Богаташи в форума.

От: Богаташи в форума.

А дали без математика се учи програмирането ? Защото аз попринцип само 6-ци имам по математика (заради частните уроци дето вземам), но немога да я понасям ...
 
От: Богаташи в форума.

На практика математика и програмиране нямат много общо.
Освен ако не искаш да ходиш по олимпиади по Информатика.
 
От: Богаташи в форума.

Аха. Сега се чудя как да го съчетая този твоя 3-ти вариянт...
 
От: Богаташи в форума.

Ех как го взехте за мезе малкия/ят.

Как няма да го вземем за "мезе"? Та той се подиграва с нас, а ние какво - с перце ли да го галим? Я му погледни заглавието на дискусията и самият въпрос който е отправил! Може ли такова нещо? А между другото този същия образ е пуснал същата дискусия в другия форум, в който всички се правят на "майстори". И в него форум ги пита: "Чудя се между ИТ маркетинг и програмиране на С или Джава. Кое е по-сигурно и кое по-доходно ?"

Според теб ти как ще се почувстваш след такова отношение? На едното място да показва пренебрежение и превъзходство, а на другото да се отнася нормално, да задава нормални въпроси?
 
От: Богаташи в форума.

Човек на 15 чете предприемач. Това типично поведение за 15 годишен ли е? Какво очавате от него? Да има мислите на 40-годишен, започнал преди 20г.? Е няма как да стане!

Не го яжте, посъветвайте го с прости думи, разбираеми от 15 годишен младеж. Ако можете де, иначе мълчанието е злато.
 
От: Богаташи в форума.

Е никой не е обидило момчето, не наглее, няма нужда да го трепете с камъни.
Малко наивни са му въпросите, ама нормално.
 
От: Богаташи в форума.

Виж сега, авторе. Никой не си клати краката. Сериозните потребители тук са изчели много, много информация. Ти да не си мислиш, че ще прочетеш 1 книга и ще станеш милионер? По-добре се научи да мислиш и учиш, ако искаш да достигнеш тяхното ниво.
А сега отивай да четеш html и css. Поразцъкай малко с тях. Направи си WP блог. Опитай да го оптимизираш. Никой тук не може да те въведе в интернет предприемачеството. Ти трябва сам да започнеш да четеш и да експериментираш. Когато си достатъчно навътре в нещата, тогава реши накъде да поемеш.
 
От: Богаташи в форума.

Как няма да го вземем за "мезе"? Та той се подиграва с нас, а ние какво - с перце ли да го галим? Я му погледни заглавието на дискусията и самият въпрос който е отправил! Може ли такова нещо? А между другото този същия образ е пуснал същата дискусия в другия форум, в който всички се правят на "майстори". И в него форум ги пита: "Чудя се между ИТ маркетинг и програмиране на С или Джава. Кое е по-сигурно и кое по-доходно ?"

Според теб ти как ще се почувстваш след такова отношение? На едното място да показва пренебрежение и превъзходство, а на другото да се отнася нормално, да задава нормални въпроси?

Така си е до известна степен, но пишлемето е малко, кво очакваш от него много ясно ще се големее и бъкел няма вдява, то е все едно си правиш гавра с тъп :D

А иначе всичко е до мисленето, аз като съм бил по-малък от него съм развивал бизнес модели, от 18-19 годишен почнах навлизам в предпримачестовто и инвестциите теории и да правя вече две и две и да мисля на по-горно ниво, всичко е до мисленето. Та така, че няма кво толкова се пали ... всички сме били 15-16 годишни и сме имали едно мислене дето като станем над 20 е коренно разлчно:) Смешно е както викам гавра с тъп е все едно, той и кви въпроси пита, сигурно не знае от де изгрява слънцето, влязал в предприемачески форум, дето оснваната идеята е самоинцитвността и предприемчивоста, та задава въпрос къде за кого да бачка на каква заплата :D
 
От: Богаташи в форума.

Ако не ти идва отръки математиката, ти препоръчвам да се насочиш към нещо друго. Логическото мислене е характерно най-вече за математиците. Не говоря за тези дето зубрят много теория и решават задачите като по учебник, а за такива, които търсят начини за решаване на задача, за която нямат заучен модел или които търсят по-лесни начини за решаване на задачата.

На практика математика и програмиране нямат много общо.
Това сигурен ли си, че го твърдиш?


Всеки е добър в нещо. Само трябва да го открие.
 
От: Богаташи в форума.

Ако е от женски пол според мене е заради това:

Отделно от това, в началото на моята кариера научих много за ефективността на пазара. Затова се чудя защо момиче като теб – интелигентна, стилна и изключително красива – не е успяла да си намери-чичко паричко досега? Трудно ми е да повярвам, че, ако си толкова готина, колкото казваш, мъжът с 500-те хиляди на година все още не те е намерил, пък ако ще и само за да те пробва?! Надявам се, че съм ти помогнал. А, ако размислиш и започнеш да се даваш на лизинг – обади се.

Мисля, че е редно да се посочи източника на текста: http://kaka-cuuka.com/142 (сега като погледнах внимателно - текста, който си дал се различава малко от текста в блога на Петър Стойков - може би си го копирал от друго място).

А относно ефективността на пазара имам забележки. В реалността пазарът не е идеално ефективен. Не само защото хората не са идеално рационални (Homo Sapiens се различава значително от Homo economicus), но и защото няма как да притежават цялата възможна информация. Разбира се това не значи, че трябва да отречем пазарната икономика, казвам само, че някои от теориите обясняващи пазарната икономика не са много адекватни.

ventus, не си прав :D аз докато програмирам си клатя краката :D

Клатенето на краката не е ергономично!

Когато човек работи седнал трябва краката му да се опират в пода (в никакъв случай не трябва да висят и да се клатят!). Ако пода е твърде ниско - има поставки за крака с регулируема височина, които се продават (може и сами да си направите от подръчни материали - например аз ползвам едно парче талашит и стари списания за целта, защото ме мързи да си търся и купувам поставка за крака). Има и други важни неща, но няма да пиша за тях, защото който желае може да ги намери сам. Само ще спомена, че много от мебелите, продавани като "компютърни бюра" не стават за тази цел.

Не просто исках да попитам хора които са минали по този път да знам ИТ маркетинга сигурен ли е като програмирането за изкарването на пари или не е ?

Няма нищо сигурно във всеки нормален бизнес.
 
Последно редактирано:
От: Богаташи в форума.

Чудих се какво ли съм изпуснал за 7 месеца невлизане във форума..
а то какво било: Нищо

:)

Уж умни хора да се мятат върху малолетен заради някакви въпроси, че и да се обиждат.

Пичове, засрамете се, вече започнахте да пораствате
 
От: От: Богаташи в форума.

Това сигурен ли си, че го твърдиш?
Абсолютно.

Логика и математика са различни неща. За математиката трябва логика, но обратното не е вярно.

И програмирането не е само логика. Една гола логика доникъде няма да те докара.
 
От: Богаташи в форума.

Моля ви се оправете заглавието на темата ... супер дразнещо е това "В форума".
 
От: Богаташи в форума.

Моля ви се оправете заглавието на темата ... супер дразнещо е това "В форума".

Да, да го сменят на ''Чорбаджии у форума'':)
 

Горе