фалит и вие губуте. Акции на злато добивни компании крие същото плюс бизнес риск и систмен риск. Затова само физ. форма.

Мантрата имотите не губят стойността и хеле имат една посока е погрешна и винаги е в основата на всеки балон. БГ НИ балона има още да издиша така, че не е рентабилно. Ако някой е на грешно мнение да чете тук:

http://pazaradnes.com/как-се-намира-реалната-цена-на-недвижи/

По време на великата депресия цената пада с 10 пъти от върха си. Не бъркайте цена и стойност. А иначе амортизацията като включи, то няма как да си пази стойността. В БГ като цяло Банките държат огромни количестава ипотеки и да не продават и обезценяват баланса си и от там да изтрият печалбите, не продават имотите. Но това не означава, че един ден това няма се случи - като цяло поне още 30-40% трябва падне, по горе реално се вижда защо и как.

За биткойна в момента е в балон, не казвам че няма се направят пари просто умната да не се окаже, че губите. Аз не бих се доверил на 1 и 0 и да знам тока да спре и край, имам доверие на злато и сребо на дигитална валута, а на нещо физически реално. Именно и затова има още много път да извърви, за сега чисто и просто се балонизира. За толкова кратко време толкова големи флуктоации не са присъщи за сериозни инструементи, а са присъши на високо спекулативни активи. Реалната вътрешна стойност на биткойна е 0-ва, то може да струва и 1000000000 и 0.000000001 всичко е спрямо нагласите и спекулата.

Купувайки злато вие се защитавате от цялата система и негативните последици, които ще ни очакват.

Остават да погледнем останалите 3 инвестционни класа и да разберем, къде има смисъл но това е друга тема.

Писах толкова защото някой искаше обстоен отговор.
 
Последно редактирано:
От: Бихтели инвестирали в злато сега ?

Ех ако бяхме купили по 1000 Биткойна когато цената беше $1 :) Тогава един приятел ми даде линк към една статия и вика виж това ама аз въобще не обърнах внимание. Мислих си че това е някаква игра или нещо подобно хаха.

А според мен цената само ще расте. Откакто Китайците проявиха сериозен интерес наскоро, цената хвръкна. А Китайците не се шегуват определено. Те май купуват с цел анонимно прехвърляне на пари зад граница, защото в Китай е трудно да се изнася капитал. И сищо така купуват с цел инвестиция, и спестяване. Това означава че биткойни купени от китайци се задържат за по дълго време от тях и следователно изтеглят от активния пазар, което пък редуцира броя на биткойните в обращение, които и без това са ограничени като бройка. Като поставим на масата и факта че интереса към Биткойн постоянно расте и все повече и повече хора искат да си купят. Цената май постоянно ще се качва. А ако стане нещо много интересно като например Амазон или Ибей да се включат правете си сметка.

А колкото до Лайткойн. Неговата цена е до извесна степен обвързана с цената на Биткой и според мен и той ще расте.
 
От: Бихтели инвестирали в злато сега ?

Биткойн и лайткойн биха растели в добри времена, и масово интерент потребление. Но както blackout казва, те нямат присъща стойност и при някакъв срив стойността им ще падне, защото изглежда се влияят явно пряко от технологията и интернет потреблението. Докато златото е суровина - рерурс. Знаеш го че е винаги при теб (за физическо имам в предвид) и дори и на едно място да му е ниска стойността на друго място може да е висока.

Така го разбирам аз. И двете си имат предимства и недостатъци. Споредмен лайткойни и биткойто са добри за краткосрочна инвестиция и флипвания. Да речем вземаш този месец Х биткойна и следващия месец при повишена цена ги продаваш. Това е до колкото разбрах от прочетеното до сега по темата. Със сигурнот има и други врътки и трикове да се печели от тях.
 

Горе