Българи докога ?

От: Българи докога ?

Казах без глупави коментари, ама добре щом си мислите все такива работи, ей заради това сме на това дередже бе, само отрицателното гледате във всяко едно нещо. Промяна няма да има.
 
От: Българи докога ?

Кой е казал, че трябва да има умни коментари ? Кой е казал изобщо, че трябва да има ? Просто казах без тъпи коментари! Не мога да разбера, защо някои хора мислят така.
 
От: Българи докога ?

За да излекуваш една болест трябва да се бориш не срещу симптомите, а срещу вируса. И между другото клипът е изтрит от вбокс :)
 
От: Българи докога ?

Петре, надявам се да оцениш коментара ми.

Ще започна първо с това кой съм. Аз съм мелез, така да се каже. 50/50 - българин/руснак. Роден съм в Русия, но от над 18 години живея в България. Обичам България, макар че от нея съм видял много малко от това, което искам. Разбирай го във всички смисли, за които се сетиш. Чувствам се гражданин на света и едновременно гражданин на България. Не ме питай как става. Обичам всички хора, независимо от етнически произход, политически убеждения, финансово и социално състояние. Всеки човек се ражда добър, но ни научават да мразим, защото е по-лесно и по-безопасно. Но искрата на добротата се крие във всеки. Толкова.

Първо ще ти кажа, да не вярваш на новините, на никои. За важните неща има държавен вестник и приятелската дума, новините имат друга цел.

После ще ти кажа, че тия дето ги гледаш са деца, научени да мразят от бащите си, които пък са научени да мразят от своите бащи, и така нататък. Всеки се ражда с добра душа и чисто съзнание, но с времето те биват опетнени от болката на миналото на заобикалящият ги свят. Дали заслужават прошка за думите си? Аз не знам. Ти ми кажи...

Ще ти помогна като те попитам какво става, когато насочиш две огледала едно срещу друго? - Безкраен образ. А какво става, когато насочиш две мразещи лица едно срещу друго? - Същото.

По повод на видеото...
Аз знам? И какво като знам? Опявайки и възхвалявайки Ботев, Левски и други като тях, нищо не носи. Това не пази паметта им светла. Това са били хора на резултатите, борци за свобода и правда, не за слава. "Аз съм се посветил на отечеството си жертва за освобождението му, а не да бъда кой знае какъв." Думите само.......

"Дела трябват, а не думи" - Левски
"Свобода или смърт!" - Ботев

Без революция сме загубени во веки веков. Всичко се състои в нашите задружни сили. Всекиму ще се държи сметка за делата.

Това не са народни мъдрости, а завети. Завети, които тези хора са оставили, за да бъдат с нас и да ни помагат винаги, когато имаме нужда от тяхната сила и от техният дух. Духът трябва да носим в душата си, а не голите думи!

Надявам се, че съм успял да ти покажа моята гледна точка върху проблема, който има много страни и много лица, а истината, както знаеш, винаги е някъде по средата.

Завършвам с цитати от един друг автор, от друго русло. Носете в себе си велики идеи, а не слова, лишени от смисъл.

"Човекът – ето това е истината! Всичко в човека, и всичко за човека! Съществува само човекът, а всичко останало е работа на неговите ръце и неговия ум! Човек! Това е просто великолепно! Това звучи… гордо!"

"За човека няма и не може да има нищо по-близко от човека."

"Най-превъзходната длъжност е да бъдеш човек на тази земя."

Айде със здраве! (Както са казвали едно време българите.)
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Българи докога ?

Иване , виж сега, уважавам ти гледната точка, но има едно голямо НО, защото забравяш едно нещо в твоите разсъждения.
Един ден тези хора, които ние така си мислим, че са глупави и не са способни за нищо, те ще ни погубят!
Забравяш, че те ни мачкат отвсякъде, а ние седим безучастно? Това мисля, че би изнервило всеки, който се нарича българин.
Един ден ще ни задминат по брой и тогава ще бъде прекалено късно за промяна на гледните точки! Повярвай ми!
Тези мразещи хора преди 10 години бяха една група, сега са в пъти повече и то само за такъв малък период от време!
Какво да очакваме след още 10 години ? А 20? Държавата отива към упадък с това и никой нищо не прави по въпроса.
Твоята гледна точка, според мен би била по вярна, ако бяхме 2000 година сега, а не 2013.
Относно новините, вярвам само на истински хора, които знам какво говорят. Вчера се запознах с автора на клипа и ми обясни просто какво е положението в града му - Стара Загора. Постоянно е свидетел как РОМИ обиждат и се подиграват с нашите дядовци и бащи. Та след 20-30 години, ние ще бъдем стари хора също ? Ако няма промяна, не мисля, че ще се подобри положението, а дори ще се влоши.

