Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
благодаря че си се сетил за мен теста се оказа че е отрицателен.. обаче защо продължавам да имам температура 37.4 и не пада вече 4 дена.. това нормално ли е? някой да имал такава температура от настинка?
При поввечето грипове температурката си е там 3-4-7 дни. Знам, че с всички го играете еко и хелти ама без хапове не става. Писах ти и по-горе. Горещ душ, парацетамол 2-3 там според това колко килограма си ако си хилак 1-2, нормлано телосложение 2-3, над 85 кила 3-4 и спанчевци до откат.
 
благодаря че си се сетил за мен теста се оказа че е отрицателен.. обаче защо продължавам да имам температура 37.4 и не пада вече 4 дена.. това нормално ли е? някой да имал такава температура от настинка?
Какви тестове прави? Моите и двата от аптеката бяха отрицателни и като отидох в лаборатория - веднага положителен.
 
благодаря че си се сетил за мен теста се оказа че е отрицателен.. обаче защо продължавам да имам температура 37.4 и не пада вече 4 дена.. това нормално ли е? някой да имал такава температура от настинка?
Ми нали в момента има и бум от други вируси, споко, не е само ковида :)

Иначе, кофти, изпъзна ми се изи-то за една бройка :D
 
Какви тестове прави? Моите и двата от аптеката бяха отрицателни и като отидох в лаборатория - веднага положителен.
Да не те пързалят?! Тук колега даже му писали положителен при няколко отрицателни, ей така за идеята :) Иначе и моят беше отрицателен (от аптеката) и това ми стига, в ковид-център и да съм отрицателен, я пипна некоя дръжка там, друго, и хоп положителен :)
 
благодаря че си се сетил за мен теста се оказа че е отрицателен.. обаче защо продължавам да имам температура 37.4 и не пада вече 4 дена.. това нормално ли е? някой да имал такава температура от настинка?
Аз пък температура никога не вдигам, което май не е много ок.

Иначе, има и грип. Току-що две лели говореха как се появил грипа, понеже го даваме лабаво и не спазваме мерките. Симптомите на грипа са и сходни, и различни. Ковид почти винаги започва с мускулно-ставни болки. Може да нямаш температура и пак да те тресе. Сестра ми започна така и уж беше "абе добре съм, бе", а сега е с кашлица. Приятелят ѝ като по-закъснял умира от болки в кръста. Появава се и онова, дето му викат "въртят ме ставите". Явно удря нервната система гадта.

Но нека бъдем оптимисти - ние не боледуваме, а градим имунитет. :)
 
Аз пък температура никога не вдигам, което май не е много ок.

Иначе, има и грип. Току-що две лели говореха как се появил грипа, понеже го даваме лабаво и не спазваме мерките. Симптомите на грипа са и сходни, и различни. Ковид почти винаги започва с мускулно-ставни болки. Може да нямаш температура и пак да те тресе. Сестра ми започна така и уж беше "абе добре съм, бе", а сега е с кашлица. Приятелят ѝ като по-закъснял умира от болки в кръста. Появава се и онова, дето му викат "въртят ме ставите". Явно удря нервната система гадта.

Но нека бъдем оптимисти - ние не боледуваме, а градим имунитет. :)
Не винаги започва с мускулни болки, но са чести. И удря всичко може да имаш изтрпъвания и какво ли не.
Има и грип в момента и ми писна да казват, че "вече всичко казват, че е Ковид или че тестовете изкарвали всичко Ковид" Не може да не си болен и да имаш PCR и антигенен положителен или 2 антигенни и т.н. И аз лично до сега не съм чул някой да има положителен и да не е болен. Само тук във форума някой го беше казал, но аз знам само обратното отрицателен тест, а да си с Ковид, особено пък ако е антигенен и направен рано. И на кой ден получи кашлицата ? И е добре да има оксиметър
 
Не винаги започва с мускулни болки, но са чести. И удря всичко може да имаш изтрпъвания и какво ли не.
Има и грип в момента и ми писна да казват, че "вече всичко казват, че е Ковид или че тестовете изкарвали всичко Ковид" Не може да не си болен и да имаш PCR и антигенен положителен или 2 антигенни и т.н. И аз лично до сега не съм чул някой да има положителен и да не е болен. Само тук във форума някой го беше казал, но аз знам само обратното отрицателен тест, а да си с Ковид, особено пък ако е антигенен и направен рано. И на кой ден получи кашлицата ? И е добре да има оксиметър
Кашлицата се появи на 5-тия, 6-тия ден. Ден преди това изгуби обоняние, което ни светна лампичката за какво става въпрос.

Има грип, да. Всякакви вируси си върлуват. Ама лелите от епидемиологията казаха, че можеш едновременно да караш и двете, което е доста кофти вариант, защото вирусите си помагат в борбата с имунната система. Като цяло интервюто беше с цел агитация за ваксинация. Най-много наплашиха бременните.
 
