Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Днес се видях с приятелка, чийто мъж беше УБИТ на респиратора. И тя, и родителите ѝ изкараха ковид по същото време, но не стигнаха до болница, въпреки, че не са били от леките случаи.

Когато стана въпрос за ваксините, аз казах "ми те дори не са ефективни", а тя отговори "познавам хора, които умряха от ВАКСИНИТЕ". Какво ти говори това? За нея ваксините са по-опасни от вируса, който е изкарала и знае какво представлява. Загубата на мъжа ѝ не е притъпил критичното ѝ мислене. Тя знае, че не вирусът го е убил, а неадекватното поведение на тия, дето трябваше да го лекуват.

Запалвам си цигарка по тоя случай. :love:
Добре, аз пък как така не познавам един починал ваксиниран не знам.. Значи има цели фирми всички вътре са ваксинирани от месеци, имам познати ваксинирани, тук половината, които са се ваксинирали във форума и т.н. и нито един смъртен случай.
Най-много ме дразни това - някой казал, че познавал, че имало починали от ваксини. Мислите ли, че ако имаше починал от ваксина нямаше да се разчуе ? Затова пуснах и темата да видим от лично наблюдние и от първа ръка. Например някой да беше написал - еди си кой мой роднина се ваксинира и след 20 дена му се случи това и това или пък аз се ваксинирах и след това ми стане нещо. Но както винаги такива хора няма и тук, а само някой казал
 
Днес лекарите искат пълно затваряне /умнокрасивите искат локдаун/ на София, защото изнемогвали. Като изразявам пълната си подкрепа за тези, които спасяват живот и са верни на Хипократовата клетва, които се борят за живота на всеки един пациент, ще изразя и моята гражданска позиция за здравеопазването ни.


Когато преди повече от 18 години направиха болниците търговски дружества, никой лекар не протестира. Никой не протестира, когато пациентите бяха накарани да си плащат. Никой не протестира, когато българи умираха на стълбите и по коридорите на болниците. Никой не протестира, когато мазилката падаше върху главите на болните. Никой не протестира, когато деца умираха, защото родителите им нямаха пари за операции. Никой не протестира, когато парите от осигуровки потъваха при чиновниците от здравната каса.


Всъщност голяма част от Вас не протестираха освен за заплати. Дори не подкрепихте медицинските сестри, когато те се бориха за по-достойно заплащане, а без тях не можете да лекувате! Не направихте нищо да задържите и Вашите колеги, които си намериха по-добро заплащане в чужбина. Всъщност колко медицински кадри – лекари, специалисти, акушерки, медицински сестри и т.н., получиха безплатно образование в България, а ни оставиха и отидоха да лекуват чужденци срещу повече пари. Вярно, всеки има право на достойно заплащане. Но можехте тук да се борите за това. И за пациентите си!


Днес на Вас Ви плащат добри пари за всеки ковид-случай. Плащат Ви за всяка диагноза и лечение. Плащат Ви за ваксинирането. Вие не приемате болни в кабинетите си, докато не оздравеят. Някои от Вас се превърнаха в търговци, а цената е живота ни.


Сега предлагате пълно затваряне защото не достигат кадри, защото не Ви достига оборудване и лекарства. Сега искате ДА ЗАТВОРЯТ НАС, ЗАЩОТО ДОСЕГА ВИЕ НЕ НАПРАВИХТЕ НИЩО ДА СПАСИТЕ ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО!


Истината е, че проблемът не е ковид-19, а тоталната катастрофа на здравната ни система, постоянно съсипвана и разграбвана последните три десетилетия. Истината е, че превърнахте живота и здравето в търговия! Проблемът е здравеопазването. И този проблем не може да се реши, като си затворите пациентите!!!!


Елена Гунчева
Разсъждение 3-ти клас. Защо трябвало да има мерки като болниците толкова години нищо не са направили ? Те са виновни и какво ?
Ще правим напук ? Те са виновни и няма да ни затваряте сега, заради вашите кражби, въпреки че ще умираме ? Това ли е решението ?
Точно, че тук трябват по-сериозни мерки, заради нашето здравеопазване. Ако беше като в най-развитите страни мислиш ли, че на някой ще му пука ? Ако бяхме в държава с обучени лекари, с достатъчно лекари, достатъчно легла и най-важното да имаше и лекарства.
Как да лекуват лекарите като не са купени лекарства ? Сякаш да имаш каквато и да е друга болест и да имаш лекар до себе си, но без лекарства и какво ще прави той ?
 