А относно, това че си мелез и се чувстваш българин, браво! Такива хора ги уважавам. И аз съм мелез - българин/ елинизиран тракиец (каракачанин). Има турци и цигани, които заслужават почит и уважение. Но това е само 1 на 100 от тях, а всички други са злодеи, които само безчинстват и вършат злодеяния срещу българския народ, само за да живеят още 1 ден.
Това е хубаво, че знаеш цитати от Левски и Ботев, аз също ги знам,но целта да публикувам този клип тук е не да покажа, че знам кои са, а че постепенно угасваме!

Това е от мен, засега.
 
От: Българи докога ?

Разбирам те напълно, приятел. И мен ме боли от това, макар, че реално нямам никакъв контакт с проблема. Броя в случая няма значение, 1 човек е достатъчен да промени нещата. В основата, това, което исках да кажа, е много добре формулирано от redrum. Тази омраза са симптоми на болеста. Добре, да приемем, че едната фракция ликвидира другата, мислиш ли, че проблема ще се реши? Пак ще дойдат българи от чужбина, пак ще дойдат цигани от чужбина, и айде пак кръв. Трябва да се търсят причините защо и как е породена тази омраза и как може да се премахне проблема. Времената са други, вече не е като едно време и трябва да се пипа леко и нежно. Психология трябва, а не бухалки. Аз знаеш ли какво мразя? Омразата. Научих, че омразата те изяжда отвътре бавно и не ти дава мира нито секунда. Затова реших да не мразя никой и нищо. Насочиш "вируса" срещу самият него, нека да се яде сам. Начина да се справиш с който и да е проблем е да промениш начина на мислене, чрез който е създаден проблема, да го изследваш, създадеш план и ликвидираш. Емоциите нямат място при проблемите.

Ето и нещо, което написах вчера, нередактирано. Явно за тази тема съм го бил написал. :)

Когато човек действа първично, той се превръща в животно.
В лодка, тихо носеща се по теченията на страха,
към неизбежната си крайна цел -
скалистият самотен бряг, наречен жива смърт.
 
От: Българи докога ?

Да се включа и аз,клипа е пълна глупост за мен даже и не го гледах целия
аз работя основно с цигани и така наречените "турци" и такива глупости като "Всички Българи трябва да умрат" няма ,даже собственика на фирмата е от Турция а в фирмата навсякъде са разлепени постери на тема Героите на Бълграия . Това са некви мангали които са ги надъхали за пред новините,не ,че няма такива ама не е баш както го изкарват в клипа
А този на 1.20 не го познах
 
От: Българи докога ?

Между турците и циганите няма нищо общо, освен това че са различен етнос от нашия. Турците си живеят и работят нормално. Ако не ти кажат, че са турци няма да разбереш изобщо. Циганите обаче си личат от сто километра. Не само заради цвета на кожата. Сред циганите знам за случаи, при които семейства са напълно интегрирани и живеят и работят цивилизовано, но са страшно малко. Сигурно под 1% от всички.
 
От: Българи докога ?

Не мога да го кажа толкова добре, но ето ви два цитати, които 100% се припокриват с моето мнение.

It was so much easier to blame it on Them. It was bleakly depressing to think that They were Us. If it was Them, then nothing was anyone's fault. If it was us, what did that make Me? After all, I'm one of Us. I must be. I've certainly never thought of myself as one of Them. No one ever thinks of themselves as one of Them. We're always one of Us. It's Them that do the bad things.
Terry Pratchet

Бъди щедър, Сър Самюъл. Наистина се дръж с хората като с равни. Дай на клачианците правото да бъдат гадни манипулативни копелета, а? На практика посланикът не е нищо повече от надут идиот. Анкх-Морпорк няма монопол върху този тип хора.
Тери Пратчет
 
Последно редактирано:
От: Българи докога ?

@uphero, и аз мисля, че видеото е поръчано

@Test, Българите, които се чувстват заплашени от циганите им приписват образа на последният известен голям "злодей" и затова ги свързват двете. При циганчетата се получава подобен ефект, но в обратна посока. Това е цялата работа.

@Copywriter, много добър синтез на написаното по-горе от нас :) . Определено ще прочета "Jingo".

ПС: Мисля да направя кампания "Интегрирай циганче, купи му хляб!" :)
 

Горе