  • Like
Реакции: OSH
Имах всичко това болки по мускули болки по кръста и всичко ме болеше.. имах лека кашлица докторката ми даде сироп и сега съм добре.. но започна да ми се запушва носа.. и от там ме боли главата,,.
 
Имах всичко това болки по мускули болки по кръста и всичко ме болеше.. имах лека кашлица докторката ми даде сироп и сега съм добре.. но започна да ми се запушва носа.. и от там ме боли главата,,.
Възпалили са се синусите - синузит. Нормална реакция при вирусна инфекция. Можеш да вземаш ибупром синус или геломиртол. На мен при синузит и беналгин ми помага, даже по-добре действа от геломиртола.
Ще мине, само не се паникьосвай.
 
Кашлицата се появи на 5-тия, 6-тия ден. Ден преди това изгуби обоняние, което ни светна лампичката за какво става въпрос.

Има грип, да. Всякакви вируси си върлуват. Ама лелите от епидемиологията казаха, че можеш едновременно да караш и двете, което е доста кофти вариант, защото вирусите си помагат в борбата с имунната система. Като цяло интервюто беше с цел агитация за ваксинация. Най-много наплашиха бременните.
При Ковид на 7-10 ден започва по-тежката форма. Да приема витамин Д, ако не приема според мен, но е хубаво да е имало изследвано колко е витамин Д, но по мои наблюдения повечето имат ниско или дефицит. Аз приемам по 3000IU на ден
 
Иначе, има и грип. Току-що две лели говореха как се появил грипа, понеже го даваме лабаво и не спазваме мерките. Симптомите на грипа са и сходни, и различни.
Я разсъждавай малко. Колко месеца минаха, в които думата "грип" съществуваше само и единствено в изречения като "Ковид е просто грипче...", на които се отговаряше само негативно и с обиди. За повече от година и половина се втълпяваше на населението по света, че освен Ковид друго няма. Дори Ковид сам се самоизтри и замени с Делта. И сега изведнъж от нищото посрещаме добрия стар Грип, който трябва да е бил в отпуска. И о, случайност - симптомите са 1:1 с добрата стара Делта.


Не знам какво да кажа, освен - спокойно, грипът е просто коронка.
 
Я разсъждавай малко. Колко месеца минаха, в които думата "грип" съществуваше само и единствено в изречения като "Ковид е просто грипче...", на които се отговаряше само негативно и с обиди. За повече от година и половина се втълпяваше на населението по света, че освен Ковид друго няма. Дори Ковид сам се самоизтри и замени с Делта. И сега изведнъж от нищото посрещаме добрия стар Грип, който трябва да е бил в отпуска. И о, случайност - симптомите са 1:1 с добрата стара Делта.


Не знам какво да кажа, освен - спокойно, грипът е просто коронка.
Вървят по аналогичен начин т.е имат подобни симптоми. Казват първите 7 дни са еднакви и грипа на 7 ден горе долу мината, а при Ковид тогава почва тежкото
 
...Двата вируса „вървят” по един и същи начин. При ''леките форми на коронавируса на практика няма разлики с грипа''.... лекичко се завърта палачинката :)

Жалко само, че ще изчезне всяка информация за това дето са дрънкали преди както стана със стадния имунитет когаот всичко за него изчезна от сайта на СЗО...
 
Жалко само, че ще изчезне всяка информация за това дето са дрънкали преди както стана със стадния имунитет когаот всичко за него изчезна от сайта на СЗО...
И докато ти си мислиш така, трима учени от Pfizer записани на скрита камера обясняват как натуралния имунитет е по-добър от тяхната вакса. И не само това:

 
Баси паниката и чудото. Сякаш до сега не сте боледували никога и сте на смъртен одър. Айде стига лигавщини и бъдете малко мъже, една температура го съборила, че вече завещание пише...
 
И докато ти си мислиш така, трима учени от Pfizer записани на скрита камера обясняват как натуралния имунитет е по-добър от тяхната вакса. И не само това:

По-качествен имунитет не знам и кой има по-качествени антитела, но кой има повече са определено ваксинираните. Членувам в десетки групи и за ваксъри и за хора преболедували и постоянно качват тестове за антитела и виждам кои имат повече. 90% от случаите ваксинираните имат повече, така че на тоя теорията му издиша. Проф. Кюрчкиев беше обяснвал защо преболедувалите не изграждат много антитела, а при ваксината ги има. Имаше някакви интерферони май,които при боледуване се подтискат, а при ваксината понеже няма вирус, а само протеин ги няма и затова при нея се изграждат много антитела. В крайна сметка кой какво говори няма значение - важни са резултатите, а те са - ваксинираните имат повече антитела, от преболедувалите. Освен това според имунолозите на България (сигурно и не само те) не коментират кой има по-добър имунитет преболедували или ваксинирани, а казват най-добър имат преболедувалите+ваксина. Другия въпрос е, че дори антителата след преболедуване да са по-добри, то не знаеш как ще го изкараш и е по-добре първо ваксината, за да го изкараш леко
 
Последно редактирано:

Горе