@AseasRoa , благодаря за фийчъра с игнорирането. И на мен ми беше нужен за същото :) . Прекалено много време се губи в четене на един пост перефразиран 7864 пъти.
 
Понеже хората в тази тема очевидно са много жадни за факти, ето ъпдейт на информацията от линка, който пуснах снощи:
 
@AseasRoa , благодаря за фийчъра с игнорирането. И на мен ми беше нужен за същото :) . Прекалено много време се губи в четене на един пост перефразиран 7864 пъти.
И тва при положение, че взе решение да се перфорира барабар с родителите, ама още не го е правил. Модерната метро версия на "хем боли, хем сърби, драго ми е".

Защо трябвало да има мерки като болниците...
Ако мерките имаха способност да укротяват пандемиите, защо в Италия не са измрели поголовно след седмици многохилядни протести БЕЗ МАСКИ И ДИСТАНЦИЯ?

Логика ще търсим ли, или ще каканижем чутото от "авторитети" по телевизора?


 
Последно редактирано:
Още едно място, където не пускат без сертификат: :) :)

 
Днес се видях с приятелка, чийто мъж беше УБИТ на респиратора. И тя, и родителите ѝ изкараха ковид по същото време, но не стигнаха до болница, въпреки, че не са били от леките случаи.

Когато стана въпрос за ваксините, аз казах "ми те дори не са ефективни", а тя отговори "познавам хора, които умряха от ВАКСИНИТЕ". Какво ти говори това? За нея ваксините са по-опасни от вируса, който е изкарала и знае какво представлява. Загубата на мъжа ѝ не е притъпил критичното ѝ мислене. Тя знае, че не вирусът го е убил, а неадекватното поведение на тия, дето трябваше да го лекуват.

Запалвам си цигарка по тоя случай. :love:
Ти не беше ли дето преди време твърдеше и имаше пак източници ,че и Коронка няма ?
.....Питам за един приятел...... ;)
 
  • Like
Реакции: OSH
Ти не беше ли дето преди време твърдеше и имаше пак източници ,че и Коронка няма ?
.....Питам за един приятел...... ;)
Кажи на приятеля си да намери пост, в който казвам, че няма коронавирус. Това, че появата му се преекспонира е доста различно твърдение от твърдението "те такова животно нема". Приятелят ти има проблеми с аналитичния апарат. Това е способността да тълкуваш правилно думите на хората. ;)
 
Още едно място, където не пускат без сертификат: :) :)

Македонскиj Ретардизам.
 
Кажи на приятеля си да намери пост, в който казвам, че няма коронавирус. Това, че появата му се преекспонира е доста различно твърдение от твърдението "те такова животно нема". Приятелят ти има проблеми с аналитичния апарат. Това е способността да тълкуваш правилно думите на хората. ;)
Приятелят ми каза да ти кажа, че помни кат слон.
Темата я нямало дето първо твърдиш ,че няма коронка , после резко се извиняваш и потвърждаваш ,че има .
Пита сега като няма да се ваксинираш , след някой друг месец какво би било твърдението ти ...за или против ?
 
Добре, аз пък как така не познавам един починал ваксиниран не знам.. Значи има цели фирми всички вътре са ваксинирани от месеци, имам познати ваксинирани, тук половината, които са се ваксинирали във форума и т.н. и нито един смъртен случай.
Най-много ме дразни това - някой казал, че познавал, че имало починали от ваксини. Мислите ли, че ако имаше починал от ваксина нямаше да се разчуе ? Затова пуснах и темата да видим от лично наблюдние и от първа ръка. Например някой да беше написал - еди си кой мой роднина се ваксинира и след 20 дена му се случи това и това или пък аз се ваксинирах и след това ми стане нещо. Но както винаги такива хора няма и тук, а само някой казал
Ей ся ше ти кажа кога ще почнат да умират и ваксинирани. Тепърва започва якия бизнес с "боцкане с памучето" срещу 250 -300лв. Няма да се учудя след някой друг месец това да са темите на деня .
 
