България вече е официално на 1-во място по бедност

От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Значит ревеш като маймуна, ако всичко е точно в държавата, заплатите ще се вдигнат на пазарен принцип,,, секи се определя според пазара,,, немаме роби, доколкото миезвестно
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Честно казано не се сещам да съм ревал, просто казах , че България като цяло е бедна нация и това не се дължи на циганите и турците.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Честно казано не се сещам да съм ревал, просто казах , че България като цяло е бедна нация и това не се дължи на циганите и турците.

Честно казано и ти си маймуна ревач, като тези не правителствени чужди бананови плантации
Може да няма офицялно робство, но колониализмът съществува
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Не те познавам, но като гледам мненията ти по форума - ти си един типичен незадоволен и нереализиран мрънкач
 
От: От: България вече е официално на 1-во място по бедност

И да ги изключат от статистиката, пак същото ще е. Народът си е беден като цяло, че циганите свалят до известна степен нивото , така е, но и доходите на работещите българи са много ниски и това е същинския проблем. Средностатистическия българин е със заплата между 400 - 700 лв. И това ако не е бедност, не знам кое е, направо си е мизерия

700 лв., но покупателната стойност е 3 пъти по-голяма от западните страни. Тези 700 лв. се равняват на заплата 1000-1200 евро в западна Европа. Разбира се положението не е никак розово, но не сме бедни, защото ако бяхме наистина толкова бедни до сега щеше да има гражданска война :rolleyes:
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

За 1-ви път да съм съгласен с нещо с теб - покупателната сила е различна. А това, че забогатяваме никой не го говори - http://clubz.bg/39820-zabogatqvame_no_zashto_ne_go_vqrvame
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Всеки чувства бедността по различен начин - на една баба на село с пенсия 200 лв, ако изведнъж дохода стане 500 лв ще се почувства наистина богата, но ако
на човек от голям град с високи доходи изведнъж му ги свалиш на 500, как според вас ще се чувства

Иначе е ясно, че цените в Европа и България са различни, но разликата не е три пъти , а около 50 %.
И 700 лв далеч не се равняват на 1000 евро на запад
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Ето просто сравнение София и Виена и виж, каква е разликата - http://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Austria&country2=Bulgaria&city1=Vienna&city2=Sofia&tracking=getDispatchComparison

И виж какво ще ти излезе:



За да покриеш стандарт от 3400 евра във Виена ще са ти нужни 3226 лв в София - това е след данъците. С тънката разлика, че там вземат приблизително 2 пъти повече в преки данъци от колкото тука.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Нищо не предлагам ,какво да предложа. Всеки да си се оправя, както може.

Този съвет го много мразя. Има родители, които само повтарят гледай себе си и никога други му. После как очакваме някой да мисли за хората? Цели поколения бяха възпитани с такова мислене, включително и аз съм получавал доста нелепи съвети, които предпоставят да стана част от малоумното стадо, което само мрънка и възпитава следващите поколения в тъпотия и само мрънка.

Моля въздържайте се от такива нелепи изказвания, просто е смешно, глупаво и накрая трагично, че масово хората мислят по този начин. Просто така не се гради едно гражданско общество, защото няма да има предпоставките то да бъде изградено.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Може би не си ме разбрал правилно. Това , което имам предвид е , че човек сам трябва да си решава проблемите, включително финансовите , а не да чака на държавата, приятели, роднини и т . н. Ако не ти стигат парите, направи нещо- намери си втора почасова работа, усъвършенствай се, трупай нови знания и умения за да си намериш по добре платена длъжност. Това е начина сам да си оправиш положението. Нали се сещаш че пътя към това едно общество да е добре тръгва от това всеки индивид поотделно да бъде добре, обратното няма как да стане.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Може би не си ме разбрал правилно. Това , което имам предвид е , че човек сам трябва да си решава проблемите, включително финансовите , а не да чака на държавата, приятели, роднини и т . н. Ако не ти стигат парите, направи нещо- намери си втора почасова работа, усъвършенствай се, трупай нови знания и умения за да си намериш по добре платена длъжност. Това е начина сам да си оправиш положението. Нали се сещаш че пътя към това едно общество да е добре тръгва от това всеки индивид поотделно да бъде добре, обратното няма как да стане.

Така добре звучи, но иначе всеки да се оправя, както може е доста лошо казано. :)
 

Горе