Приятелят ми каза да ти кажа, че помни кат слон.
Темата я нямало дето първо твърдиш ,че няма коронка , после резко се извиняваш и потвърждаваш ,че има .
Пита сега като няма да се ваксинираш , след някой друг месец какво би било твърдението ти ...за или против ?
Приятелят ти може да помни и като хипопотам, но не може да асимилира казаното.
Твърдяла съм, че вирусът не е толкова страшен, а обратът в мнението ми настъпи в началото на тази година, заради починалата родилка от селото ми. Тогава казах, че явно е по-сериозно, отколкото смятаме, но НЕ СЪМ СЕ ИЗВИНЯВАЛА, хеле пък рязко. ;)
 
Приятелят ти може да помни и като хипопотам, но не може да асимилира казаното.
Твърдяла съм, че вирусът не е толкова страшен, а обратът в мнението ми настъпи в началото на тази година, заради починалата родилка от селото ми. Тогава казах, че явно е по-сериозно, отколкото смятаме, но НЕ СЪМ СЕ ИЗВИНЯВАЛА, хеле пък рязко. ;)
Така де ....не по врат ,а по шия ;)
 
Пропагандата е много странна напоследък:


Внучката й Ива разказа, че до петък, баба й била добре. Но започнала да се влошава, затова потърсили Спешна помощ. Възрастната жена била ваксинирана. Страдала е от тежко съпътстващо заболяване.

Първо, защо по дяволите тая линейка обикаля като курортно влакче от забележителност на забележителност, вместо да звъннат на колкото болници трябва и да питат "Е ли е възможно да стоварим поредната жертва на Кромид при вас?"

И да бяха избрали поне "неваксинирана" бройка за това шоу, щото сега с тая новина само ще стресират още повече и без това крайно хипохондричните "ваксинирани".
 
Така де ....не по врат ,а по шия ;)
Ей така се прави евтина манипулация.
А ти не беше ли оня, дето пребива старци за по 2 лева? И аз за твоя приятел питам. ;)

п.с. Колин Пауъл е поредната жертва на вирусТа. o_O
 
тедката е сменил ника ли? Май много срам му се събра с другия :D Поне даде още едно доказтелство какъв мазен двуличник е :D:D:D
Не, не мисля, че това е Тедката с друг ник. Това с пребиването на старците не беше умишлена аналогия с Тедката. Просто това ми хрумна на момента. Не го знам кой е този човек, но определено влезе в темата, за да "ме хване по бели гащи". :)
 
Не, не мисля, че това е Тедката с друг ник. Това с пребиването на старците не беше умишлена аналогия с Тедката. Просто това ми хрумна на момента. Не го знам кой е този човек, но определено влезе в темата, за да "ме хване по бели гащи". :)
Хахахах , и направо така си и стана ,бели ама не гащи ;)
Иначе да Тедката за по 2 явно, аз за по един щот не съм алчен :D
 
Преди месец направихме велотур из Радомирско и Земен, като за част от придвижването ползвахме влак. Бяхме 12 човека, от които мисля само 1 ваксиниран.
Няколко дни след това един от компанията прояви симптоми, тества се и се оказа че е с корона вирус. точно когато сме били заедно във влака и целия ден е бил най-заразен. Месец след това никой от другите не е имал никакви симптоми.
Но.. по-голямата част от групата изкарахме ковид миналата есен.

Та защо никой не ебава да дава сертификати за преболедувалите, дават само на доказани и то за 6 месеца. Докато на ваксинираните сертификата е вечен. А реално преболедувалите почти е невъзможно да се заразят пак/има много редки случаи/, докато ваксинираните след 6 месеца от боцкането почти нямат имунитет и се заразяват.

И по-скоро правилният въпрос е: Какво толкова има в тези ваксини, та е такъв зора да се набоцкат максимално много хора, независимо дали са преболедували и имат естествен имунитет?
 
И по-скоро правилният въпрос е: Какво толкова има в тези ваксини, та е такъв зора да се набоцкат максимално много хора, независимо дали са преболедували и имат естествен имунитет?

Свързано е с друга чуденка: защо все още не се появяват нови версии на ваксините - адекватни на актуалните щамове?

Все пак технологията е ясна и отиграна - само малко вирусчета и някоя и друга епруветка трябват, после носиш шаблона у фабриката за масово производство...
 

Горе